Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář | Napsat článek | Reklama | Více… |
Treking.cz
Poslední aktualizace: 31.8.2023 , svátek má

Treking > Časopis > Napsat článek, jak mohu publikovat na Trekingu

Napsat článek, jak mohu publikovat na Trekingu

Psát pro Treking.cz můžete klidně i vy

Jezdíte na hory a nebo do přírody? Absolvovali jste nějakou zajímavou túru, turistický nebo horolezecký výstup či zajímavý trek nebo hřebenovku? Navštívili jste nějakou zajímavou lokalitu, hrad, jeskyni? Podnikli jste zajímavou cyklotúru? Nečiní vám problém napsat kratší či delší povídání o vaší akci a doložit je několika fotografiemi?

Odpověděli jste na předchozí otázky kladně? A měli byste zájem publikovat na Trekingu(.cz)? Pokud ano, není nic jednoduššího. Portál Treking.cz je otevřen všem autorům bez omezení.

Zveřejnit u nás lze krátké i obsáhlé texty, fotogalerie aj. Stačí kontaktovat redakci, zaslat příspěvek na redakční email redakce@treking.cz a počkat pár dní, než se příspěvek na stránkách objeví… Přijetí článku vám vždy mailem předem potvrdíme.

Jakou mám záruku, že můj článek bude zveřejněn?

Na webu Treking.cz zveřejňujeme všechny články, které nám zašlete. Přesněji řečeno články, které souvisí se zaměřením webu a nejsou hanlivé či urážlivé. Nemusíte se tedy bát, že byste svůj příspěvek psali zbytečně a my jej smazali. V nezbytně nutné míře si ale vyhrazujeme právo zaslané příspěvky redakčně upravovat.

Mohu článek na web přidat sám?

Ne, nemůžete. Články i fotografie, které jsou na webu publikovány, podléhají korekturám a redakčním úpravám. Víme, že na některých webech lze příspěvky vkládat přímo, my však jako vydavatelé chceme udržet kontrolu nad publikovaným obsahem. Případně podchytit nepřesnesti v příspěvcích. V žádném případě nechceme snižovat vaše znalosti či um, ale snažíme se předcházet případným nejasnostem v geomorfologickém členění ČR, Slovenska aj. a také zajistit vzájemnou prolinkovanost jednotlivých publikovaných textů napříč celým webem.

Jak psát pro Treking.cz a kam články mohu zasílat?

Text nám můžete zaslat jako přílohu z textového editoru (.doc, .rtf, .txt) na e-mailovou adresu redakce@treking.cz. Fotografie či grafiku zasílejte rovněž na výše uvedenou internetovou adresu. Přijímáme články psané česky a slovensky, optimální délka textu je 1 - 2 strany A4 ve wordu. Klidně ale i delší či kratší, to necháváme na pisatelích. Uvedený údaj berte pouze jako doporučený. Fotografie ve formátu (nejlépe) jpg by měly mít rozlišení alespoň 1 500 px.

Článek za knihu

Zveřejněné články sice nejsou honorovány, ale autoři, kteří publikují alespoň tři články na stránkách www.treking.cz dostanou jako odměnu publikace - turistické průvodce - z naší produkce podle vlastního výběru. A je jedno v jakém časovém rozpětí, zda-li za měsíc, rok, dva či více.

Pokud vám tedy nejde pouze o honorář, ale je pro vás jistou satisfakcí, že můžete předat dalším čtenářům zajímavé tipy, doporučení či rady a že si váš příspěvek přečte spousta lidí stejné krevní skupiny sbírajíc inspiraci, pak je Treking.cz prostorem právě pro vás.

Rádi bychom odměňovali každého autora, avšak toto není v našich ekonomických možnostech. Proto nabízíme občasným dopisovatelům publikace, tedy nefinanční plnění.

Zajímavé lokality, tipy na výlet

Domníváte se, že se v místě vašeho bydliště či v místech, kam rádi jezdíte nachází přírodní zajímavost, přírodní výtvor či jev, hradní zřícenina, vyhlídková skála, řeka či říčka, které jsou turistické veřejnosti neznámé a jež by stálo za to zpropagovat? Pak nám určitě napište, rádi vaše tipy na zajímavé lokality a túry zveřejníme. Podobně jako například pěkný příspěvek pana Boušky Netřebské tisy, Theodora Teshima Filipovské údolí aj. Nenechávejte své informace ležet v šuplíku!

Zajímavé treky, túry a tipy na ubytování či bivakování

Absolvovali jste nějakou zajímavou túru či trek, které byste rádi nabídli jako tip na opakování i dalším potenciálním zájemcům? Víte o nějaké zajímavé turistické chatě, boudě či turistické útulně vhodné k bivakování, které ještě nejsou v naši databázi? Pak neváhejte zaslat informace a fotografii o takovýchto objektech na náš redakční e-mail. Pokud si netroufáte psát, stačí dát redakci Trekingu alespoň tip, redakce se pak bude snažit objekt navštívit a doplnit vlastními silami.

Máte zajímavé internetové stránky, blog a chtěli byste je u nás zpropagovat?

Máte zajímavé internetové stránky? Stránky se zápisky ze svých cest, expedic aj. akcí? Podnikáte zajímavé výpravy? Chtěli byste své stránky zpropagovat? Není nic jednoduššího! Napište pro nás alespoň jeden zajímavý článek - z expedice, túry, představte oblíbenou lokalitu a my se zveřejněním vašeho příspěvku uvedeme funkční odkaz na váš web. Získáte tak minimálně zpětný odkaz a možná nové parťáky na cesty jako například autor webu www.zeleznehory.net u článku Dřevěné potrubí u přehrady Seč - evropský unikát a další …

Nenechávejte informace ležet v šuplíku

Treking.cz

Internetový magazín Treking.cz téměř denně přináší množství článků, reportáží a informací. Avšak ne vše můžeme my v redakci a naši stálí dopisovatelé podchytit a zaznamenat, proto se obracíme na vás s výzvou - nenechávejte si informace z cest jen pro sebe a dejte je k dispozici i ostatním čtenářům. Server má za cíl nejen publikovat články, ale také přispět k vzájemné výměně aktuálních informací.

Například na stránkách "Turistické chaty a útulny" se vám všem snažíme poskytovat co nejvíce aktuálních informací o levných ubytovacích možnostech na českých a slovenských horách. Nejsme ale schopni každý rok projít všechny popisované cesty a navštívit všechny chaty, lanovky a další místa. K postřehům, i těm sebenepatrnějším, slouží diskuse pod jednotlivými články.

Zásadní postřehy a informace rádi zveřejníme formou samostatného článku. Prosím vás tedy o spolupráci při získávání aktuálních informací. Užitečné jsou zkušenosti z horských chat, informace o jejich vybavení a službách, ale také například o chování chatařů k návštěvníkům. Informace o místech, kde se dá přespat, bivakovat. To samé se týká i dalších rubrik na našem internetu.

Naši nejaktivnější autoři

Vyhledávat články podle autora


Adresa redakce

+ Kontakty na redakci časopisu TREKING
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie Produkty Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist