Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář | Napsat článek | Reklama | Více… |
Treking.cz
Poslední aktualizace: 28.1.2016
Treking > Aktuality > Anketa - hora s nejkrásnějším výhledem na Slovensku

Anketa - hora s nejkrásnějším výhledem na Slovensku

Horou s nejkrásnějším výhledem na Slovensku je Velký Choč

4.7.2011 | Otakar Brandos

Anketa o horu s nejkrásnějším výhledem na Slovensku byla ukončena o půlnoci 30.6.2011. Do doby uzávěrky ankety bylo odevzdáno jen 287 platných hlasů, což bylo více než 8× méně než v případě totožné ankety pro ČR. Bylo to pro nás trochu překvapení, protože v minulém roce v anketě o nejkrásnější horu ČR a Slovenska bylo více hlasováno pro slovenské vrcholy…

Ďumbier

Přestože byla účast v této anketě poněkud slabší, než jsme očekávali, popraly se o první dvě místa vrcholy, u kterých jsme to očekávali - Velký Choč a Krážova hoža. Vítězství získal Velký Choč, nejvyšší hora Chočských vrchů. Na druhé příčce se umístila Králova hola v Nízkých Tatrách a na třetím místě se s poměrně velkým odstupem umístil Ďumbier, nejvyšší hora Nízkých Tater. Dá se tedy říci, že stupně vítězů obsadily vrcholy Liptova…

  • Velký Choč - 32% hlasů
  • Krážova hoža - 30% hlasů
  • Ďumbier - 10% hlasů

Hora s nejkrásnějším výhledem na Slovensku, hlasování

5.4.2011 | Otakar Brandos

Dnes jsme konečně odstartovali veřejné hlasování o horu s nejkrásnějším výhledem na Slovensku. Do uzávěrky nominací jste nám zaslali velkou řadu tipů, z nichž Velký Rozsutec jsme vybrali deset nejčastěji nominovaných vrcholů a zařadili je do ankety. Pomocí ní nyní můžete hlasovat pro vrchol, o němž se domníváte, že poskytuje nejkrásnější výhledy.

Veřejné hlasování poběží do konce června tohoto roku, kdy anketu uzavřeme a v průběhu července pak vyhlásíme veřejně nejvyhlídkovější vrchol, jenž od vás obdrží nejvyšší počet hlasů. Povoleno je vícenásobné hlasování, můžete tak zahlasovat i pro více vrcholů. To pokud se nebudete moci rozhodnout.

Uzávěrka ankety se blíží, bude 30.6.2011!

Protože jsem musel reagovat již na několik podobných mailů u ankety pro vrcholy v ČR, tak píši poznámku pro další případné pisatele. Galerii výhledů z jednotlivých vrcholů tady nenaleznete a ani jsme o ní neuvažovali. Pořídit fotografie z jednotlivých vrcholů za stejných světelných podmínek by bylo velice obtížné a my žádný z nominovaných vrcholů nechtěli "hendikepovat". Hlasování pro ten či onen vrchol tak předpokládáme pouze na základě vašich osobních zážitků.

Hora s nejkrásnějším výhledem na Slovensku, anketa

9.12.2010 | Otakar Brandos

Po sledované a velice úspěšné anketě o nejkrásnější horu Slovenska, kterou jsme vyhlásili již před více než rokem (4.11.2009) se pouštíme do ankety další. I tentokráte zůstaneme u hor. Hodnotit však nebudeme jejich krásu při pohledu z dáli, nýbrž krásu výhledu z jednotlivých vrcholů.

Jsme si plně vědomi, že hodnotit krásu nějak objektivně nelze, jde vždy o subjektivní hodnocení, asi jako je tomu třeba při hodnocení krasobruslení. Množinu stejných či podobných subjektivních hodnocení lze pak vydávat za vjem objektivní. Ne, není třeba brát žádnou z anket příliš vážně, jejich výsledky jsou vždy subjektivního charakteru. Jde jen o to, pokusit se vybrat tu subjektivně nej horu, možná to lze brát i jako jistý způsob recese.

Mohli bychom krásu výhledu hodnotit třeba podle toho, kolik přehlédneme pohoří, kolik vrcholů takové či makové výšky a nebo třeba podle nejnižšího počtu lidských sídel či dalších rušivých a činností člověka vytvořených prvků v krajině. To ale nechceme, vlastně by nebylo o čem později hlasovat. Proto vyhlašujeme tuto anketu o horu s nejkrásnějším výhledem na Slovensku. Oproti předchozí anketě nebude naše redakce žádnou z hor nominovat, to ponecháme pouze na vás, čtenářích Trekingu. Své tipy na vrcholy, hory, štíty či hůrky s nejkrásnějším výhledem nám můžete zasílat do 31.3.2011 prostřednictvím našeho formuláře a nebo můžete své tipy vepsat dolu do diskuse pod článkem.

Dole v diskusi se objevil názor, že tato anketa je podobná jako ta předchozí. Ano i ne. Hodnotíme opět něco nej, v tom je anketa podobná. Na druhou stranu si myslím, že tato anketa se od své předchůdkyně podstatně liší. V čem? V minulé anketě se mohl do hlasování o nejkrásnější kopec zapojit prakticky každý. I ti, kdož na vrcholu, pro nějž třeba hlasovali, nikdy nestanuli. Mohli svůj nejkrásnější kopec znát třeba jen z auta či z vlaku, když kolem te své nej hory projížděli. Kdežto v této anketě je potřeba svou horu znát mnohem důvěrněji, podstoupit mnohdy velkou námahu potřebnou k vystoupení na vrchol a seznámení se s výhledy, o nichž je tady řeč.

Po uzávěrce nominací bude 1.3.2011 spuštěna anketa, do níž vybereme 20 nejčastěji nominovaných vrcholů. Avšak ani tuto dvacítku neberte jako dogma, počet vrcholů do ankety zařazených můžeme klidně na základě diskuse zvýšit. Do konce března roku máme přece času dosti. Za pár dni odstartujeme stejnou anketu i pro hory České republiky.

Panoráma Západních Tater z Babek Panoráma z Velkého Kriváně Sokolie, Malá Fatra Veterné, Malé Fatra Treking.cz - diskuze

Diskuse k tomuto článku

přidat názor    zobrazit celou diskusi
můj favorit (Danek, 31.12.2010, 12:17 )
Východná Vysoká a Jahňačí
Chleb (Milan, 28.12.2010, 13:39 )
Dosť ľudí hlasuje za V.F.Kriváň alebo V.Rozsutec. Ja som za kompromis. Taký výhľad z Chlebu aký sa naskytol 14.11. je iba pár-krát v roku - total 360 stupňov, celé Slovesnsko na dlani.
Kubinská hola (mates, 26.12.2010, 11:37 )
hlasujem pro Kubínskou holu v Oravské Maguře
Veľký Fatranský Kriváň (Marián Michalik, 20.12.2010, 13:55 )
Mojím favoritom je Veľký Fatranský Kriváň, ale samozrejme výhľady z Veľkého Rozsutca, Rakytova, či z Choča v ničom nezaostávajú.
Velký Fatranský Kriváň (Miroslav, 19.12.2010, 11:49 )
Výhledy řadím následovně:1: Velký Fatranský Kriváň; 2: Velká Rača; 3. Malofatranský Klak
LOMNICKÝ ŠTÍT (štěpán, 18.12.2010, 11:53 )
Proč? Je dost vysoko na to vidět široko daleko na všechny strany. Pohled na malou a velkou studenou dolinu a sedla mezi nimi, skoro všechny hlavní štíty(třeba Gerlach jak na dlani) počínaje Kriváněm až po Belianské tatry, nádherný pohled na skalnaté pleso a do celé nížiny, k tomu na ozdobu několik chat..nádhera.
přece každý!!!!! (přírodomilka Jitka, 12.12.2010, 23:14 )
je to přece každý vrchol, na který člověk "vyleze" a má příznivé počasí...... :-) Protože jak to tak čtu, každý máme své favority, vzpomínky, zážitky, touhy...... A to je fajn, protože aspoň nás to táhne na další a další kopečky a hory a nikdy neprotouláme všechny.....
Z každého vrchu (JanoP, 19.12.2010, 20:10 )
je výhľad iný a niečím neopakovateľný. Aj preto nechodíme stále na ten istý vrch. (P. S. Pozdravujem a opakovane ďakujem za inšpiráciu na svoje "znovuobjavenie" Choča.)
přece každý.... (shv, 25.12.2010, 19:34 )
Jíťo, moc pěkně jsi to řekla....., nelze než souhlasit! Díky...
Zaujímavá anketa (Maťo B., 12.12.2010, 14:25 )
No je to zaujímavá anketa a súhlasím že dosť subjektívna. Som zvedavý ktorý vrchol ta nakoniec vyhrá. Za seba by som navrhol Vtáčnik (v rovnomennom pohorí). Je to moja srdcovka, podarilo sa mi z neho vidieť okrem množstva slovenských pohorí aj české Moravskosliezske Beskydy (Lysá hora atď.), poľské Tatry (Svinica) a maďarské Borzsony. A kdesi som čítal že nikto videl aj svetlá Viedne (to ale osobne neviem potvrdiť).
Vyhlídka (Jarda, 11.12.2010, 21:40 )
Moji favorité jsou Velký Choč, Rakytov, Vápeč, Svinica a Poludnica.
Moje naj ... (thailon, 11.12.2010, 21:00 )
... su Kojsova Hola, Kralova Hola, Mincol v Cergove, Velky Choc a Vysoky vrch nad Poracom.
moje silná pětka (rado, 10.12.2010, 22:57 )
Tak tady jsou moje návrhy: 1. Králova hola v Nízkých Tatrách 2. Lomničák a pohled na Belianské Tatry 3. Stoh na Malé Fatře 4. Vápeč ve Strážovských vrších 5. Rysy
Babia hora, královna Beskyd (Jaroslav Kubánek, 10.12.2010, 22:04 )
Beskydy jsou moje srdeční záležitost a pohled z nejsevernějšího místa Slovenska na mnohá pohoří různých typů,včetně našich Moravskoslezských Beskyd, hlavně však Západní a Vysoké Tatry osvícené zapadajícím sluncem mne doslova uchvátil a bez nadsázky mi vehnal do očí slzy. Jarda
vrchol (Mirek, 10.12.2010, 17:20 )
Těžko vybírat ten nej vrchol, to bych nechal raději na anketu. Avšak myslím si, že by ve výběrové dvacítce vrcholů pro hlasování neměl chybět Veľký Ľadový štít. Výhledy z něj jsou nádherné. Jeho umístění v nitru Vysokých Tater a jho výška dává možnost prohlédnout "celé" Tatry, přes Vysoké, Nízké, Západní, třešničkou i Belianky, a do dáli kam až oko dohlédne a viditelnost dovolí, :-).
Ľadový štít (JanoP, 19.12.2010, 20:16 )
Prepáč, že opravujem nepresne uvedený názov tretieho najvyššieho štítu VT.
nej výhled z vrcholu ? (Pepa z Prahy, 10.12.2010, 15:13 )
Nejkrásnější výhled z vrcholu na Slovensku je určit velice těžké. především záleží na počasí a o tom to je. Byl jsem jednou na Rysech a neviděl vůbec nic. Jindy bych tam strávil klidně celé odpoledne. Abych byl konkrétní , jmenoval asi tyto vrcholy: především celý hřeben Červených vrchů a z něj Malolúčniak a Kasprov vrch, dále Bystrá, Baníkov, Pachola, z Vysokých Tater bych vybral Rysy, (úžasné pohledy do bývalé České doliny a na galerii Ganku ) a také samotný Gerlach. Tam jsem byl jednou a už to je opravdu hodně dlouho. Z této množiny je těžké vybírat, snad ty Červené vrchy, to se nedá s ničím srovnat.
A na (LukášLenon, 10.12.2010, 14:40 )
Skalku nebo Bor nikdo nechodí?:-)..Jednou sem,sice matně,odtud viděl vysílač na Pradědu.A co malofatranský Klak?Jinak Rakytov je taky dobrý tip.
Toto je dosť subjektívna anketa, a čo tak... (jonathan.sk, 10.12.2010, 12:29 )
anketu," z ktorého kopca vidieť najviac krčiem" ??
Dočkej času, (-OB-, 10.12.2010, 13:09 )
jako husa klasu :-)). Třeba takovou anketu brzy vyhlásíme :-)).
Divím se (Jerry, 10.12.2010, 11:16 )
že nikdo nejmenoval Kralovu Holu, sice ji hyzdí vysílač, ale rozhledy při pěkném počasí.....
Co je vyhlad? (Juraj Hlatky, 10.12.2010, 09:01 )
Urcite je velmi tazke urcit najkrajsiu vyhladovu horu na Slovensku, ked su ich tu radovo stovky. Kazdy ma svoj nazor. Je vsak rozdiel vo vyhlade a pohlade. Pohlad do "dvora" alebo najblizsieho okolia je iny ako vyhlad z kopca, kde v dobrom pocasi vidite horstva aj 300 km daleko. Je jasne, ze k prvej kategorii staci jedna mapa, k druhej treba su to desiatky...
Ľadový štít, Krížna v Lipt. kopách, (Pepa, 10.12.2010, 08:23 )
Taky nechápu, proč tolik lidí uvádí Choč. Člověk aby si s sebou vzal dalekohled, aby něco viděl. Zato pohledy z také zde uváděného Ľadového štítu nebo třeba i z méně známých vrcholů Nižná Bystrá (2162) nebo Krížna (2038m) nebo z Ostredku (2049) v hřebeni Otrhanců jsou skutečně nezapomenutelné.
Nač na Choč dalekohled? (Honza, 10.12.2010, 12:09 )
Z vrcholu Choče jsou všechna vysoká slovenská pohoří jako na dlani (vše do 100 km) na rozdíl např. od vrcholů ve Vysokých Tatrách, odkud je Malá, Velká Fatra i Chočské vrchy a další západněji ležící pohoří příliš vzdálená. Z Choče lze krásně vidět Západní, Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Velkou Fatru, Malou Fatru, Babiu horu, Oravskou Maguru a celé Chočské vrchy.
Mno, podlé mýho (-OB-, 10.12.2010, 12:18 )
je z Vhoče do Tater stejně daleko jako z Tater na Choč :-)).
Dooobrééé (Jarmila, 11.12.2010, 06:06 )
Pane Brandosi, tato "otázka" ohledně vzdálenosti se mi velmi líbí. Jednak mě pobavila a vyloudila úsměv na mé tváři, ale především přesně vystihuje, co to je subjektivní názor. Anketa se mi líbí moc moc moc a diskuze ji učinila ještě zajímavější. Hlasování ke každé anketě patří, jinak by to ani nebyla anketa, ale diskuze jako nominace vrcholů s nejkrásnějšími výhledy, tak to byl originální nápad. V této anketě - a jiných, kde nejde nic měřit, vážit ani počítat - na celé čáře stejně vyhrává subjektivní názor, každý má jinou vzpomínku na své výstupy v horách, každý zažil jiné roční období, jiné počasí, viditelnost atd. atd. atd. A navíc díky této diskuzi může nejen "odkliknout ten svůj výhled", ale ještě přidá něco ze sebe, svůj názor, svou vzpomínku, svůj zážitek. Nakonec je stejně jedno, který vrchol "vyhraje", anketa pobaví, potěší všechny ty, kteří se v myšlenkách vrátí zpět na krásná místa a znovu v duchu uvidí tu nádheru kolem. A to je moc fajn. Dík. Jarmila
Vzdálenost (Honza, 12.12.2010, 16:37 )
Z Lysé hory je také stejně daleko do Tater jako z Tater na Lysou, ale zatímco z Lysé Tatry člověk uvidí vcelku často, z Tater jsem tedy Lysou nikdy nezahlédl.
Tady šlo o (-OB-, 12.12.2010, 19:26 )
vzdálenost, nikoliv viditelnost. Já z Choče Tatry viděl vždy, stejně tak z Tater Choč.
No jo... (Ivan Zajíček, 18.12.2010, 19:11 )
No jo, Otíku, to je sice pravda, ale není vidět tolik okolních pohoří. Zkrátka se z Tater nedají tak dobře skládat horské "puzzle", jako např. z toho Choče či Rakytova. A pozor -i Velká Rača není od věci -navíc Beskydy a Jeseníky!!! Jinak Tatry, Fatry, Oravské Beskydy , Javorníky, kus Polska..!
Vyhliadkové miesta mimo ZTT (JanoP, 19.12.2010, 20:29 )
by sa logicky namali v tejto súťaži prezentovať. Pretože bežne nie sú prístupné.
Veľký Bok (Chors, 10.12.2010, 08:20 )
Som teda prekvapený, že ho ešte nikto nenominoval a tak nech sa páči... Podľa mňa lepší výhľad nenájdete.
Ano (Zdeněk, 10.12.2010, 08:39 )
Velký Bok je parádní, ale vrchol je hodně placatý, což třeba mě při výhledu docela vadí (vidím zejména vrcholovou louku, pak zase louku a pak až Kráľovu hoľu) :-)
zdenek (Chors, 10.12.2010, 10:10 )
Tak prejsť tých 30 m na okraj "placatého" vrcholu snáď nieje až taký problém. Plošinu pod vrcholom beriem ešte ako bonus a z vrcholu vidieť naozaj všetko... Z ktorého iného kopca vidieť KOMPLETNÉ Nízke Tatry a všetky ostatné vysoké pohoria???
Ostrva- moje srdeční záležitost (Lenka, 09.12.2010, 23:58 )
Tatry jsou moje nejoblíbenjší hory. Snad všechny vrcholy jsou pro mě fascinující. Srdeční záležitostí naší rodiny je ale Ostrva. Pohled z Ostrvy na popradské pleso je naprosto úchvatný. Navíc je to snadno dostupný cíl i pro naše šestileté dítko. Při prvním výletu na Ostrvu jsme dokonce našli našeho prvního skřítka.Nevím jestli to víte, ale v vysoko v horách kam až lidské oko nedohlédne žijí skřítci. Tito skřítci mají zvláštní moc. Kdykoliv na ně nějaké dítě pohlédne změní se v plyšáka. Těchto skřítků je v horách pouze omezené množství a proto jen to nejodvážnější a nejhodnější dítě může nějakého toho skřítka najít. Tuto pohádku jsem vymyslela před třemi lety, když náš syn nechápal, proč všichni jeho kamarádi jezdí na dovolenou k moři a on musí do Tater a od té doby nám doma značně přibylo plyšáků. Takže i z těchto sentimentálních důvodů hlasuji 3x pro Ostrvu.
:-) (Klekí, 10.12.2010, 08:48 )
To je pěkné Leni....úžasný nápad.
Já se přidávám, (-OB-, 10.12.2010, 15:19 )
ti plyšáci jsou skvělým nápadem. Několik mých známých láká své děti na hory díky geocachingu, ale ti plyšáci (v případě menších dětí) se mi jeví jako ještě lepší nápad. Naše malá sice na hory chodí velice ráda (má to asi v krvi :-)), přesto příští návštěvu Tater nějakým tím "zplyšovatělým" skřítkem :-)) okořením.
Skřítek (Jana Fenclová, 12.12.2010, 22:06 )
Ahoj Lenko .Mně se letos poštěstilo najít malého skřítka na břehu potoka pod Ladovou jeskyní. Přinesla ho určitě velká voda/byl to lední medvídek asi 15cm velký/,a měla jsem z něj velkou radost.Protože v tom deštivém týdnu letošního VHT ty výhledy za moc nestály. Pro děti pohádka pro mně skutečnost. Přeju hodně krásných dní všem nadšencům ,nejen v horách. Jana
Těžká volba :-) (Zdeněk, 09.12.2010, 22:28 )
Je těžké si vybrat z nepřeberného množství překrásných výhledů z vrcholků Slovenských pohoří. Pokud si mám ale jeden vybrat, tak je to právě zde často uváděný Velký CHoč - pro někoho odvar - pro druhého srdeční záležitost :-)
Kdepak Choč... (Zdeněk, 09.12.2010, 21:36 )
Na Choči jsem byl mnohokrát. Výhled je sice pěkný, ale ostatní hory jsou nějak daleko, malinkaté, v blízkém okolí nic není. S grandiózními a dechberoucími výhledy z Tatranských velikánů jako Lomnický, Ľadový štít nebo Kriváň se to podle mého názoru nedá ani v nejmenším srovnat! Z Choče je to hodně slaboučký odvar ;-)
Počasí na Choči (Ivan Zajíček, 10.12.2010, 10:03 )
Ahoj! Mám zcela opačný názor, když je inverze, vidím velikány jako na dlani a v Beskydech "čtu" celý hřeben od Radhoště přes Lysou po Travný, vidím Nízké Tatry, Fatry a Babiu horu -ale to Ty všechno víš.Z Tater je všude jinam nějak daleko. Proto je úkol neřešitelný -každý má svůj subjektivní -zaručeně správný názor. Ale těch prvních pět vrcholů, které projdou sítem ankety, budou pro ty, kteří s horami začínají, krásná "horská" abeceda. Proto to má svůj význam. Holt -hora je jako ženská -každá je nějak jinak hezká! Všem kopcům ZDAR!
Trefné... (Jarmila, 11.12.2010, 05:37 )
..... je úkol neřešitelný - každý má svůj subjektivní - zaručeně správný názor. Ale těch prvních pět vrcholů, které projdou sítem ankety, budou pro ty, kteří s horami začínají, krásná "horská" abeceda. Proto to má svůj význam. Holt - hora je jako ženská - každá je nějak jinak hezká! Všem kopcům ZDAR! .... Pane Zajíčku, moc se mi líbí, jak trefně jste vyjádřil "nelehkost a v dobrém slova smyslu neobjektivnost" této ankety. Ankety jsou zábava, ale mají svůj smysl. Pokud je téma zajímavé, zaujme dost lidí a rozhoří se třeba taková zajímavá diskuze jako tady. Vám, pane Zajíčku, děkuji za pěkné vyjádření, a Vám, pane Brandosi, a všem, kteří tyto ankety připravují, díky, díky, díky!!! Jarmila
Těžké.... (shv, 09.12.2010, 21:28 )
Pro mne jednoznačně Velký Choč, ale srdcervoucí pohledy jsou i z Barance, Krakovy holy... a kdo nezažil východ slunce na vrcholku Slavkovského nebo Borišova, tak téměř jako by nebyl na horách!
Je zajímavé, (pepa, 09.12.2010, 20:24 )
že se několikrát opakuje Velký Choč. Ještě donedávna to byl i favorit můj. Nedávno jsem však zaznamenal ve svém interním žebříčku posun. Před Velký Choč jsem posunul nízkotatranské Zákluky. Neuvěřitelně široký rozhled. Předčí ho už asi jen taková místa, jako Ladový štít...
Nejkrásnější výhled ??? (listerh, 09.12.2010, 20:13 )
Když se vydaří počasí,tak můžeme na každém kopci zažít ten nejkrásnější výhled,ale u mě jasně vede,teda na Slovensku,Velký Choč.
Těžký oříšek... (Ivan Zajíček, 09.12.2010, 20:11 )
Po rozlousknutí mého osobního -Velký Choč. Ale úkol je v podstatě neřešitelný...AHOJ! Hned na druhém místě -Rakytov. Tedy -pro mne.
podobná anketa ??? (Jitka Janků, 09.12.2010, 19:58 )
Anketa se mi zdá podobná předchozí a těžko bych asi navrhla jiné neuvedené hory, protože nejkrásnější vrchol jsem aspoň já volila i právě vzhledem k výhledům z ní ........Mě velmi oslovuje opět Malofatranské Kriváně, Bartková, Chabenec, Veľký Rozsutec....Jinak zdravím všechny milovníky přírody a hor a přeji všem, aby v ní a na nich našli to, co hledají, potřebují či po čem touží......
Těžký výběr - Rysy (Jarmila, 09.12.2010, 19:15 )
Vybrat ten nejkrásnější výhled? To je moc těžký výběr. Jako jeden z nejkrásnějších mi připadá překrásný kruhový výhled z vrcholu Rysů. Jenže nádherné výhledy jsou i z Koprovského štítu, Východné Vysoké, Klinu, Jakubiné, Bystré či z Poludnice. Nominovala bych spoustu vrcholů. Ale protože Rysy jsou moje srdeční záležitost, patří jim můj hlas. A také hlas mého manžela. Ahojky. Jarmila
nejlepší výhled (Václav Hálek, 09.12.2010, 18:21 )
Velký Choč
Velky Choč (Juraj Hlatky, 09.12.2010, 16:13 )
Ozaj tych vyhliadkovych hor na Slovensku je obrovske množstvo a určite by nebol problem z tych super narychlo vymliet aj stovku. Predsa len v mojich očiach je jedna unikátna - je to Veľký Choč. Unikátny je tým, že je vyšší od celého svojho bezprostredného okolia o cca 400 metrov, takže unikátnemu kruhovému výhľadu nič nebráni a ani brániť dlho nebude :-)
Těžko vybírat! (Jan Štolba, 09.12.2010, 16:05 )
Těžko vybírat! Vždycky mě samozřejmě bral výhled z Velkého Rozsutce směr západ nebo z Kriváně na Tatry. Ale abych přidal něco originálnějšího, tak jednu z nejkrásnějších chvilek jsem zažil na závěr přechodu Kubínské hole, nad Zázrivou. Dohledávám zpětně - mohlo jít o výhled z Pavláškovy skalky (927 m), tam se mi za soumraku v plné síle zjevilo, proč člověk leze na hory a dívá se shůry na zem.
Choč (taky Honza, 09.12.2010, 15:57 )
a nebo ta Javorina
Velká Javorina (Johnny, 09.12.2010, 15:32 )
Je mně jasný, že budou všichni hlasovat pro Tatry nebo Fatry, případně něco z východu. Ale teď v neděli jsem byl v Bílých Karpatech na Velké Javořině (teda Javorině) a byly z ní vidět kromě bližších pohoří jako Inovec, nedalekých jako Javorníky, Beskydy a Malá Fatra i daleký Nízký Tatry, Jeseníky a dokonce Schneeberg v Alpách! Kdo to přebije?
Tak to závidím, (Lukáš Lenon, 10.12.2010, 14:48 )
na Javořinu to mám kousek a navíc sem tam na kopanicách trávil dětství,ale Alpy sem z ní nikdy nezahlédl.
Můj výběr (Honza, 09.12.2010, 13:49 )
Vybrat jeden vrchol je složité, tedy napíšu jich více - Choč, Rozsutec, Babia hora, Volovec v Západních Tatrách, Jahňací štít a tajný tip Prosečné.
kopec (irča mečoun, 09.12.2010, 16:09 )
souhlasím, moje nejoblíbenější - Jahňací štít, Velký Rozsutec, Sivý vrch
Sám za sebe, jako (-OB-, 09.12.2010, 13:41 )
autora ankety nominuji Rakytov na Velké Fatře :-)). Vidím Velkou Fatru, Malou Fatru, Nízké Tatry, Tatry - Východní i Západni, Chočské vrchy atd.


Další související články:

+ Nejkrásnější horou České republiky je Lysá hora
+ Nejkrásnější horou Slovenska je Velký Rozsutec
Reklama
Výběr článků
Hory Vzhůru na Vysoké Skalky, nejvyšší vrchol Pienin
Hory Prielom Dunajca, pěkný okruh z Červeného Kláštora
Hory Volia veža na laně, Vysoké Tatry
Reklama
Populární treky
1. Slovenské hory Přechod hřebene Malé Fatry na sněžnicích
2. Slovenské hory Přechod hlavního hřebene Západních Tater - Roháčů, nejnáročnější hřebenovka Slovenska
3. České hory Dvoudenní přechod hřebene Krkonoš, hřebenovka nejvyšších českých hor
4. Divoký Balkán Což takhle hřebenovka přes Korab a Deshat?
5. Bulharské hory Divokou stopou Rodop (3), ke skalním mostům rodopského krasu
Reklama
Túry a lokality podle pohoří
Česká republika, hledej podle pohoří
Reklama
Regiony
Beskydy | Bílé Karpaty | Blatenská pahorkatina | Brdy | Broumovská vrchovina | Česká Kanada | České středohoří | České Švýcarsko | Český les | Český ráj | Děčínská vrchovina | Doupovské hory | Drahanská vrchovina | Džbán | Hanušovická vrchovina | Hornosvratecká vrchovina | Hostýnské vrchy | Chřiby | Javorníky | Jeseníky | Ještědsko-kozákovský hřbet | Jevišovická pahorkatina | Jizerské hory | Králický Sněžník | Krkonoše | Krušné hory | Křemešnická vrchovina | Křivoklátská vrchovina | Litenčická pahorkatina | Lužické hory | Nízký Jeseník | Novohradské hory | Orlické hory | Pálava | Podbeskydská pahorkatina | Podyjí | Rakovnická pahorkatina | Ralsko | Rychlebské hory | Slavkovský les | Slezské Beskydy | Smrčiny | Svitavská pahorkatina | Šluknovská pahorkatina | Šumava | Švihovská vrchovina | Vizovická vrchovina | Vlašimská pahorkatina | Vsetínské vrchy | Východolabská tabule | Zábřežská vrchovina | Zlatohorská vrchovina | Ždánický les | Železné hory | Žulovská pahorkatina | Belianské Tatry | Branisko | Bukovské vrchy | Burda | Cerová vrchovina | Čergov | Čierna hora | Chočské vrchy | Kremnické vrchy | Krupinská planina | Kysucké Beskydy | Laborecká vrchovina | Levočské vrchy | źubovnianska vrchovina | Malá Fatra | Malé Karpaty | Muránska planina | Myjavská pahorkatina | Nízké Tatry | Ondavská vrchovina | Oravská Magura | Oravské Beskydy | Ostrôžky | Pieniny | Podunajská pahorkatina | Pohronský Inovec | Polana | Považský Inovec | Revúcka vrchovina | Roháče | Slanské vrchy | Slovenský kras | Slovenský ráj | Spišská Magura | Beskydy | Stolické vrchy | Strážovské vrchy | Starohorské vrchy | Šarišská vrchovina | Štiavnické vrchy | Tribeč | Velká Fatra | Veporské vrchy | Vihorlat | Volovské vrchy | Vtáčnik | Vysoké Tatry | Východoslovenská rovina | Zemplínské vrchy | Žiar
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie Produkty Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist