Rozhledna Suchý vrch

Rozhledna je betonová a její tvar připomíná hřib. Věž rozhledny je vysoká 33 m a na vyhlídkovou plošinu, která je výšce 22 metrů, vede 130 schodů. Dnešní podobu má rozhledna od poslední rozsáhlé rekonstrukce v roce 1986.

V letních měsících je rozhledna Suchý vrch cílem pro pěší výpravy, v zimě pak rájem pro běžkaře s desítkami kilometrů pravidelně udržovaných běžkařských tratí. Rozhledna Suchý vrch je přístupná celoročně od 9 do 17 hodin. Žetony na vstup je nutné zakoupit za 25 korun v bufetu Kramářovy chaty.

Při výstupu na rozhlednu můžete zhlédnout výstavu historických fotografií, které ukazují chatu a rozhlednu od roku 1926. Za příznivého počasí je nádherný výhled do širokého okolí, např. na Šerlich, Králický Sněžník, Kladsko, Hrubý Jeseník s Pradědem.

Čtěte také: Orlické hory, levné ubytování a turistické chaty, boudy

Jak se tam dostat?

Přímo k rozhledně můžeme dojet autem. Z Králík dojedeme po silnici č. 11 směrem do Jablonného nad Orlicí. Dojedeme do Červenovodského sedla a tady odbočíme doprava podle ukazatele k rozhledně nebo necháme v auto v sedle a pokračujeme pěšky po zelené turistické značce. Z města Králíky vede k rozhledně červená turistická značka.

Vyhlídkový ochoz rozhledny Suchý vrch

Chaty Pokud přemýšlíte, kde se na svých cestách ubytovat a chcete mít pro sebe, pro rodinu nebo své přátele dostatek soukromí, pak pro vás máme možnost pronájmů chat a chalup přímo od majitele. Na další stránce si vyberte preferovanou oblast a nebo konkrétní objekt, který vás zajímá.