Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář | Napsat článek | Reklama | Více… |
Treking.cz
Poslední aktualizace: 7.6.2024
Treking > Chaty, ubytování > Chata pod Bukovcem, ubytování v osadě Jizerka

Chata pod Bukovcem, ubytování v osadě Jizerka

Chata pod Bukovcem na Jizerce, Jizerské hory

30.10.2007 | Otakar Brandos, foto Jitka Šuláková

Turistická Chata pod Bukovcem leží na okraji osady Jizerka ve výšce 935 m nad mořem pod severními svahy vrcholu Bukovec (1 005 m), nejnižší tisícovky Jizerských hor. Malebný kout Jizerských hor je jako stvořeny pro dovolenou a rekreaci.

Chata pod Bukovcem

V létě odsud můžete vyrazit na pěkné pěší túry na Bukovec, Jizeru či vzdálenější Smrk, v imě pak můžete využít upravovaných běžeckých tratí. Chata pod Bukovcem je otevřena celoročně, nabízí příjemné posezení venku u ohniště, možnost úschovy kol. Na chatě bylo zrekonstruováno sociální zařízení, které se nachází v přízemí budovy. K chatě lze dojet od Kořenova autem, u chaty je parkoviště.

  • Chata pod Bukovcem, 468 50 Kořenov - Jizerka 1008
  • Tel.: +420 483 399 004
  • E-mail: podbukovcem@volny.cz
  • Cena: bytování s polopenzí 350,- Kč/os/den
  • Kapacita: 47 lůžek
  • Otevřeno celoročně

Chata pod Bukovcem na turistické mapě

Treking.cz - diskuze

Diskuse k tomuto článku

přidat názor    zobrazit celou diskusi
recenze (Šrubař Jaroslav, 26.02.2018, 06:37 )
Nevím nač je kdo zvyklý. Jezdím na chatu čtvrtým rokem jak v letě tak v zimě,není problem a k tomu kuchař nemá chybu. Jara Šrub
Velká tragédie (Mihi, 27.11.2017, 10:00 )
V podniku jsme stihli být pouze hodinu a to jsme jsme měli rezervaci na noc.To,co předvedl personál bylo s odpuštěním na přes držku a já touto cestou děkuji svým kamarádům,že jsme nemuseli trávit zbytečný čas při výslechu na policejní stanici po demolici jejich zevnějšků...
Super dny (Lída a Míra turista, 25.07.2017, 08:28 )
Ahoj všem turistům (normálním) ,obsluha chaty byla moc příjná a milá ,bylo nám fajně ,pa všem a díky moc !
Arogance a nafoukanost vedoucí a kuchaře (Jirka, 25.09.2016, 21:24 )
Dejte si velký pozor než tento podnik navštívíte!!!!!!!!! Budete si připadat jako otravný hmyz, který je obtěžuje a když je třeba po ránu potkáte na schodech nedivte se že Vás ani nepozdraví. Řekl bych že se řídí pravidlem odevzdej peníze, nic po nás nechtěj a jeď od kut jsi přijel.Skoro bych si dovolil tvrdit že ty pozitivní hodnocení si musí psát sami, protože člověka který by mohl zde být spokojený si ani nedovedu představit.
buřty za 200 Kč (Jana, 01.10.2016, 23:27 )
Já jsem také byla ubytovaná v chatě pod Bukovcem, s přáteli jsme si chtěli večer na ohništi vedle chaty opékat buřty, ale bylo nám řečeno, že to nejde, že je pouze privátní. Tak nám buřty majitel ošlehl v troubě (16 malých kousků) za příplatek 200 Kč. Vařit se přestalo vařit v 18.00 hodin, takže později, kdo chtěl večeři,měl smůlu. Musím však pochválit číšníka, který se věnoval všem hostům, rychle, dokázal přitom ochotně odpovídat na různé dotazy. Také příště vyzkouším jinou chalupu.
Již nikdy víc !!! (Jiří a Lenka, 25.09.2016, 20:46 )
Rozhodně nedoporučuji toto ubytování,paní vedoucí se chová velmi arogantně a společně s kuchařem dávají najevo, že host otravuje, je tu z nutnosti trpěn. V době, kdy se noční venk.teplota již pohybovala okolo nuly, jsme opakovaně během dne upozorňovali, že na našem pokoji nefunguje topení a je tam opravdu zima. Večer jsme opět informovali přímo paní vedoucí, načež se nám dostalo odpovědi, co bychom tak asi chtěli, když jsme na horách a opět zalezla do svého vyhřátého pokoje. Tato paní je velmi arogantní a spolu s kuchařem k hostům velice nevlídní až hulvátští. To se hned host cítí lépe, když mu dávají najevo, že je zde až na posledním místě a trpěn pouze jako zdroj příjmu. Úroveň ubytování = podprůměrná noclehárna. Již nikdy více!!!!
super týden (Sláva a Dáša, 21.07.2016, 11:27 )
Strávili jsme velice pěkný týden dovolené v Jizerských horách v Chatě pod Bukovcem. Jezdíme sem již několik let a vždy jsme byli velice spokojeni. Nejinak tomu bylo i letos. Ubytování je v jednoduše, ale útulně vybavených pokojích. Sociální zařízení ač společná jsou vždy čistá a vonavá. Využíváme stravování formou polopenze. Jídla bylo vždy dost a velice chutné. Někdy jsme ho nedokázali ani zkonzumovat. Přístup majitelů i personálu je velice příjemný a vstřícný. Chatu pod Bukovcem můžeme doporučit návštěvníkům hor, kteří vědí co mohou očekávat od horské chaty a obejdou se bez bazénu a zlatých kohoutků v koupelně. Sláva a Dáša
Pohoda klídek tabáček (Marian Laudin, 05.07.2016, 14:54 )
Dobrý den Je nám s manželkou 42 let a jezdíme vždy o víkendech na tuto chalupu od roku 2011 a to 2-4 do roka na cykloturistiku. Nicméně každý člověk si musí uvědomit , kam vůbec jede za odpočinkem. Jizerské hory v pohraničí byl vždycky historicky chudší kraj a tomu odpovídají zdejší chalupy ,takže předělání na modernu nepřichází v úvahu. Chalupa pod Bukovcem je rodinného typu a komorního stylu . Pokud bych hledal rušného vyžití , tak zůstanu ve městě . Nicméně k chalupě Pod Bukovcem - pokoje malé ale útulné a čisté . Sociální zařízení bohužel společné , ale hlavně v čistém stavu a perfektně udržované , takže se člověk nemusí bát sednout na mísu. Za celou dobu co jezdíme na tuto chalupu , tak snídaně ve stylu švédského stolu , co si člověk nandá na talíř a hlavně kolik je úplně jedno. Jeden den ke snídani vajíčka ,párek ,slanina , jogurt pečivo ,káva nebo čaj //tak zvaná anglická snídaně nebo podobného stylu // . Druhý den klasika dva druhy salámu , dva druhy sýra ,marmeláda, někdy palačinky , káva nebo čaj ,pečivo a samozřejmě co si každý nandá na talíř a kolik je úplně jedno, myslím že toho není málo. Bohužel oběd nemohu posoudit to jsme mimo na kolech. Na večeři pokud víme , že se nestihneme vrátit včas // z 95% se nevrátíme včas//, tak po dohodě s paní majitelkou nám bez problému jídlo ohřejí nebo si vybereme něco jiného z denní nabídky nebo i minutky //95%// .Pokud si dáváme minutky, tak standardně do 30 minut jsme obslouženi a chuťově dávám za 2- jako ve škole , protože je vždy se kam zlepšovat . Obsluha personálu je výborná a to se týká také majitelů . Paní majitelky nebo pana majitele se stačí jen zeptat a dohoda je jasná //jak říkám holá huba , holé neštěstí// nicméně někdy jako u každého z nás se musí umět najít ta správná chvíle. Ale drzost a hloupost některých hostů je nekonečná .Přinést si vlastní jídlo , pití do jakékoliv restaurace a chtít to ohřát k tomu požádat o talíře je vrchol drzosti. Závěrem - Chalupu pod Bukovcem doporučuji rodinám a lidem ,kteří vyhledávají klid s komornějším pobavením u sklenky vína.
Příště jinam (Štěpánka, 05.03.2016, 18:18 )
Dobrý den, v chatě jsme byli ubytovaní tuto zimní sezónu a naše zkušenost je bohužel velmi negativní. Chata má skvělou polohu, ovšem chování k hostům ze strany pana majitele - tragédie. Ještě teď jsem v šoku, když si vzpomenu, jak manželovi zcela bezdůvodně vulgárně nadával před ostatními hosty restaurace.
Pohoda (Sláva, 22.07.2015, 13:34 )
Před nedávnem jsme se vrátili s manželkou z týdenního pobytu v Jizerkách. Byli jsme ubytovaní (opakovaně) v Chatě pod Bukovcem. Pokojíky jsou jednoduše a útulně zařízeny, společné sociální zařízení vždy perfektně čisté. Chování personálu je vždycky maximálně milé a přátelské. Využívali jsme stravování formou polopenze. Jídlo bylo velmi chutné (domácí a neošizené) a bylo ho dost. Je nám kolem šedesáti let a poznali jsme nespočet ubytovacích zařízení. Chatu pod Bukovcem hodnotíme jako jedno z nejlepších. Odjížděli jsme s pocitem, že se loučíme s dobrými přáteli. Opět se těšíme na další pobyt zde. Každému kdo chce prožít klidné chvíle v nádherné přírodě Jizerských hor, můžeme pobyt v Chatě pod Bukovcem vřele doporučit. O to více nás překvapuje negativní hodnocení některých hostů. Je otázkou zda se dotyční chovali jako dobří hosté. Pořád platí- "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá". Dáša a Slávek Pavlíčkovi
špatné pořekadlo (bradac_z, 25.01.2021, 13:46 )
náš zákazník - náš pán,majitel hovado,jeho žena baba jaga,jídlo pod psa -- pohleirch by se tady vyřádil
škoda ... (Helča L., 03.04.2015, 12:47 )
Bohužel máme taktéž velmi špatnou zkušenost. Byli jsme zde ubytováni 1.-4.1. 2015. Ubytování samotné bylo fajn, jednoduché skromné pokojíčky, sociálky společné na chodbě, ale vždy čisté a moc pěkné. Personál však dost šílený, choval se stylem "proboha, už zase máme hosty a něco po nás chtějí". Paní mě nězapomněla několikrát doslova sprdnout, že mám boty od sněhu (takový ten zbytek sněhu v podrážce, co tam zůstane i po důkladném ometení), při tom mi tykala. Cigareta venku na schodech měla taktéž skoro vždy přednost před aktuálním přáním hosta. Prý máme počkat. Jídlo v rámci polopenze hodně špatné, snídaně stylem knedlíky s vajíčkem či volské oko, na zeleninu člověk neměl nárok, prý to už nevyjde s cenou ... a z kuchyně důrazný křik kuchaře "Copak jsme ku*va nějaký zelinářství?". Prostě úlet. Přitom škoda, chata je to jinak moc pěkná, k tomu na bezvadném místě. No jo ... :-(
zkušenost negativní (Saša, 03.04.2015, 12:06 )
Zkušenost po Silvestru 2015 - stavili jsme se jen na jídlo, ale i tato zkušenost nám stačila na to, že jsem se rozhodli, že i kdybychom chtěli, tak se zde v budoucnu neubytujeme. Velmi negativní přístup personálu když jsme si chtěli objednat jídlo, pití... Servírka nás u dveří když jsme vycházeli přeběhla a hned si šla zapálit cigaretu. Byla dost vulgární na adresu toho, jak ji ta práce "baví".. Jídlo nic moc.
Byl jsem velice spokojený s poskytnutým servisem (Pavel, 29.10.2013, 01:32 )
Na chatu pod Bukovcem mám velice příjemné vzpomínky. Jde o rodinný penzion vedený velice příjemnými lidmi. Ceny jsou jedny z nejpříznivějších, jídlo mi chutnalo a večer jsem usnul jak do vody hozený. Služby jak u maminky :-D Strávil jsem zde několik víkendů v r.2013 a příští rok se sem hodlám vrátit, protože Jizerky jsou jednoduše nádheré.
zkušenost (Míša, 21.07.2013, 11:54 )
Má zkušenost s touto chatou je vcelku pozitivni. Ubytování průměrné, sociálky mě velmi překvapily, byly čisté a voňavé. Paní servírka velice ochotná a hodná, ještě jsem se nikdy nesetkala s tak ochotným personálem. A vulgární nápis na dámském WC bych tomu teda moc neříkala :D
Zkušenost (Radka, 20.03.2013, 14:12 )
Moje zkušenost na této chatě je velmi negativní. K hostům se chovají velmi nepříjemně - od neochoty k ohřátí skleničky pro dítě, po seřvání uklízečkou za vodu v koupelně. Kuchař v kuchyni kouří. Kouř jde do nekuřácké části restaurace. Jídlo je spíše podprůměrné. Na dámském WC byl velmi vulgární nápis upozorňující co všechno tam neházet. Za mě velmi nedoporučuji.
zkušenost (Milan, 10.06.2015, 21:01 )
Nikomu tuto chatu nedoporučuji Vulgární vuči hostum vubec neodpovídá cena a služby večer i ráno ledová voda a kuchař nebo co to bylo na mě řval že jsme ,,,,,,, prostě radši se ubytovat jinde


Další související články:

+ Horská chata Smědava, Jizerské hory
+ Chata Stará Pila, Jizerské hory
+ Penzion Sklárna, Jizerské hory
+ Chata Pešákovna, Jizerské hory
+ Chata pod Bukovcem, Jizerské hory
+ Jizerské hory, základní informace
Reklama
Témata našich článků…
Sněžka Slovenský ráj Šumava, ubytování Zverovka Jeseníky, ubytování Kvarky Téryho chata Říp Propast Macocha Praděd Králický Sněžník Čičmany Lysá hora Měsíc Mars Černé jezero Tribeč Pieniny Železné hory Hukvaldy Zimní hvězdná obloha Štrbské pleso Lomnický štít
Reklama
Populární treky
1. Karpattreky Trek z Malé Fatry do pohoří Žiar, Fatransko-turčanský Karpattrek (2)
2. Slovenské hory Přechod hlavního hřebene Nízkých Tater
3. Ukrajinské Karpaty Dvoudenní trek na Černou horu a Stoh dolinou Černého Čeremoše na pomezí Ukrajiny a Rumunska
4. České hory Dvoudenní přechod hlavního hřebene Hrubého Jeseníku
5. Rumunské hory Vilcan, hory polonin a krásných výhledů
Reklama
Túry a lokality podle pohoří
Hledej podle pohoří
Regiony
Beskydy | Bílé Karpaty | Blatenská pahorkatina | Brdy | Broumovská vrchovina | Česká Kanada | České středohoří | České Švýcarsko | Český les | Český ráj | Děčínská vrchovina | Doupovské hory | Drahanská vrchovina | Džbán | Hanušovická vrchovina | Hornosvratecká vrchovina | Hostýnské vrchy | Chřiby | Javorníky | Jeseníky | Ještědsko-kozákovský hřbet | Jevišovická pahorkatina | Jizerské hory | Králický Sněžník | Krkonoše | Krušné hory | Křemešnická vrchovina | Křivoklátská vrchovina | Litenčická pahorkatina | Lužické hory | Nízký Jeseník | Novohradské hory | Orlické hory | Pálava | Podbeskydská pahorkatina | Podyjí | Rakovnická pahorkatina | Ralsko | Rychlebské hory | Slavkovský les | Slezské Beskydy | Smrčiny | Svitavská pahorkatina | Šluknovská pahorkatina | Šumava | Švihovská vrchovina | Vizovická vrchovina | Vlašimská pahorkatina | Vsetínské vrchy | Východolabská tabule | Zábřežská vrchovina | Zlatohorská vrchovina | Ždánický les | Železné hory | Žulovská pahorkatina | Belianské Tatry | Branisko | Bukovské vrchy | Burda | Cerová vrchovina | Čergov | Čierna hora | Chočské vrchy | Kremnické vrchy | Krupinská planina | Kysucké Beskydy | Laborecká vrchovina | Levočské vrchy | Ľubovnianska vrchovina | Malá Fatra | Malé Karpaty | Muránska planina | Myjavská pahorkatina | Nízké Tatry | Ondavská vrchovina | Oravská Magura | Oravské Beskydy | Ostrôžky | Pieniny | Podunajská pahorkatina | Pohronský Inovec | Polana | Považský Inovec | Revúcka vrchovina | Roháče | Slanské vrchy | Slovenský kras | Slovenský ráj | Spišská Magura | Beskydy | Stolické vrchy | Strážovské vrchy | Starohorské vrchy | Šarišská vrchovina | Štiavnické vrchy | Tribeč | Velká Fatra | Veporské vrchy | Vihorlat | Volovské vrchy | Vtáčnik | Vysoké Tatry | Východoslovenská rovina | Zemplínské vrchy | Žiar
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie Produkty Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist