Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Kontakty  Cookies  Ceník inzerce  RSS 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 13.12.2010 , svátek má

Vyhlášení výsledků Fotosoutěže 2009 - XI. ročník fotografické soutěže

26.8.2010 | Otakar Brandos

Konečně zveřejňujeme výsledky loňské fotosoutěže. Omlouváme se za zpoždění, ale výsledky jsme nejdříve chtěli zveřejnit v tištěném Trekingu. Jelikož jsme ale museli pro letošní rok přistoupit k úpravám harmonogramu, zveřejňujeme výsledky nejprve na webovkách. V časopise se pak objeví až na přelomu října a listopadu.

Aleš Koudelný, Fatranský podzim, Malá Fatra

Do minulého ročníku jste nám, podobně jako v předchozích letech, zaslali velké množství fotografií, další fotografie doplníme během týdne. Objevila se řada nových autorů, své příspěvky ale zasílali i autoři, jejichž jména známe z předchozích ročníků. Celkem jste nám zaslali 578 soutěžních prací. Je to sice o něco méně než v minulosti, ale kvalita prací neustále narůstá. Což nám pak velice "znesnadňuje" výběr vítězných snímků. Zajímavým posunem je narůstající podíl fotografií z domácích luhů a hájů - z hor České republiky a Slovenska či blízkého příhraničí. Řada fotografů zjistila, že za exotikou a nádhernými panoramaty nemusí jezdit přes půl zeměkoule smajl - že stačí vystihnout správnou roční dobu, denní dobu a atmosféru i na nám tak důvěrně známých vrších a vršíčcích.

Níže uvádíme jména autorů vítězných prací v jednotlivých kategoriích a pod přehledem i některé z fotografií. Bohužel jsme z některých fotografií velkých rozměrů zhotovili pouze výřezy - nemáme tak velký skener a nemá jej ani kolega v grafickém studiu. Pokud se budete chtít seznámit s oceněnými fotografiemi in natura, pak přijeďte v příštím roce do Súlova na III. ročník Karpatfestu (termín bude teprve upřesněn).

Autorům oceněných fotografií blahopřejeme a ostatním zúčastněným děkujeme. Ocenění autoři obdrží v nejbližší době hodnotné ceny, které do tohoto ročníku věnovali partneři soutěže. Věříme, že se této soutěže zúčastníte i v tomto roce v XXII. ročníku Fotosoutěže, jenž bude vyhlášen v nejbližších dnech.

Hory a Krajina

 • 1. místo: Aleš Koudelný za soubor fotografií Malá Fatra; cestovatelské kalhoty HUMI OUTDOOR, cyklobatoh AUTHOR
 • 2. místo: Lukáš Ondroušek za soubor fotografií; cestovatelské kalhoty HUMI OUTDOOR
 • 3. místo: Ladislav Renner za soubor fotografií NP Saské Švýcarsko; turistický batoh VAPE, 2 ks podsedáků JUREKS+R
 • Zvláštní ocenění: Šárka Svobodová; Stínohra, Jizerské hory; termotričko SENSOR

Hory a lidé

 • 1. místo: Danica Púry; Quo vadis, Nepál; bunda PAMIR 7000
 • 2. místo: Tomáš Laburda; Horská koupel, Mercantour - Lac d´Allos; cestovatelské kalhoty HUMI OUTDOOR
 • 3. místo: Ladislav Renner; Horolezci, NP Saské Švýcarsko; termotričko SENSOR, soubor knih NAKLADATELSTVÍ SKY (včetně novinky "Pod poloninami")

Cestování

 • 1. místo: Tomáš Hanuš; Mladý novic v klášteře Enechey, Indie, Sikkim; cestovatelské kalhoty HUMI OUTDOOR, cyklobatoh AUTHOR
 • 2. místo: Jiří Hrdina; Noční Goreme, střední Turecko; cyklobatoh AUTHOR, soubor knih NAKLADATELTVÍ SKY (včetně novinky " Pod poloninami")
 • 3. místo: Eva Lišková; Stromboli, Liparské ostrovy; turistický batoh VAPE, termotričko SENSOR
 • Zvláštní ocenění: Antonín Diviš; Větrné mlýny, Holandsko; termotričko SENSOR

Neúplný výběr oceněných fotografiíŠárka Svobodová, Stínohra; Jizerské hory

Šárka Svobodová, Stínohra; Jizerské hory

Fotosoutěž 2009 - XI. ročník fotografické soutěže

9.6.2009 | Otakar Brandos
Vysoké Tatry, Štrbské pleso

Redakce časopisu TREKING vyhlašuje již XI. ročník fotografické soutěže. Tentokráte pro rok 2009. Uzávěrka soutěže bude jako obvykle v lednu roku následujícího, tedy 31.1.2010, přičemž pro přijetí do soutěže rozhoduje datum poštovního razítka na obálce. Pro jedenáctý ročník fotosoutěže vyhlašujeme, podobně jako v předchozích letech, tři soutěžní kategorie:

 • Hory a krajina
 • Hory a lidé
 • Cestování

Fotosoutěže se mohou zúčastnit všichni autoři bez omezení. Do každé ze soutěžních kategorií můžete zaslat maximálně pět fotografií, minimální formát fotografií zůstává i pro tento rok 13 × 18 centimetrů. Fotografie nemusí být samozřejmě jen barevné, ale do soutěže přijímáme i fotografie černobílé. Snímky pořízené digitálními fotoaparáty musejí být vytištěny na kvalitní tiskárně a nebo zhotoveny na klasickém fotomateriálu, protože snímky v digitální podobě se do soutěže nepřijímají. Rozměry diapozitivů z pochopitelných důvodů omezeny nejsou.

Každá soutěžní práce musí obsahovat jméno a adresu autora, název snímku a jméno oblasti, kde byl záběr pořízen. Vhodné je doplnit rovněž informace o použitém objektivu, fotoaparátu a fotomateriálu, to jsou ale již nepovinné údaje. Fotografie popisujte na rubu měkkou tužkou a nebo je opatřete štítky s vypsanými údaji.

Budete-li používat k popisu fotografií fix apod., proložte fotografie volnými listy papíru, ať nedojde k obtištění textu na líc fotografií a tím k jejich znehodnocení. Diapozitivy očíslujte na rámečcích a popište na volném listu papíru. Soutěžní práce můžete zasílat na adresu redakce časopisu Treking.

Výherci jednotlivých kategorií obdrží hodnotné ceny, které do soutěže poskytují naši partneři. Jejich loga budou fotosoutěž neustále provázet. Výsledky této soutěže budou vyhlášeny v čísle 2/2010 a na našich internetových stránkách.

Fotografie zůstávají majetkem redakce (při zachování autorských práv) a nevracejí se (vyjma výstavních paspartovaných snímků). Nežádejte nás, prosím, o jejich vrácení! Není v našich silách vám vyhovět. Diapozitivy tomuto pravidlu nepodléhají a po skončení soutěže budou autorům vráceny.

Výherci jednotlivých kategorií obdrží hodnotné ceny, které do fotosoutěže poskytují partneři XI. ročníku fotografické soutěže.

Treking.cz - diskuze

Diskuse k tomuto článku

přidat názor    zobrazit celou diskusi
Fotosoutěľ 2010 (Eva M., 18.12.2010, 10:57 )
Dobrý den, ráda bych se zeptala, Kdy bude vyhláąeno daląí kolo fotosoutěľe. Rok pomalu končí a vyhláąení nikde...
XII. ročník fotosoutěľe (-OB-, 18.12.2010, 11:31 )
bude vyhláąen aľ v příątím roce, rok 2010 vynecháme a rok 2011 rozjedeme hned v lednu s pořádnou propagací. Letos jsme to trochu zazdili a přiąli na to aľ v říjnu, coľ jiľ na vyhlaąování bylo trochu pozdě. Měli jsme hodně starostí a plné ruce práce se záchranou tiątěného Trekingu, přípravou tří nových knih a prácemi na webu. Nové kolo tak vyhlásíme v prvním lednovém týdnu a uzávěrka bude na konci příątího roku.
cena konecne dorazila:) (laren, 09.12.2010, 15:01 )
vse v poradku, mam z ni radost, dekuji moc:) Jen se nemohu ubranit pocitu, ze jste mi o tom prutahu mohli dat vedet aspon na email a nemuselo se to neustale resit tady..
ceny (laren, 24.11.2010, 18:58 )
hmm, tak jsem asi jedinej. Jinym to pry doslo uz nekdy pred 2 mesici, takze mila redakce, opravdu diky, ze jste na me zapomneli..
Ahoj, nezapomněli, (-OB-, 25.11.2010, 08:17 )
poslední dvě ceny byly odeslány tento týden. Moc se omlouváme za zdrľení, ale chyběly nám, bohuľel, dvě drobnosti.
ceny, opet..:-(( (Ladislav Renner, 23.11.2010, 15:46 )
Jsem tu jediny, kdo jeste cenu vubec nedostal? Uz mi to prijde skutecne dost divny. Slibu bylo hodne, ale skutecnost je asi jina. Docela sila.
stejny dotaz (laren, 18.10.2010, 13:53 )
Me take nic nedoslo, je to uz dost dlouha doba na to, aby se rekl alespon nejaky termin. Jinak to pak zacne vypadat docela neseriozne. Nebo si to setrite az k Vanocum, at je radost vetsi, ze se Jezisek vubec dostavil?:) Budete se vubec ptat na velikosti obleceni?
Rozeslání cen (Tomáą Hanuą, 17.10.2010, 09:00 )
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda jste jiľ rozesílali ceny. Je měsíc po vyhláąení a mně zatím poąta nic nedoručila. Děkuji. Zdraví Vás Tomáą Hanuą.
Rozesílaní cen (Kamil Balaj, 20.10.2010, 13:47 )
Dobrý den. Ceny se rozesílají od minulého týdne. Cestovatelské kalhoty od Humi budou odcházet tento týden. Kamil Balaj
hura:) (laren, 29.09.2010, 17:39 )
tak uz konecne vime, co dostaneme. Ja osobne se tesim a snad to nebude trvat moc dlouho, nez zazvoni posta..:)
Ceny (Laren, 21.09.2010, 22:29 )
Obavam se, ze byl jen `zverejnen` slib, od ktereho uz ale nejaky ten tyden ubehlo.. Mozna je teprve redakce shani:)
Ne, neshání (-OB-, 23.09.2010, 17:35 )
pouze nestihla kvůli odjezdu do Polska a na SK zveřejnit, coľ napravuje nyní.
Vyhry (Ladislav Renner, 14.09.2010, 11:24 )
Dobrý den, děkuji za soutěľ a moc mne potěąilo to, ľe jsem se vůbec na nějakém místě umístil. Nicméně mne trochu mrzí, ľe i po cca 3 týdnech nedorazil ľádný email, který by o vyhláąení informoval, natoľ nějaká informace o výhrách (jaké, kdy). Jen vágní prohláąení zde, ľe v nejbliľąích dnech.. Děkuji za pochopení a zdravím Renner
Přeji příjemný den, (-OB-, 15.09.2010, 15:26 )
zítra odpoledne doplním na tuto stránku informace o cenách u jednotlých oceněných autorů, ceny budou rozeslány koncem tohoto měsíce, kolega nyní nestíhá vąe rozeslat. Děkujeme za trpělivost.
Dobrý den (Ladislav Renner, 15.09.2010, 22:32 )
Děkuji za tuto promptní reakci.
Ceny z Fotosoutěľe 2009 (Tomáą H., 21.09.2010, 12:38 )
Dobrý den. Byly jiľ někde na webu zveřejněny ceny, které víherci obdrľí? Nebo jsem je někde na webu přehlídnul. Děkuji.
Právě upravuji skeny ? (Gregory, 27.08.2010, 06:30 )
No já Vám nevím...aby ta Vaąe úprava skenů nezpůsobila, třeba tak důslednému fotografovi, jakým bezesporu je Lukáą Ondrouąek (a zřejmě i ostatní autoři) mrtvici. ©patně naskenované, nebo upravné, oproti mě známým originálům divně kontrastní a ořezané...nejsem si jistý, jestli budou mít vítězní autoři radost :-(
Máte pravdu, některé skeny (-OB-, 27.08.2010, 07:54 )
se úplně nepovedly, kolega neprovedl nejlepąí praci a některé snímky se budou skenovat znova. K výřezům jen tolik "Bohuľel jsme z některých fotografií velkých rozměrů zhotovili pouze výřezy - nemáme tak velký skener a nemá jej ani kolega v grafickém studiu" - viz 3. odstavec.
Hrozné skeny (Jiří Hrdina, 27.08.2010, 08:04 )
Sníľení kvality fotek je brutální, ostatní páni fotografové musí asi trpět. Trochu nechápu proč se to řeąí skenováním, kdyľ mohou být k dispozici originály, nebo třeba pro účel prezentace snímky o rozliąení 1024x768, které bohatě stačí na prohlédnutí a velikostně je to zanedbatelné. Pokud bude zájem svoji fotografii zaąlu., problém s tím nemám.
Skeny (Gregory, 28.08.2010, 07:12 )
Tyhlety dneąní verze jsou o něco lepąí. Ale včera to byla fakt hrůza. Jinak pan Hrdina má pravdu, proč nechtít po autorech spolu s fotkama na papíře jeątě i hotové .jpg soubory v odpovídajícím rozliąení na CD k event. internetové prezentaci. Skoro nic to nestojí. A uąetřili byste si práci a trable se skenerem.
Díky za tip, (-OB-, 28.08.2010, 08:52 )
e-data na CD či v mailu zapracujeme do podmínek příątího ročníku fotosoutěľe.
Fotosoutěľ 2009 (Kamil Olsztyn, 16.07.2010, 12:52 )
Chtěl bych se zeptat, kdy budou na netových stránkých zveřejněny jména výherců + vítězné fotografie.
Vítězné fotografie (-OB-, 16.07.2010, 20:41 )
i jména výherců budou zveřejněny na webu asi za 10 dní.
Výsledky fotosoutěľe 2009 (Eva M., 05.08.2010, 20:43 )
Ahoj! Tak kdepa jsou ty výtězné snímky? Deset dní jiľ dávno uplynulo? Ne, ľe bych chtěla redakci honit:-))...
Výtěz (Kantor, 06.08.2010, 08:46 )
No , Evičko, abych Tě já nehonil zpátky do ąkoly..!
Vítězné fotografie (-OB-, 08.08.2010, 11:06 )
zveřejníme na konci příątího týdne po návratu ze Slovenska. Chtěl jsem tak učinit nejdříve v tiątěném Trekingu, ale kvůli posunu vydání tak učiníme nejdříve na webu. Děkujeme za trpělivost.
Soutěľ (Eva M., 25.08.2010, 20:53 )
Tak kdepak máme ty vítězné fotečky?
Právě upravuji skeny (-OB-, 25.08.2010, 21:00 )
vítězných fotografií a klepu seznam, tak poprosím o trpělivost do zítřejąího poledne :-)).
Kam zaslat snimky? (Lukas, 17.06.2009, 23:21 )
Bolo by mozne zverejnit adresu kam treba snimky poslat? Dakujem
Adresa (-OB-, 22.06.2009, 17:21 )
Určitě, informaci doplním na stránku, by» nahoře v menu naleznete ikonku (zelený telefon) s odkazem na veąkeré naąe kontakty :-)). Pro jistotu doplňuji i sem do diskuse: Redakce Treking, Nádraľní 166, 702 00 Ostrava 1.


Další související články:

+ Výsledky X. ročníku Fotosoutěže
+ IX. ročník Fotosoutěže časopisu Treking - 2007; podmínky soutěže
+ Fotosoutěž 2006, VIII. ročník
+ Fotosoutěž 2005, VII. ročník
+ Fotosoutěž 2004, VI. ročník
+ Fotosoutěž 2004, VI. ročník, podmínky soutěže
+ Fotosoutěž 2003, V. ročník
Reklama
Témata našich článků…
Aktuální počasí Praděd Babia hora Macocha Karlštejn Žiarska chata Roháče, ubytování Macocha Hranická propast Rozhledny Zámek Hluboká Sluneční soustava Kráľova studňa Červená Lhota Vodopády Beskydy, ubytování Spacáky Gran Paradiso
Reklama
Reklama
Populární treky
1. Slovenské hory Přechod hlavního hřebene Velké Fatry
2. České hory Lužické hory - toulky po hradech, skálách a vyhlídkách
3. Alpy Výstup na Hoher Dachstein klasickou cestou
4. Rumunské hory Retezat, princeznou Jižních Karpat křížem krážem (1)
5. Ukrajinské Karpaty Hřebenem poloniny Piškoňa, Zakarpatská Ukrajina
Reklama
Témata našich článků…
Soumrak Radhošť Chata Barborka Soos Koberštejn Charbulák Paprsek Trosky Kaon Kaltenštejn Tesařík obecný Dachstein Házmburk Coulomb Velikonoce Higgsův boson Bouzov Aktuální počasí Ježek Elektron Nesmeky Keprník
Reklama
Reklama
Regiony
Beskydy | Bílé Karpaty | Blatenská pahorkatina | Brdy | Broumovská vrchovina | Česká Kanada | České středohoří | České Švýcarsko | Český les | Český ráj | Děčínská vrchovina | Doupovské hory | Drahanská vrchovina | Džbán | Hanušovická vrchovina | Hornosvratecká vrchovina | Hostýnské vrchy | Chřiby | Javorníky | Jeseníky | Ještědsko-kozákovský hřbet | Jevišovická pahorkatina | Jizerské hory | Králický Sněžník | Krkonoše | Krušné hory | Křemešnická vrchovina | Křivoklátská vrchovina | Litenčická pahorkatina | Lužické hory | Nízký Jeseník | Novohradské hory | Orlické hory | Pálava | Podbeskydská pahorkatina | Podyjí | Rakovnická pahorkatina | Ralsko | Rychlebské hory | Slavkovský les | Slezské Beskydy | Smrčiny | Svitavská pahorkatina | Šluknovská pahorkatina | Šumava | Švihovská vrchovina | Vizovická vrchovina | Vlašimská pahorkatina | Vsetínské vrchy | Východolabská tabule | Zábřežská vrchovina | Zlatohorská vrchovina | Ždánický les | Železné hory | Žulovská pahorkatina | Belianské Tatry | Branisko | Bukovské vrchy | Burda | Cerová vrchovina | Čergov | Čierna hora | Chočské vrchy | Kremnické vrchy | Krupinská planina | Kysucké Beskydy | Laborecká vrchovina | Levočské vrchy | Ľubovnianska vrchovina | Malá Fatra | Malé Karpaty | Muránska planina | Myjavská pahorkatina | Nízké Tatry | Ondavská vrchovina | Oravská Magura | Oravské Beskydy | Ostrôžky | Pieniny | Podunajská pahorkatina | Pohronský Inovec | Polana | Považský Inovec | Revúcka vrchovina | Roháče | Slanské vrchy | Slovenský kras | Slovenský ráj | Spišská Magura | Beskydy | Stolické vrchy | Strážovské vrchy | Starohorské vrchy | Šarišská vrchovina | Štiavnické vrchy | Tribeč | Velká Fatra | Veporské vrchy | Vihorlat | Volovské vrchy | Vtáčnik | Vysoké Tatry | Východoslovenská rovina | Zemplínské vrchy | Žiar
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist