Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Kontakty  Cookies  Ceník inzerce  RSS 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 18.12.2018 , svátek má
Treking > Lyžování > Ski Livigno

Ski Livigno

Skvělá zima v nejlepším evropském resortu

25.2.2014 | PR

Livigno, které bylo loni zvoleno nejlepším zimním rezortem, zahájilo zimní sjezdovou sezónu 30. listopadu, běžkaři si bílých stop užívají již od začátku listopadu. Novinkami pro letošní zimu jsou akce Free Skipass, Family Week a umělé zasněžování běžeckých stop.

Livigno

Zimní sezóna 2013/2014 v Malém Tibetu, jak se přezdívá lokalitě v Alta Valtellina v nadmořské výšce 1816 metrů, oficiálně začala na konci listopadu. Běžkařské stopy se otevřely již počátkem listopadu díky využití umělého sněhu.

Čtěte také: Co je to skialpinismus?

Pro milovníky této disciplíny a atlety z mnoha národních družstev byla možnost začít trénovat v dokonalých sněhových podmínkách skvělou zprávou. Akce na získání skipasu zdarma k ubytování platila v období od 1. do 20. prosince 2013 a chystá se také na termín 5. dubna až 1. května 2014.

Lyžařské středisko, ve kterém dobrodružství nezná hranic

Livigno je sluncem zalitý sněhový ráj s vysokohorským podnebím, obklopený kopci a úžasnou přírodou. Zkrátka: nepřekonatelné lyžařské středisko. Sezóna v Livignu trvá od konce listopadu do začátku května. Najdete tu 115 kilometrů svahů ve výškách 1 800 až 2 900 metrů, 12 černých sjezdovek včetně vzrušující sjezdovky Giorgia Rocca, 37 červených, 29 modrých sjezdovek, spojených 6 kabinovými lanovkami, 14 sedačkovými lanovkami a 11 vleky na obou stranách hory. Nikdy nebudete muset stát ve frontě: každou hodinu se nahoru dopraví až 47 300 osob, a 110 sněžných děl zajišťuje přípravu svahů až do úrovně 80% zasněženosti, za pomoci 40 podpůrných strojů.

Livigno

Lyžařská sezóna od listopadu do května

Sezóna začíná v Livignu velmi brzy díky jeho zeměpisné poloze a nízkým teplotám. Sjezdovky se nacházejí na šesti různých horských svazích: sníh i slunce jsou od listopadu/prosince až do května zaručeny.

Zážitky a zábava ve sněhových parcích

Mottolino Fun Mountain se může pochlubit nejlepším sněhovým parkem v Itálii se čtyřmi skokanskými můstky a zábradlími, vhodnými pro všechny, ať už začátečníky nebo profesionály, snowboardisty nebo lyžaře. Lyžování v Mottolio di Livigno je nabitý zážitky i zábavou. Na druhé straně hory můžete trénovat akrobatické skoky a adrenalinový sjezd ve sněhovém parku Carosello 3000 na svahu Polvere. Nenechte si ujít Big Jump, obrovskou nafukovací konstrukci, ve které si můžete vyzkoušet jakýkoliv kousek v naprostém bezpečí.

Svět barev a zábava pro děti

Ve dvou školkách na sněhu budou na vaše děti dohlížet kvalifikovaní vychovatelé. Navíc jsou pro děti připravena další místa na hraní u zastávek vleku v údolí, spolu s maskotem Lupigno, hodným vlkem plným energie. 6 lyžařských škol vám pomůže vylepšit si techniku a můžete navštěvovat i snowboardovou a běžkařskou školu. Najdete zde 30 půjčoven lyžařského vybavení.

Nově v roce 2014 nabízíme speciální dětské týdny: 18.-25. ledna 2014, 22.-29. března 2014 a 29. března - 5. dubna 2014.

Odpočiňte si na sjezdovce

Mezi sjezdy si můžete odpočinout na sluníčku: využijte jednu z 6 restaurací, dvou bufetů nebo některý z mnoha aprés-ski a barů.

Běžkařský ráj

V údolí vás čeká 30 kilometrů svahů, které jsou nepřetržitě udržované a zdarma, ať už snadnějších nebo technicky náročnějších, ale vždy prosluněných.

Livigno

Podle počasí se možná jedna trasa pro nejnedočkavější běžkaře otevře už na konci října. Mnozí z nejlepších atletů si vybírají pro doladění svého tréninku nadmořskou výšku 1 800 metrů těsně před začátkem závodů Světového poháru.

Obecné informace o Livignu

Každou sezónu a v každém věku vás čeká jiné Livigno. Livigno se stalo jedním z nejznámějších alpských resortů, a nabízí nejrůznější dobré důvody, proč zde strávit dovolenou: duty free nakupování, wellness a relax v největším wellnessovém centru v Evropě, ale také restaurace, kavárny, hospody a další. Navíc můžete prožít také radost z objevování starých alpských tradic a nechat se inspirovat duchem minulosti.

Zeměpisná poloha

Livigno, největší zimní středisko v Lombardii a jedno z nejdůležitějších v Alpách, se nachází mezi Švýcarskem a Itálií, obklopené národními parky (Stelvio a Swiss v údolí Engadine). Livigno se nachází ve výšce 1 800 m nad mořem, v údolí, které se táhne 23 km mezi dvěma horskými hřebeny s vrcholy až do nadmořské výšky 3 000.

Livigno

Livigno je proslaveno pro své dlouhé řady tradičních domů ze dřeva a kamene. Jeho tradice, architektura a kultura jsou hluboce zakořeněné v alpské kulturní tradici. Řeka Spol ústí do řeky Inn a teče až do Černého moře (spolu s Dunajem), nikoliv do Středozemního jako všechny ostatní alpské řeky. Tato zvláštní zeměpisná poloha zaručuje husté sněžení po celou zimu a perfektně připravené sjezdovky od listopadu až do května.

Ubytování

105 hotely, 25 garni a více než 1 000 apartmánů: toto je nabídka ubytování v Livignu, která v Alpách nemá konkurenci, nabízející celkový počet 1,148 lůžek - z toho asi polovinu v hotelech. Dále se zde nachází moderní wellness centrum, lázně se salony krásy, tělocvičny a početné hotelové bazény.

Latteria di Livigno

Latteria di Livigno se zrodila v 50. letech jako sdružení pod iniciativou omezeného počtu mlékařů. Dnes čítá 210 členů, rozdělených na 125 malých a středních zemědělců podniků v oblastech Livigno a Trepalle. S cílem podporovat rozvoj horského prostředí a posílení celého zemědělského sektoru se sdružení dohodlo na zřízení nové hlavní budovy.

Tato budova, která se nachází na Via Pemont u jezera Livigno, byla navržena tak, aby návštěvníkům umožnila přímo sledovat celý proces výroby mléka. V malých místnostech zvaných "Stue" je možné ochutnat různé mléčné výrobky a seznámit se s historií a tradicí mlékařů z Livigno a Trepalle v multimediální prezentaci. Výstava fotografií a mnoha tradičních nástrojů pomůže návštěvníkům objevovat svět vytvořený z vášně, tradice a lásky k rodné krajině.

Gastronomie

Pohanka je hlavní složkou mnoha livignských receptů: typická je černá polenta, která je nejlepší s houbami a zvěřinou. Během zimní sezóny v Livignu mnoho restaurací nabízí neobvyklé pokrmy, většinou na bázi přírodních surovin. Po celý rok zde můžete ochutnat mnoho specialit, jako jsou houby, bobulovité ovoce, sušené maso a zvěřina, horské sýry, med a typická oblastní vína, ideální k degustaci v horském prostředí.

Užijte si nakupování v horách

Livigno je vlastně jedno velké nákupní středisko, neboť se zde nachází 250 duty free obchodů. To vše je obklopenou kouzelnou krajinou a panuje zde uvolněná atmosféra a ideální podnebí. Najdete tu nejlepší módní značky, bohatý výběr hodinek, likérů, tabákových výrobků, parfémů a techniky: je to opravdová nákupní aréna pod širým nebem, nedotčená provozem a davy lidí. 1 800 metrů - to je vysoká nadmořská výška a vysoká úroveň luxusu.

Zábava

Každý večer se Livignu koná party: užijte si aprés-ski a happy hours, vychutnejte si alpskou gastronomii, horské restaurace, hospody a diskotéky.

Nejen lyžování

V "Malém Tibetu" budete moct už od listopadu až do května trénovat všechny sněžné sporty: telemark, orientační běh, nordic walking, sněžnice, lezení v ledu, sněhové motorky, koňmi tažené sáně a výlety na koních. V Livignu vás čeká zimní říše divů a je jenom na vás, jakým způsobem si ji užijete.

Business na nejvyšší úrovni

Hotelová infrastruktura a expo a kongresové centrum Plaza Placheda jsou ideálním prostředím pro to, pořádat v Livignu kongres, seminář, veletrh či další sportovní a kulturní aktivity. Hi-tech zařízení a infrastruktura na nejvyšší úrovni pod dohledem turistické kanceláře APT zajistí vaší akci nepřekonatelný úspěch.

Wifi v Livignu

Livigno "je prostě rychlejší": někdy jsou tu nejnovější technologie předzvěstí budoucnosti, například wi-fi free spoty zdarma nainstalované turistickou kanceláří APT Livigno. Nacházejí se v okolí Plaza Placheda a na dvou hřištích Don Bosco a San Rocco. Jedná se o konkrétní krok při zlepšování kvality pohostinství, hledící do budoucnosti.

Wi-fi připojení najdete dokonce i na sjezdovkách: lyžaři a snowboardisté budou moci využívat internet nejen na sněhu, ale také v okolí Carosello 3000 a Rifugio Costaccia, včetně sněhového parku Carosello. Na protějším svahu hory nabízí wi-fi připojení Camanel di Planon a M'Eating. A konečně Livigno také pracuje na vyvíjení nejrůznějších aplikací, které by hostům poskytovaly nejčerstvější informace v reálném čase.

Další související články:

+ Tři nové supermoderní lanovky a zajímavé akce, taková bude zima v Jižním Tyrolsku
+ Velikonoce a Vánoce zároveň
+ Vyvrcholení jara má své jméno: lyžování na sluníčku
+ Lyžování v Rakousku, lyžařská střediska v rakouských Alpách
+ Zimní radovánky v Dolním Rakousku
+ Jaro na lyžích v Tyrolsku: sluníčko a třpytivý firn
+ Horní Rakousko: Lyže, šarm a sníh
+ Štýrsko v zimní sezoně 2009/10
Reklama
Výběr článků
Hory Z Kremence na Minčol, Vihorlat a Čergov k tomu (3)
Hory Otevřené hvězdokupy, seskupení relativně mladých hvězd
Hory Boreč, tajemný vrch v Českém středohoří
Reklama
Témata našich článků…
Pravčická brána Jeseníky, ubytování Zbojnícka chata Lietava Uhrovec Chata pod Suchým Ďumbier Beskydy, ubytování Orava Buzíček Čertovy skály Maroko Praděd Otevřené hvězdokupy Brhlovce Les Ecrins Pieniny Mont Blanc Sluneční soustava Železné hory Turistická obuv Panská skála
Reklama
Doporučujeme ke čtení

Je táboření a bivakování v přírodě a na horách legální?

Táboření či bivakování je v českých, slovenských, ale třeba i rumunských či skandinávských horách běžná praxe. Ne vždy je však tato praxe tolerována, ne všude má "oporu" v zákoně. V posledních dvou…

Sněžnice - typy, konstrukce a použití sněžnic

Hory

Pro ty jež se v zimě rádi vydají po svých (ať už z jakéhokoliv důvodu rozhodli nepoužívat lyže - neumí nebo nechtějí lyžovat)…

Populární treky
1. Slovenské hory Baraniarky a Kraviarske, podzimní balada modré hřebenovky
2. České hory Ledopády v Pulčínských skalách; návštěva Pulčínských skal a ledopádů aneb úskalí turistiky na Valašsku
3. Rumunské Karpaty Maramureš, Suhard, Rodna a Sapinta, Sighet (1) - trek po hřebenech rumunských Karpat
4. České hory Králický Sněžník, procházka nad mraky - z Dolní Moravy k vrcholu Králického Sněžníku
5. Slovenské hory Roklinou Suchá Belá, Slovenský ráj a turistické trasy
Reklama
Reklama
Regiony
Beskydy | Bílé Karpaty | Blatenská pahorkatina | Brdy | Broumovská vrchovina | Česká Kanada | České středohoří | České Švýcarsko | Český les | Český ráj | Děčínská vrchovina | Doupovské hory | Drahanská vrchovina | Džbán | Hanušovická vrchovina | Hornosvratecká vrchovina | Hostýnské vrchy | Chřiby | Javorníky | Jeseníky | Ještědsko-kozákovský hřbet | Jevišovická pahorkatina | Jizerské hory | Králický Sněžník | Krkonoše | Krušné hory | Křemešnická vrchovina | Křivoklátská vrchovina | Litenčická pahorkatina | Lužické hory | Nízký Jeseník | Novohradské hory | Orlické hory | Pálava | Podbeskydská pahorkatina | Podyjí | Rakovnická pahorkatina | Ralsko | Rychlebské hory | Slavkovský les | Slezské Beskydy | Smrčiny | Svitavská pahorkatina | Šluknovská pahorkatina | Šumava | Švihovská vrchovina | Vizovická vrchovina | Vlašimská pahorkatina | Vsetínské vrchy | Východolabská tabule | Zábřežská vrchovina | Zlatohorská vrchovina | Ždánický les | Železné hory | Žulovská pahorkatina | Belianské Tatry | Branisko | Bukovské vrchy | Burda | Cerová vrchovina | Čergov | Čierna hora | Chočské vrchy | Kremnické vrchy | Krupinská planina | Kysucké Beskydy | Laborecká vrchovina | Levočské vrchy | Ľubovnianska vrchovina | Malá Fatra | Malé Karpaty | Muránska planina | Myjavská pahorkatina | Nízké Tatry | Ondavská vrchovina | Oravská Magura | Oravské Beskydy | Ostrôžky | Pieniny | Podunajská pahorkatina | Pohronský Inovec | Polana | Považský Inovec | Revúcka vrchovina | Roháče | Slanské vrchy | Slovenský kras | Slovenský ráj | Spišská Magura | Beskydy | Stolické vrchy | Strážovské vrchy | Starohorské vrchy | Šarišská vrchovina | Štiavnické vrchy | Tribeč | Velká Fatra | Veporské vrchy | Vihorlat | Volovské vrchy | Vtáčnik | Vysoké Tatry | Východoslovenská rovina | Zemplínské vrchy | Žiar
Túry a lokality podle pohoří
Beskydy Bílé Karpaty Javorníky
Jeseníky Jizerské hory Krkonoše
Kysuce Krušné hory Malá Fatra
Malé Karpaty Nízké Tatry Roháče
Šumava Velká Fatra Vysoké Tatry
Hledej podle pohoří
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist