Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Cookies  Ceník inzerce 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 15.4.2021 , svátek má

Cestování po Západní Austrálii - proč ne?

30.5.2008 | Lukáš Tomis, PR
Park Kalbari

Podívat se do Austrálie je snem mnoha lidí. Láká je exotická příroda, neobvyklá zvířata i odlišný život protinožců. V dnešní době již není cesta do Austrálie nic nedostupného. Ideální způsob, jak si užít toto dobrodružství a důkladně zemi poznat, je kombinace se studiem na některé z místních škol.

Australský kontinent je svou velikostí přirovnatelný Evropě. Na jeho zevrubné poznání je potřeba několik měsíců pobytu. Vzdálenosti jsou zde opravdu značné a velkých měst jen několik. S Austrálií máte jistě spojena města jako Sydney a Melbourne. Možná už méně vám říká Perth, který je hlavním městem Západní Austrálie, největšího australského státu. Proč se tedy nepodívat někam, kam ještě tolik Čechů nejezdí?

Perth - město plné možností

Perth úspěšně spojuje velkoměstský život s poklidnou atmosférou maloměsta. Skvělá kombinace, která příjemně překvapí každého návštěvníka. A nejen to. V počtu hodin slunečního svitu během celého roku se mu žádné jiné hlavní město Austrálie nevyrovná, což perfektně nahrává dlouhodobému pobytu. Využívá toho řada lidí z celého světa, kteří sem jezdí zdokonalit své znalosti (zejména jazykové a profesní) v místních renomovaných školách a univerzitách. Perth je moderní město, které bylo časopisem Economist zvoleno nejlepším městem světa co do životních podmínek. Vysoký životní standard se promítá také do kvality vzdělání.

Mulla mulla, Austrálie

Lektoři a učitelé na místních jazykových školách jsou velice vlídní a přátelští. Mnozí z nich mají s výukou velké zkušenosti díky cestování a práci po celém světě, proto jejich přístup bude zcela odlišný od toho, na který jste si "museli" zvyknout na tuzemských školách. Dokonce i pro úplné nebo věčné začátečníky zde existují takřka neomezené možnosti. Většinu škol v Perthu sdružuje vládní asociace Perth Education City (www.pertheducationcity.com.au).

První kroky těch, kteří angličtinu moc neovládají, bývají obvykle nejsložitější, ale díky místní atmosféře a laskavému přístupu všech lidí kolem zaznamenáte obrovské skoky. A nejen to. Spolehněte se, že za několik týdnů si zde budete moci díky vašemu pokroku najít dokonce práci, kterou lehce spojíte s výukou ve škole. Pracovních míst, zejména pro studenty, je v Perthu dostatek. Pár dolarů navíc během cestování po Austrálii jistě oceníte. Získáte nové zkušenosti, poznáte nové přátele ze všech koutů světa a vaše komunikativní úroveň angličtiny půjde nahoru velice rychle.

Cestování - nezapomenutelné okamžiky na dosah ruky

Logo

Záleží jen na vás, zda si vypůjčíte klasické osobní auto a budete využívat pohostinnosti početných karavan parků, jež se nacházejí téměř všude, či dokonce campervan (větší auto s místem pro spaní a malou kuchyňkou), které vám dokonale zajistí pocit naprosté svobody a nespoutanosti. Pokud jste trochu pohodlnější, není nic jednoduššího než se připojit k turistické výpravě a nechat se provést všemi nejkrásnějšími místy, poznat nové přátele a ochutnat chuť pravého australského barbie (BBQ).

Pláže, jedny z nejkrásnějších v Austrálii, jsou nedaleko centra Perthu. Sednete do klimatizovaného vlaku nebo autobusu a za několik minut jste tam. Obrovské možnosti sportovních aktivit nabízí každá místní cestovní kancelář, do které vkročíte. Doporučit můžeme například procházku pod Wave Rock či po plážích s hedvábným bílým pískem nedaleko Esperance, kde voda je blankytně modrá a čirá jako sklo. Nebo byste se nechtěli vydat na sever od Perthu a navštívit The Pinnacles, prastarou poušť se skalnatými věžemi vystupujícími ze žlutého písku, kde soumrak vytváří neopakovatelné divadlo dlouhých stínů? Za shlédnutí stojí i monumentální skalní útvary, rokle a propasti kolem malého města, schovaného v mořské laguně a zvaného Kalbarri. Mnoho cestovatelů sem táhne i podívaná na delfíny. V Monkey Mia je mohou dokonce vlastnoručně krmit. Další lidi sem láká možnost proklouznout do tichého světa pod mořskou hladinou, potápět se mezi korály, obdivovat se kráse ryb různých velikostí, barev a druhů, a to včetně setkání se žraloky.

Perth

Milovníci vína by pak rozhodně měli ochutnat úrodu z vinohradů kolem Margaret River, které je zároveň centrem surfařů v Západní Austrálii. A to nejsou zdaleka všechny zážitky, které místní přírodní parky a krajina nabízí.

Na co ještě čekáte?

Zaujala vás možnost kombinace cestování s možností zlepšení svých jazykových znalostí či rozvoje profesní kvalifikace? Na co ještě čekáte, stačí jen málo. Najděte si na www.com-in.cz podrobné informace o možnostech studia i cestování a pak již můžete vyrazit na cestu. V Perthu se o vás dobře postarají.

Pozn.: Autor je absolventem FSV UK, Praha obor žurnalistika, v současné době studuje magisterské studium mezinárodních vztahů na univerzitě v Perthu, které mu zprostředkovala agentura COM-IN (www.com-in.cz).

Treking.cz - diskuze
Reklama
Témata našich článků…
Aktuální počasí Zverovka Praděd Krkonoše, ubytování Soumrak Karlštejn Žiarska chata Roháče, ubytování Macocha Hranická propast Letní obloha Zámek Hluboká Elbrus, Kavkaz Kráľova studňa Loket Porubský bludný balvan Beskydy, ubytování Spacáky Gran Paradiso
Populární treky
1. Slovenské hory Přechod hlavního hřebene Velké Fatry
2. České hory Lužické hory - toulky po hradech, skálách a vyhlídkách
3. Ukrajinské Karpaty Horhany (Gorgany) - výstup na dvojvrchol Syvulja
4. Via ferraty Naturfreundesteig a Traunsee Klettersteig na Traunstein, via ferraty v Rakousku
5. Rumunské hory Capatini, přechod dvou zapomenutých národních parků v Rumunsku
Reklama
Reklama
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist