Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář | Napsat článek | Reklama | Více… |
Treking.cz
Poslední aktualizace: 2.7.2023
Treking > Treky, turistika > Pulčínské skály s Čertovými a Lačnovské skály

Pulčínské skály s Čertovými a Lačnovské skály

Pulčínské skály, turistika v Javorníkách na Valašsku

12.10.2009 | Jarmila

Naše trasa začínala v Horní Lidči. Z vlakového nádraží jsme šli kousek podél silnice a velmi brzy se dostali do přírody. Vydali jsme se směrem k Pulčínu. Cesta stoupala, rychle jsme nabrali výšku a začaly se otevírat daleké výhledy na Královec a Jeleňovskou nad Valašskými Klobouky i na vesničky v údolích. Sluníčko svítilo, okolní listnaté lesy mistr podzim vymaloval pestrými barvami.

Dolní Lačnovské skály

Prošli jsme kolem několika domků na samotě a dorazili do Pulčína. Odsud už to není daleko k Pulčínským skalám. Vystoupili jsme se na vrchol Hradisko a vrátili se zpět do labyrintu Pulčínských skal. Bylo tam docela živo, krásné počasí vylákalo ven hodně milovníků přírody.

Z Pulčínských skal jsme pokračovali lesní cestou do Lidečka. Asi tak půl kilometru se musí šlapat podél hlavní silnice, která je dost frekventovaná, ale z Lidečka už naše trasa zase vedla lesními cestami. U Čertových skal bylo opět hodně živo. Ale jakmile jsme začali stoupat lesní cestou po hřebeni Vizovických vrchů, ruch ustal.

Na vrcholu Láz jsme hřeben opustili a vydali se směrem k Lačnovu. Po významové značce jsme odbočili k Horním Lačnovským skalám, kde byla skupinka turistů. Trošku jsme pofotili a vrátili se zpět na značku, vedoucí k Lačnovu.

Minuli jsme Dolní Lačnovské skály a pokračovali po široké lesní cestě až k vesnici. Odsud už vede asfaltka, která klesá k Lačnovským rybníkům a do Horní Lidče. Ve vlaku jsme si pak celou cestu povídali, co vše jsme viděli. Nebyli jsme zde poprvé, přesto bylo o čem povídat.

Čertovy skály Horní Lačnovské skály Pulčínské skály Pulčínské skály Nad Horní Lidč

Trasa byla velmi pestrá, šli jsme zvlněným terénem, tu nahoru, tu zase dolů, cestou jsme měli spoustu "odměn" - skály, výhledy do údolí... Moc pěkné, zůstala nám spousta krásných vzpomínek. A víme jistě, že se sem zase vrátíme a projdeme si celou trasu znovu.

Pulčínské skály, turistická mapa

Treking.cz - diskuze
Reklama
Témata našich článků…
Hrad Sloup Malá Fatra, ubytování Furkotka Domica Helfenburk Chata Jelenka Chata Výrovka Šomoška Bezděz Macocha Brekov Maroko Panská skála Vodnář Frýdštejn Ortler Rozhledny Jak vzniká blesk Babočka bodláková Neutronová hvězda Karimatky Viklany
Reklama
Populární treky
1. Apeniny Monti Sibillini, nezapomenutelná apeninská hřebenovka - hory v Itálii
2. Vysoké Tatry Přechod přes Rysy aneb po stopách turistů císaře pána, Vysoké Tatry
3. Alpy Okolo Tre Cime a ferrata na Toblinger Knoten
4. Rumunské hory Přechod pohoří Rodna, rumunské Roháče
5. Kavkaz Kavkaz, reportáž psaná na Kavkaze (1) - Prielbrusí a Bezengi
Reklama
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie Produkty Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist