Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář | Napsat článek | Reklama | Více… |
Treking.cz
Poslední aktualizace: 22.9.2014 , svátek má
Treking > Časopis > Theodor Teshim

Theodor Teshim

Profil autora portálu Treking.cz

21.3.2008 | RED
Theodor Teshim

Šťastně ženatý, bývalý student medicíny, člen Klubu Žltý Szarkan. Narozen na první jarní den roku 1982. Své poznatky i dojmy z cest především po Moravě se snaží přenést do příspěvků pro časopis Treking, od dubna 2008 zřejmě i pro Brněnský deník.

Do ledna 2008 studoval na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně (LF MU), čehož musel ze zdravotních důvodů, jak pevně doufá jen načas, zanechat. Při studiu s láskou a radostí pracoval v laboratoři molekulární biologie Ústavu patologické fyziologie LF MU, v zaměstnání podobného ražení racionálně vidí i svou profesní budoucnost. Svého vysněného zaměstnání profesionálního turisty povaleče zřejmě nikdy nedosáhne, přesto se té tajné tužby nezbavuje.

Někdejší člen Jisker (1 rok), Junáka (4 roky) a Klubu českých turistů (2 roky) začal skutečně poznávat krásu turistiky ve svých čtrnácti letech prostřednictvím kamaráda Jakuba. S ním se mu pevně do srdce vryly Chřiby, Vizovické vrchy, Bílé Karpaty, Hostýnské vrchy a Beskydy, kde trávili každý víkend pěšky, na kole či na běžkách. Pobyt v gymnaziální lavici tehdy s oblibou měnil za pobyt v přírodě.

S Jakubem vypil též první pivo a borovičku a založil Klub Žltý Szarkan, pod jehož hlavičkou absolvoval několik sérií cyklistických maratónů, dokud na podobné počiny neztratil definitivně chuť. Přesto rád vzpomíná na beskydského Kopřivnického Drtiče a Dubnický maratón ve Strážovských vrších. Autor je od svých šesti let také vášnivým návštěvníkem hradů, hradních zřícenin, historických center měst, skanzenů, věží a rozhleden. V současnosti se věnuje výhradně pěší turistice v mírném tempu, milou společnost při těchto aktivitách mu převážně tvoří jeho hodná žena Andrejka, s níž žije v Brně.

Šest nejoblíbenějších míst Theodora Teshima: Mikulov a Pálava, Oldenburg a Východní Frísko (Dolní Sasko, Německo), Hradisko sv. Klimenta (Chřiby), Velká Javorina (Bílé Karpaty), autorova červená pohovka (Brno), restaurace U Čápa (Obilný trh – naproti porodnice, Brno).

Články autora


Treking.cz - diskuze

Diskuse k tomuto článku

přidat názor    zobrazit celou diskusi
Theo, (Borek, 19.11.2009, 15:49 )
eąte ľe nezabudli na "tvoju hodnú manľelku". To by ani nebolo o tebe. Pekné vandre ľelá Borek
Kontakt na Boro Tomise (Ivan Zajíček, 19.11.2009, 21:10 )
Ahoj! Jestliľe jsi onen Boro Tomis (Kapor fatranský), poąli prosím kontakt na E -mail : Zajicek.Ivan.H@seznam cz. Klub ONO má pro Tebe nové fotky ze Smrku a zdraví tě. Poslal bych Ti to. Ivan
dotaz (pan Nikdo, 07.11.2010, 00:14 )
O jaké zdravotní důvody se Theodore jednalo, ľe jsi musel na čas zanechat studia na LF MU? Pokud to tedy není tajné...
Tři největąí závrty Moravského krasu (Michal Polách, 17.11.2009, 20:21 )
Ahoj Theodore. Tvůj článek o závrtech se mi líbil, ale mám jednu poznámku. Domnívám se totiľ, ľe mapa (www.amapy.cz), kterou jsi ke svému článku přiloľil, popisuje polohu závrtu Meąiny chybně. Podle tvého popisu v článku, podle toho co jsem proąel a podle sereveru mapy.cz se domnívám, ľe závrt Meąiny bude "někde" asi tak 300 m severně od závrtu Dolina. Hodně pěkných turistických záľitků.
Profesionální turistický povaleč.. (Ivan Zajíček, 08.02.2009, 14:30 )
Ahoj Theodore! Terminus technicus Tvého vysněného snu mne zaujal natolik, ľe jsem si uvědomil, ľe jsem se jim díky starobě jiľ stal. Mohu Tě ujistit, ľe to není vůbec ąpatné. Ale chce si to během "roboty" naąetřit pár groąů . Pozdrav v Brně ve svém oblíbeném lokále a dej si ąkopek jako profylaxi proti virům chřipky, která se na Brno valí! A díky za tipy v okolí Brna.


Reklama
Témata našich článků…
Slovenský ráj Švýcárna Sněžka Krkonoše, ubytování Karlštejn Kamenná chata Beskydy, ubytování Ještěd Hranická propast Podzimní hvězdná obloha Zámek Hluboká Elbrus, Kavkaz Kráľova studňa Loket Porubský bludný balvan Jeseníky, ubytování Spacáky Gran Paradiso
Reklama
Populární treky
1. Rumunské hory Vilcan, hory polonin a krásných výhledů
2. Ukrajinské Karpaty Přes Ploskou poloninu a údolím Černé Tisy do Jasině - dva dny sám v horách Zakarpatí
3. Karpattreky Beskydský Karpattrek (5), hřebenovka Kysuckých Beskyd
4. Slovenské hory Přechod hlavního hřebene Západních Tater - Roháčů, nejnáročnější hřebenovka Slovenska
5. České hory Dvoudenní přechod hřebene Krkonoš, hřebenovka nejvyšších českých hor
Reklama
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie Produkty Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist