Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Kontakty  Cookies  Ceník inzerce  RSS 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 18.12.2018 , svátek má
Treking > Lyžování > Ski Stubaital

Ski Stubaital

Pět vlastností, které dělají ze Stubaie v zimě skutečně silné údolí

31.10.2013 | TZ

Stubaital: Stubaital boduje v zimě u hostů z celého světa lyžařskými oblastmi, které splní všechna přání a vyhoví všem nárokům na zimní radovánky, neporazitelnou nabídkou BIG Family, tradičními a kulinářskými specialitami, pestrým programem akcí i centrální polohou v blízkosti hlavního města Innsbrucku. A to jsou přitom jen některé z atributů, které charakterizují tohle silné údolí Alp. Dostatečný důvod pro to, tyhle vlastnosti osvětlit a trochu blíže představit.

Silné lyžařské oblasti

Stubaital

Na první pohled se mohou čtyři lyžařské oblasti údolí, Stubaiský ledovec, Schlick 2000, Serles v Mieders a Elfer zdát velmi podobné, přesto jsou individuální a jedinečné.

Lyžařská zábava na 35 výborně upravovaných sjezdovkách a lyžařských trasách panuje od října do června na Stubaiském ledovci, v království věčného sněhu. Největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku je navíc první adresou ničím neomezované freestylové a freeridové zábavy. Ve spektakulárním areálu snowparku Moreboards Stubai Zoo se scházejí freestyloví nadšenci na jednom i na dvou prknech.

Čtěte také: Zima ve Stubaitalu plná událostí

Oblast nazvaná Powder Department představuje freeriderům 15 prašanových sjezdovek, mezi nimi pět zcela nových, a do popředí klade osvětu a bezpečnost jak na sjezdovkách, tak mimo ně. Rodiny s dětmi to táhne k horní stanici lanovky Gamsgarten, kde se nachází BIG Family Ski-Camp Stubaiského ledovce s Minilandem a Kinderlandem, dětskou restaurací a dětskou školkou, a navíc ještě BIG Family Boardercross. Nová lyžařská trasa Bildstöckljoch je zase zaměřena spíše na náročné lyžaře a vede od hodní stanice Wildspitz z nadmořské výšky 3 210 m volným terénem ke sjezdovce č. 1 Eisjochferner.

Zkušení lyžaři se mohou těšit na výzvu na Daunjochu - černá sjezdovka Daunhill je s maximálním sklonem 60 % nejprudší sjezdovkou v oblasti. O tělesné blaho se postarají zaměstnanci mnoha gastronomických podniků. Mimo jiné v nově otevřené části samoobslužné restaurace "U zlatého kamzíka" na horní stanici Gamsgarten se zvětšenou terasou. Hned vedle se nachází rovněž nový, prosvětlený pavilon Schneekristall s kapacitou až 140 osob. Fajnšmekři zamíří do gastronomickým průvodcem oceněného restaurantu Schaufelspitz na horní stanici Eisgrat.

Stubaital

Rodinná atmosféra obklopí lyžaře, snowboardisty, příznivce zimní turistiky i túr se sněžnicemi, paraglidisty a běžkaře v lyžařském středisku Schlick 2000, nejspolečenštějším lyžařském středisku v údolí. To podtrhuje velký výběr možností k zastavení v horských chatách s poctivými jídly. Nadšené příznivce zimních sportů ale láká ven 15 sjezdovek a jedna lyžařská trasa.

Té nejlepší péče od školeného personálu se dostane dětem a dokonce miminkům od tří měsíců v BIG Ron's Kinderlandu nebo v herně s možností zahřátí. Mezitím si rodiče vychutnají velkorysé sjezdovky a zasněžené sjezdy do údolí, do Fulpmes.

Teenager se vyřádí ve snowparku SPS 2000 nebo ve vyhrazené aréně Ride-Jump-Run s malými a velkými rýnami, impozantními klipy a odskoky. Mezitím občas protáhne do prašanu ponořené lesy a prašanové svahy před impozantní kulisou Kalkkögel. Senzací zimy ve středisku Schlick 2000 je nová lanovka Zirmach, šestisedačková lanovka s bublinou a vyhřívanými sedačkami. Ta nahradila oba staré vleky Zirmach I+II a pyšní se přepravní kapacitou 2 400 osob za hodinu.

Malá a obzvlášť příjemná jsou lyžařská střediska Serles v Mieders a Elfer v Neustiftu. Obě nabízejí přes den, ale také večer, nezapomenutelnou sáňkařskou zábavu na celkem šesti sáňkařských drahách. Příznivci zimní turistiky se často nemohou dosytosti vynadívat na jedinečnou kulisu Serles nebo masívu Elfer. Zatímco středisko Serles je díky přehledným a nepříliš obtížným sjezdovkám známé jako ideální lyžařská oblast pro začátečníky a opětovné začátečníky, paraglidisté a rogalisté se scházejí na startovacím místě u horní stanice Elferlifte.

Ať již Stubaiský ledovec, Schlick 2000, Serles v Mieders nebo Elfer - se Stubaiským superskipasem mohou příznivci zimních sportů při pobytu od dvou dnů vydatně prozkoumat všechny čtyři lyžařské oblasti.

Silná nabídka pro rodiny - BIG Family

Mimořádná přívětivost k dětem, komplexní servis, vynikající péče a speciální dětské nabídky, to jsou kritéria vyznačující program BIG Family v celém údolí, který oceňují na Stubaitalu hosté z celého světa. Také renomovaný lyžařský průvodce ADAC Skiguide ocenil údolí v roce 2013 již počtvrté za sebou jako NEJ rodinnou oblast v Alpách.

Stubaital

Program BIG Family zahrnuje nejen všechny čtyři lanovky, na kterých se děti do 10 let v doprovodu jednoho platícího rodiče svezou zdarma, ale také hotely, Big Family Homes, dětské restaurace, sportovní obchody - jako například na Stubaiském ledovci, kde dostanou děti zdarma zapůjčenou výbavu, pokud si výbavu půjčí také rodiče - a další partnery v údolí.

Novinkou a garantem lyžařské zábavy pro celou rodinu je sjezdovka BIG Family Funslope Eisjoch. Tato zábavná rodinná sjezdovka nabízí vlnovky, skoky, malé překážky a klopené zatáčky. Kromě toho je tato 1.000 m dlouhá rodinná skicrossová trať lemována postavičkami z BIG Family, které z okraje sjezdovky povzbuzují šikovné lyžaře.

Silné tradice a řemesla

Každá z pěti obcí údolí Stubai, Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg, má sice různé přednosti, mají ale také společné zvyky a tradice. Nejpřesvědčivěji to dokládají Adventní trhy, divadelní představení a především průvody čertů "Tuifllaufen" v době předvánoční.

Počátkem prosince táhnou mladí muži zahalení do zvířecích kožešin a dřevěných vyřezávaných masek vesnicemi v údolí Stubai a s oblibou straší místní i hosty. S nadšenými ohlase se setkává také celoročně otevřené muzeum jesliček ve Fulpmes, aktuální zejména v zimě. Vystavují se zde jesličky starých mistrů, umělecké jesličky i vlastní práce místních obyvatel z Fulpmes.

Silná zábava

Jakmile na ledovec padne první sníh, začínají ve Stubaitalu zábavné akce všeho druhu, pokračující až do konce zimní sezóny. O uvolněnou náladu se na Stubaiském ledovci postará také Oktoberfest nebo Moreboards Stubai Zoo Premiere ve funparku. Navíc jsou tady zahajovací akce nebo pravidelné večerní show ve středisku Schlick 2000 nebo u lanovky na Sonnenberg v Mieders.

Otestovat a vypůjčit si nejnovější vybavení můžete při ledovcovém SportScheck Testivalu na Stubaiském ledovci. Informativní a zároveň dobrodružné jsou lavinové kempy SAAC nebo lavinové tréninky SPORT OKAY či Powder Department Freeride Camp na ledovci.

Milovníci kulinářského umění se najdou v programu gurmetského večera Dine & Wine na ledovci, nebo si obstarají vynikající produkty domácí výroby při pravidelně konaném Stubaiském selském trhu v Neustiftu. Hry a zábavu i se spoustou překvapení slibuje BIG Family Sněhový festival na Stubaiském ledovci nebo BIG Ronův Dětský festival ve středisku Schlick 2000.

Silná poloha

Stubaital leží v srdci Tyrolska, jen 20 minut od hlavního města Innsbrucku, a má proto ideální spojení s nejbližším letištěm, nádražím a dálnicí. Nejen snadná dostupnost z Innsbrucku, ale také snadná mobilita v rámci údolí dělá ze Stubaitalu údolí krátkých cest. Vynikající spojení veřejnou dopravou do čtyř lyžařských oblastí, která lze se zimní výbavou používat také zdarma, zajišťují přepravu bez dlouhého čekání.

STUBAITAL - silné údolí v Alpách

Stubaital v Tyrolsku leží blízko hlavního města Innsbrucku a je snadno dostupné Brennerskou dálnicí z Německa, Rakouska, Švýcarska a Itálie. 35 kilometrů dlouhé a obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovkami, takové je údolí Stubaital se svými pěti hlavními obcemi Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Vše, co velcí i malí k perfektní lyžařské zábavě potřebují, Stubai nabízí - ke stejnému závěru došel také lyžařský průvodce ADAC Ski Guide 2013. Proto bylo údolí Stubaital již počtvrté uděleno ocenění ADAC Award jako "NEJ rodinné lyžařské oblasti v Alpách".

Stubaiský ledovec, největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku, nabízí jistotu sněhu od října do června. Lyžařská zábava na celkem 59 sjezdovkách očekává hosty na samotném Stubaiském ledovci a v dalších třech lyžařských střediscích Schlick 2000 ve Fulpmes, rodinném středisku Serles u obce Mieders a u lanovky Elfer v Neustiftu.

Tým Turistického svazu Stubai Tirol informuje na webových stránkách www.stubai.at o aktuálních nabídkách, termínech a pořádaných akcích. Vyhledávání ubytování online pomůže najít nejvhodnější ubytování pro dovolenou. Dotazy jsou možné také telefonicky na tel: +43 (0)501881-0 nebo e-mailem na info@stubai.at. Paušální objednávky zprostředkuje naše cestovní kancelář Stubai Touristik na tel: +43 (0)501881-171 nebo 172 resp. e-mailem na stubaitouristik@stubai.at.

Vše podstatné o lyžování na ledovci Stubai najdete na adrese winter.stubai.at/cs/stubaiergletscher.html.

Další související články:

+ Velikonoce a Vánoce zároveň
+ Vyvrcholení jara má své jméno: lyžování na sluníčku
+ Lyžování v Rakousku, lyžařská střediska v rakouských Alpách
+ Horní Rakousko: Lyže, šarm a sníh
+ BIG Family Stubai - lyžování a snowboarding pro celou rodinu
+ Skialp v okolí chaty Westfalenhaus, Stubaiské Alpy
+ Stubaiské údolí - více lanovek, více lyžařské plochy
+ Stubaiský ledovec: lyžování, snowboarding, freeriding a dvě nové lanovky
Reklama
Výběr článků
Hory Besso a Bishorn, výstup na dvojčata ve Walliských Alpách
Hory Dostaveníčko s medvědy ve Veporských vrších, Rudohorský Karpattrek (9)
Hory Turistika v Pojihlaví (1), putování podél tří vodních toků
Reklama
Témata našich článků…
Černé jezero Téryho chata Nízké Tatry, ubytování Soláň Tematín Chřiby Chata pod Chlebom Štefánička Šumava, ubytování Sněžka Pulčínské skály Maroko Praděd Měsíc Soos Bishorn Kvarky Strahlhorn Chalupská slať Mohelenská step Horská nemoc Panská skála
Reklama
Doporučujeme ke čtení

Akutní horská nemoc, biomedicínské zvláštnosti pohybu ve velkých nadmořských výškách

O horské nemoci slyšel určitě každý, kdo se věnuje horské turistice, trekingu či horolezectví. Někteří ji možná zažili na vlastní kůži, ale kolik z nás ví, jak tato "nemoc" vzniká a jaké jsou její příčiny?…

Jak bezpečně bivakovat v medvědích oblastech

Tatry

Při náročných vícedenních trecích ve slovenských horách i dalších horách v Karpatech (abychom zůstali v nám blízkých končinách)…

Populární treky
1. Slovenské hory Sokolia dolina, túra kolem největšího vodopádu Slovenského ráje
2. Slovenské hory Putování Slovenským rudohořím, přes Sihlianskou planinu, Klenovské a Balocké vrchy
3. České hory Túra přes posvátný Radhošť, turistické trasy v Beskydech
4. Rumunské Karpaty Vilcan a Retezat, do nejkrásnějších hor Rumunska
5. České hory Túra na Lovoš a do Oparenského údolí, turistika a vrcholy v Českém středohoří
Reklama
Reklama
Regiony
Beskydy | Bílé Karpaty | Blatenská pahorkatina | Brdy | Broumovská vrchovina | Česká Kanada | České středohoří | České Švýcarsko | Český les | Český ráj | Děčínská vrchovina | Doupovské hory | Drahanská vrchovina | Džbán | Hanušovická vrchovina | Hornosvratecká vrchovina | Hostýnské vrchy | Chřiby | Javorníky | Jeseníky | Ještědsko-kozákovský hřbet | Jevišovická pahorkatina | Jizerské hory | Králický Sněžník | Krkonoše | Krušné hory | Křemešnická vrchovina | Křivoklátská vrchovina | Litenčická pahorkatina | Lužické hory | Nízký Jeseník | Novohradské hory | Orlické hory | Pálava | Podbeskydská pahorkatina | Podyjí | Rakovnická pahorkatina | Ralsko | Rychlebské hory | Slavkovský les | Slezské Beskydy | Smrčiny | Svitavská pahorkatina | Šluknovská pahorkatina | Šumava | Švihovská vrchovina | Vizovická vrchovina | Vlašimská pahorkatina | Vsetínské vrchy | Východolabská tabule | Zábřežská vrchovina | Zlatohorská vrchovina | Ždánický les | Železné hory | Žulovská pahorkatina | Belianské Tatry | Branisko | Bukovské vrchy | Burda | Cerová vrchovina | Čergov | Čierna hora | Chočské vrchy | Kremnické vrchy | Krupinská planina | Kysucké Beskydy | Laborecká vrchovina | Levočské vrchy | Ľubovnianska vrchovina | Malá Fatra | Malé Karpaty | Muránska planina | Myjavská pahorkatina | Nízké Tatry | Ondavská vrchovina | Oravská Magura | Oravské Beskydy | Ostrôžky | Pieniny | Podunajská pahorkatina | Pohronský Inovec | Polana | Považský Inovec | Revúcka vrchovina | Roháče | Slanské vrchy | Slovenský kras | Slovenský ráj | Spišská Magura | Beskydy | Stolické vrchy | Strážovské vrchy | Starohorské vrchy | Šarišská vrchovina | Štiavnické vrchy | Tribeč | Velká Fatra | Veporské vrchy | Vihorlat | Volovské vrchy | Vtáčnik | Vysoké Tatry | Východoslovenská rovina | Zemplínské vrchy | Žiar
Túry a lokality podle pohoří
Beskydy Bílé Karpaty Javorníky
Jeseníky Jizerské hory Krkonoše
Kysuce Krušné hory Malá Fatra
Malé Karpaty Nízké Tatry Roháče
Šumava Velká Fatra Vysoké Tatry
Hledej podle pohoří
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist