Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Cookies  Ceník inzerce 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 30.6.2017 , svátek má
Treking > PR > Kde se pobavit po celodenní túře v Alpách?

Kde se pobavit po celodenní túře v Alpách?

Do Alp za zábavou

5.5.2017 | PR

Součástí některých alpských hotelů bývají také kasina

Začátkem května sice ještě bývá v Alpách dostatek sněhové pokrývky, na své už si ale mohou přijít také milovníci turistiky. Pokud nepatříte mezi dobrodruhy, kterým nedělá problém spát ve stanu v přírodě, a raději si dopřejete si trochu luxusu v podobě hotelu, možná vás bude také zajímat, kde se po celém dni stráveném v horách pořádně pobavit.

Alpy

Někdo dá přednost relaxování v lázních nebo večeru u televize a spokojeně usne, ti aktivnější a soutěživější z nás mohou vyzkoušet návštěvu místního casina . V Alpách jich sice moc není, ale když už na nějaké v hotelech narazíte, tak to rozhodně stojí za to. Malé a zcela nevinné odreagování (zvlášť, když to unavená partnerka "zalomí" už v devět večer) někdy přijde milovníkům drobného hazardu vhod.

Drobnému hazardu není nakloněna akorát Itálie

Itálie je bezesporu krásná země, do které Češi jezdí jak na hory, tak také k moři. Obzvlášť sever tohoto jihoevropského státu je doslova rájem trekkingu, což dokládá více než 13 000 km turistických tras s fantastickými výhledy. Na nějakou večerní zábavu v horách to ale není to pravé místo. Takové Rakousko je na tom o poznání lépe. Například cesta do horami obklopeného Kitzbühelu v Tyrolsku nezabere z Prahy více než 5 hodin a jeho okolí je doslova poseté turistickými aktivitami, ať už jde o nejtěžší sjezdovku na světě Hahnenkamm , nebo stále oblíbenější a navštěvovanější ferraty - lidé prostě adrenalin vyhledávají, a to v každém věku.

Prožít si jej můžete třeba v místním hotelu Goldener Greif ze 13. století - v něm se totiž nachází jedno z nejkrásnějších kasin v celé Evropě. Historie a elegance z něj doslova čiší nejen zvenku, ale také vevnitř, takže je docela možné, že pro vaše večerní aktivity najde pochopení i vaše drahá polovička. A když přinesete pár vyhraných eur, tím líp.

Ostatní alpské země jsou na tom s "horskou zábavou" podobně dobře, casina v Německu, Francii nebo Švýcarsku jsou rovněž na vysoké úrovni a kromě tradičních her si v nich můžete zahrát třeba partičku populární karetní hry poker . V zemi helvétského kříže, konkrétně v populárním středisku St. Moritz, si dokonce v místním Grand Hotelu Kempinski užijete zábavu v nadmořské výšce téměř 1 900 metrů, což je evropský rekord.

Nejjednodušší zábava je online, internetové pokrytí je všude

Časově nejúspornější variantou je ale určitě zábava prostřednictvím internetu. V dnešním moderním světě, kdy je (bohužel) čím dál více Wi-Fi sítí i na vrcholcích hor, to nebude žádný problém. Nemusíte si tak vybírat hotely provozující zároveň i casino, ale můžete si klidně vsadit u online sázkové kanceláře na váš oblíbený sport, zatímco stoupáte na nějakou dvoutisícovku. Dost bizarní představa, ale věřte, že i takové případy se najdou.

Když se teď na chvíli oprostíme od krásných evropských hor, tak v Nepálu během letošního roku plánují dostat volně přístupnou bezdrátovou síť i do základního tábora (5 360 m n. m) nejvyšší hory světa, což by byl rekord. Před 4 lety už internetové pokrytí dorazilo i přímo na Mount Everest , a to rovnou v nejrychlejší možné 4G variantě. Sdílet aktuální zážitky z hor nebo svých cest se svými přáteli je sice hezké, ale nic se nemá přehánět.

Treking.cz - diskuze
Reklama
Témata našich článků…
Merkur Venušiny misky Rýchorská bouda Hrad Sovinec Bludný balvan Barborka Šerlich Macocha Pluto Černá díra Motýli Grossglockner Burkvíz Zvířetník Karlštejn Slunce Bouzov Cumulonimbus Karimatky Kvasar Opruzeniny Hora Říp
Reklama
Na Trekingu dále naleznete
Naše rozhledny Skalní města
Naše vrcholy Vodopády
Ledovcová jezera Sedla a doliny
Jeskyně Památky
České hrady Slovenské hrady
Geomorfologie (ČR) Geomorfologie (SK)
Nejvyšší hory (SK) Nejvyšší hory (ČR)
Nejvyšší vrcholy Orografické členění
Karpaty Alpy
Reklama
Vyhledat ubytování podle pohoří

1. Beskydy, ubytování a horské chaty v Beskydech
2. Javorníky, ubytování a horské chaty v Javorníkách
3. Jeseníky, ubytování a horské chaty v Jeseníkách
4. Jizerské hory, ubytování a chaty v Jizerských horách
5. Krkonoše, ubytování a horské boudy v Krkonoších
6. Orlické hory, ubytování a chaty v Orlických horách
7. Šumava, ubytování a horské chaty na Šumavě
CZ / SK
1. Malá Fatra, ubytování a horské chaty na Malé Fatře
2. Nízké Tatry, ubytování a chaty v Nízkých Tatrách
3. Oravské Beskydy, ubytování a chaty na Oravě
4. Roháče, ubytování a chaty v Západních Tatrách
5. Slovenský ráj, ubytování a chaty ve Slovenském ráji
6. Velká Fatra, horské chaty a útulny na Velké Fatře
7. Vysoké Tatry, ubytování a chaty ve Vysokých Tatrách
Reklama
Vybíráme z obsahu…
1. Hrady Štramberská Trúba neboli Štramberský hrad, Štramberk
2. Jeskyně Zbrašovské aragonitové jeskyně: Hydrotermální jeskyně Hranického krasu, Teplice nad Bečvou
3. Naše vrcholy Praděd, nejvyšší hora Hrubého Jeseníku a pátá nejvyšší hora v ČR
4. Rozhledny Toulovcova rozhledna: Rozhledna na Jarošovském kopci, Toulovcovy maštale
5. Vesmír Neutronová hvězda: Miniaturní hvězda a nebo extrémní atomové jádro?
6. Horské chaty Vosecká bouda, ubytování v západních Krkonoších
7. Moravské hrady Helfštýn: Hrad, který byl založen loupeživým rytířem
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist