Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Cookies  Ceník inzerce 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 18.12.2018 , svátek má
Treking > Lyžování > Ski Hintertux / Stubai

Ski Hintertux / Stubai

Pět tyrolských ledovců a poprvé jeden skipas

3.10.2007 | TZ

Jmenují se Kaunertal, Pitztal, Sölden-Ötztal, Stubai a Hintertux a mají jedno společné: je to pět tyrolských ledovcových lyžařských středisek a starají se v rakouském světě hor o zábavu při zimních sportech na nejvyšší úrovni. Ve výškách nad 3 000 metrů zaručují od září do června ultimativní požitek v oblastech věčného sněhu a ledu. A tuto zimu budou mít navíc ještě jednu věc společnou: Všech pět tyrolských ledovcových lyžařských středisek si můžete poprvé užít s jediným skipasem.

"White5" platí pro "Top 5"

Tyrolsko, ledovce

Ať lyžaři, snowboardisté či příznivci carvingu - pět tyrolských ledovcových středisek nabízí všem zábavu na celkem 314 kilometrech perfektně upravovaných sjezdovek. A k vychutnání tohoto nejvyššího požitku z pěti ledových obrů stačí tuto zimu poprvé jeden společný skipas – "White5". S ním lze v době od 1. října 2007 do 12. května (Svatodušní svátky) 2008 klouzat na prknech deset dlouhých dní v pěti ledovcových lyžařských střediscích Tyrolska – kdykoli a kdekoli. Host si sám vybere svůj ledovec, libovolně je může střídat a vychutnat si tak výběr s jistotou sněhu, jaký žádná jiná varianta v Alpách dosud nenabízí. Skipas se vydává na kartě (s fotografií) a stojí jen 290 Euro. Od 1. října bude White5 k dostání ve všech pěti tyrolských ledovcových střediscích.

Ledovec a vrcholné pocity

Znalci vědí: zimní zábava na ledovci je něco zcela zvláštního, jedinečného a nenapodobitelného. Protože nikde jinde není sníh tak prachový a vzduch tak čistý, nikde jinde nejsou sjezdovky tak fascinující a vyhlídky tak grandiózní. Ledovce samy jsou uměleckou hrou barev s typicky modrým světlem vykouzleným sluncem na svazích. A vysokohorský vzduch má vliv i na smysly. Člověk zde úplně jinak dýchá. Jinak cítí, jinak vidí a také má jiné chutě. Horský svět se tak stává bezbřehou svobodou, které se člověk s nejvyšším požitkem oddá – od poloviny září až do pozdního června. A zatímco v ostatních střediscích se na zimu bude ještě dlouho čekat, v ledovcových oblastech bílou nádheru již vítají cool party.

Kdo je 5 tyrolských ledovců?

Již asi 40 let jsou synonymem nejmodernější, inovativní zimní sportovní zábavy na nejvyšší úrpvni: Kaunertal, Pitztal, Sölden-Ötztal, Stubai a Hintertux. Jejich jevištěm je věčný led. Každý z ledovců má přitom svůj vlastní šarm a charakter. A každý ledovec se může pochlubit také nějakým vlastním rekordem – od celoročního lyžování až po lyžařský tunel.

Snowboard

Kaunertal (1 286 – 3 160 metrů)

Ledovcové lyžařské středisko je se svými širokými sjezdovkami špičkovým cílem požitkářských lyžařů. Fronty u lanovek a vleků neexistují. Ale také snowboardová a freestylová scéna s v Kaunertalu ráda schází v jednom z nejlepších funparků Alp. Novinkou sezóny 2007/08 bude 120-metrová superrampa. Startuje se legendární akcí "Kaunertal Opening" od 12. do 14. října. Již po 22. se setkají snowboardisté a freestylisté z celé Evropy při mrazivých soubojích i žhavých party.

Ale také ti, kteří nepropadli jednomu prknu, najdou v Kaunertalu prvotřídní podmínky k lyžování, sáňkování a vycházkám se sněžnicemi. A na všech 36 kilometrech sjezdovek je vstřícnost k rodinám s dětmi psaná velkými písmeny: děti do 10 let se v doprovodu jednoho z rodičů svezou zcela zdarma. Lyžování bez skipasu – je možné také pro každého od 8. do 22. prosince. Během akčních týdnů Ski-free musíte zaplatit pouze ubytování.

Pitztal (1 600 – 3 440 metrů)

Již v polovině září začíná v rakouském nejvýše položeném ledovcovém středisku lyžařská sezóna. Proto se Pitztalský ledovec stal oblíbeným tréninkovým místem mezinárodních lyžařských týmů. Domácí prostředí několikanásobného mistra světa a olympijského vítěze Benniho Raicha překvapí tuto zimu dvěma novými lanovkami. Zdejší komfort zvýší 8-místná kabinková lanovka na Mittelberg a 6-sedačková lanovka Gletschersee.

I když by se člověk mohl dostat do pokušení zůstat sedět na vyhřívaných sedačkách nebo přejet rovnou do blízkého baru: přitažlivá síla sjezdovek na ledovci s jejich 48 km, nově situovaného funparku pro snowboard (ve výšce 3 100 m) a Dětského světa na sněhu je větší. Běžkaři si přijdou na své na 6 km dlouhé ledovcové výškové trati. Revír pro lyžařské túry sahá až do výšky 3 774 m na Wildspitze a platí mezi znalci za jeden z nejatraktivnějších jarních cílů včetně následného sjezdu ledovcovou trhlinou Taschach. Tam, kde trénují dnešní vítězové, starají se také o lyžařský dorost.

Se skipasem Bambini mohou děti do 10 let svištět po sjezdovkách zdarma po stejnou dobu jako alespoň jeden z rodičů. Nabídka sjezdovek na Pitztalském ledovci je doplněna blízkým zimním střediskem Rifflsee (až 2 800 m) se stejným skipasem. Tam bude do začátku sezóny vybudován nový horský restaurant Sunnalm ve výšce 2 300 m jako pasivní energetický dům, novinka v alpském prostoru.

Sölden - Ötztal (1 350 – 3 340 metrů)

Lyžaři

Zahajovací závod Světového poháru FIS 27. a 28. října, seriál Světového poháru snowboardistů 20. a 21. října, "Top 20 International Glacier Snowboard Opening" 3. a 4. listopadu – v ledovcovém středisku stíhá jedna vrcholná sportovní akce druhou. Ale nejen proto je Sölden v Ötztalu považován za nejsportovněji laděný revír zimních sportů. Region může nabídnout hned dva ledovce – Rettenbach a Tiefenbach – a je navíc se svými 20 čtverečními kilometry jednou z největších ledovcových oblastí Rakouska. Oba ledovce spojuje 170 metrů dlouhý lyžařský tunel v nadmořské výšce 3 000 metrů.

A superlativů je tady ještě více. Žádné jiné lyžařské středisko se nemůže pochlubit hned třemi třítisícovkami. Gaislachkogl, Tiefenbachkogl a Schwarze Schneid – každý z vrcholů "Big3" je dosažitelný lanovkou a nabízí tak spektakulární vyhlídkové plošiny s jedinečnými panoramaty. Absolutním vrcholem každé lyžařské dovolené je Big 3-Rallye: Kdo zvládne tento okruh, nechal za sebou asi 50 kilometrů a 10 000 metrů převýšení a vychutnal si tři absolutně okouzlující 360° horská panoramata. Modernizací přivaděče k "Schwarze Schneide" byla Big 3-Rallye ještě vylepšena, zkušení lyžaři ji tak mohou zvládnout za cca čtyři hodiny.

Stubai (1.000 až 3.200 metrů)

Největší ledovcové lyžařské středisko Rakouska před branami Innsbrucku se na sezónu 2007/08 zvlášť naleštilo. Nově vybudovaná dolní stanice lanovky nabízí zimním sportovcům zastřešený vstup, velkoryse řešené přístupové rampy a největší samoobslužnou úschovnu lyží v Rakousku jako velké plus v komfortu. Kromě toho byla modernizována dvousedačková lanovka Wildspitz, spojující Windachferner a Daunferner.

Především lyžařský potěr si Stubaiský ledovec velmi oblíbil – do 10 let jezdí zdarma a do 15 let s 50% slevou! Od prosince 2001 je tady jediný Ski Club Micky Maus v Rakousku na horní stanici Gamsgarten, ve kterém mohou zažít ta nejkrásnější sněhová dobrodružství děti již od čtyř let. V nadmořské výšce 2 600 metrů se nachází pohádkový areál s Dětským světem, minilandem, herním rájem a klubovým domečkem. V žádném případě by malí i větší lyžařští zajíčci neměli propásnout Jarní festival Ski Clubu Micky Maus 27. března.

Magnetem pro větší fanoušky sjezdovek jsou tréninková trať Světového poháru na Daunferneru a 400 metrů dlouhý funpark. Od 24. do 28. října se Stubaital promění opět v největší testovací jeviště Alp. Lyže, snowboardy, vázání nebo boty – více než 30 výrobců bude prezentovat více než 3 000 produktů, které si každý může vyzkoušet.

Hintertuxský ledovec (1 500 – 3 250 metrů)

Lyžování bez přestávky – to umožňuje jediné středisko s celoročním lyžováním v Rakousku n úpatí 3 476 metrů vysokého Olpereru. Jistota sněhu je zde v samém srdci Tyrolska samozřejmostí. Na sjezdovku, připravit, start – a to 365 dní v roce. Bezbariérový přístup bezu schodů z podzemních garáží v Hintertuxu až do nadmořské výšky 3 250 metrů. Großglockner, Dolomity a Zugspitze se zdají na dosah blízko, 360° výhled do okolí z panoramatické terasy je nejvyšším požitkem. Na Hintertuxském ledovci má každé roční období svůj půvab. V zimě láká 86 kilometrů prašanových svahů a 12 km dlouhý sjezd zasněžovaný až do údolí z nadmořské výšky 3 250 metrů do výšky 1 500 metrů. Také v létě je tady až 18 kilometrů sjezdovek.

Netrpělivě vyčkávající zimní sportovci propadají již s prvním čerstvým prašanem v říjnu bílému opojení na Hintertuxském ledovci. Hot-zone.tv Park Opening Hintertux od 5. do 7. října přitahuje všechny borce perfektně nabroušeným parkem. Vrcholem celé party je vystoupení špičkových DJs z Německa a Rakouska na chatě Tuxer Fernerhaus! Od 12. do 14. října startuje na Hintertuxském ledovci legendární Pow(d)er Weekend s respektovaným Après-Ski programem a spoustou té nejlepší zábavy na sjezdovkách.

Další související články:

+ Salzburgerland - zimní láska
+ Lyžařská střediska v Rakousku, přehled skiareálů
Reklama
Témata našich článků…
Aktuální počasí Zverovka Praděd Krkonoše, ubytování Soumrak Karlštejn Žiarska chata Roháče, ubytování Macocha Hranická propast Letní obloha Zámek Hluboká Elbrus, Kavkaz Kráľova studňa Loket Porubský bludný balvan Beskydy, ubytování Spacáky Gran Paradiso
Reklama
Populární treky
1. Ukrajinské Karpaty Huculské Alpy aneb po hřebeni Rachovských hor
2. Alpy Mont Blanc du Tacul (4 248 m) a Mont Maudit (4 465 m)
3. Rumunské hory Vilcan, hory polonin a krásných výhledů
4. Karpattreky Trek z Malé Fatry do pohoří Žiar, Fatransko-turčanský Karpattrek (2)
5. Slovenské hory Přechod hlavního hřebene Nízkých Tater
Reklama
Reklama
Regiony
Beskydy | Bílé Karpaty | Blatenská pahorkatina | Brdy | Broumovská vrchovina | Česká Kanada | České středohoří | České Švýcarsko | Český les | Český ráj | Děčínská vrchovina | Doupovské hory | Drahanská vrchovina | Džbán | Hanušovická vrchovina | Hornosvratecká vrchovina | Hostýnské vrchy | Chřiby | Javorníky | Jeseníky | Ještědsko-kozákovský hřbet | Jevišovická pahorkatina | Jizerské hory | Králický Sněžník | Krkonoše | Krušné hory | Křemešnická vrchovina | Křivoklátská vrchovina | Litenčická pahorkatina | Lužické hory | Nízký Jeseník | Novohradské hory | Orlické hory | Pálava | Podbeskydská pahorkatina | Podyjí | Rakovnická pahorkatina | Ralsko | Rychlebské hory | Slavkovský les | Slezské Beskydy | Smrčiny | Svitavská pahorkatina | Šluknovská pahorkatina | Šumava | Švihovská vrchovina | Vizovická vrchovina | Vlašimská pahorkatina | Vsetínské vrchy | Východolabská tabule | Zábřežská vrchovina | Zlatohorská vrchovina | Ždánický les | Železné hory | Žulovská pahorkatina | Belianské Tatry | Branisko | Bukovské vrchy | Burda | Cerová vrchovina | Čergov | Čierna hora | Chočské vrchy | Kremnické vrchy | Krupinská planina | Kysucké Beskydy | Laborecká vrchovina | Levočské vrchy | Ľubovnianska vrchovina | Malá Fatra | Malé Karpaty | Muránska planina | Myjavská pahorkatina | Nízké Tatry | Ondavská vrchovina | Oravská Magura | Oravské Beskydy | Ostrôžky | Pieniny | Podunajská pahorkatina | Pohronský Inovec | Polana | Považský Inovec | Revúcka vrchovina | Roháče | Slanské vrchy | Slovenský kras | Slovenský ráj | Spišská Magura | Beskydy | Stolické vrchy | Strážovské vrchy | Starohorské vrchy | Šarišská vrchovina | Štiavnické vrchy | Tribeč | Velká Fatra | Veporské vrchy | Vihorlat | Volovské vrchy | Vtáčnik | Vysoké Tatry | Východoslovenská rovina | Zemplínské vrchy | Žiar
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist