Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Cookies  Ceník inzerce 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 19.11.2018 , svátek má
Treking > Turistické průvodce > Rumunské hory / průvodce

Rumunské hory / průvodce

Rumunské Karpaty, turistický průvodce

Autoři: Otakar Brandos a kol.
ISBN: 978-80-86774-51-0
Předpokládaný datum vydání: na neurčito

Rumunské Karpaty, turistický průvodce

Rumunské Karpaty nepřímo navazují na publikaci Rumunské hory I. Oproti původnímu záměru vydat čtyři publikace se plány výrazně změnily. Nejenže jsme zvětšili formát připravované knihy, ale rumunské Karpaty jsme zpracovali do jedné ucelené publikace.

Vedle známých pohoří jako jsou Rodna, Calimani, Retezat, Fagaraš, Piatra Craiului či Apuseni jsme nezapomněli ani na tolik svérázný region, jakým bezesporu je Bukovina. Vedle popisů hřebenových přechodů tady naleznete množství praktických informací o dopravě, ubytování, cenách, celních formalitách atd. atd., ale také velké množství fotografií a především podrobné barevné hřebenové mapy.

280 stran, formát 114×188 mm
DPC 320,- Kč

Pohoří a regiony zpracované v průvodci:

 • Apuseni
 • Banát, Semenic
 • Bucegi
 • Bukovina
 • Calimani
 • Capatini
 • Ceahlau
 • Ciucas
 • Fagaraš
 • Hagimaš
 • Iezer Papuša
 • Maramureš
 • Paring
 • Piatra Craiului
 • Retezat
 • Rodna
 • Vilcan

Vydání knihy Rumunské Karpaty bylo odloženo na neurčito

4.3.2011 | Otakar Brandos

Vydání turistického průvodce Rumunské Karpaty jsme již jednou posouvali. Kniha je téměř dopsána a připravena do výroby. Bohužel z důvodů vnějších musíme vydání této dlouho očekávané publikace opět posunout.

Bedekr

Tím důvodem je, a nyní budu citovat Miroslava Zámečníka - člena NERVU (viz následující článek z Aktuálně.cz), pološílený návrh důchodové reformy, respektive plán této vlády sdírající drobné podnikatele až na kost, zvýšit DPH u knih na 20 %. To v konečném důsledku vede ke koncovému zvýšení cen asi o čtvrtinu (v kolotoči distributor a knihkupce) a nebo snížení zisku o stejnou částku.

Razantním zvýšením cen se knihy stávají neprodejnými. No a bez zisku vydávat jakoukoliv knihu, jejíž prodej je plánován na cirka tři roky, rovněž nejde. Dnešní zisky vydavatelů z prodeje knih jsou již nyní nižší… Od podzimu tak všechny výdělky z knih, které jsme vydali s 10% sazbou DPH (a některé dokonce ještě s 6% DPH) doslova vyhodíme oknem, neboť zvýšení daní budeme muset prodejcům a distributorům kompenzovat. Nebo ne oknem, ale do chapadel mafie lobbistů, jejichž chapadla pevně opentlila státní měšec.

Z toho důvodu posunujeme vydání turistického průvodce Rumunské Karpaty až na vánoční trh, kdy všechny články výroby budou 20% a my na tisku nebudeme tolik tratit.

Treking.cz - diskuze

Diskuse k tomuto článku

přidat názor    zobrazit celou diskusi
Toho už se nedožiju. (Karel, 22.10.2018, 13:20 )
Nebylo by lepší informaci stáhnout?
průvodce? (Jimm, 29.07.2016, 13:57 )
chystám se do Rumunska a průvodce bych si rád koupil, už vyšel? Nikde jsem ho nenašel
Kdy (Karel, 03.02.2014, 08:55 )
Vánoce 2013 jsou úspěšně za námi, nová vláda slibuje snížení DPH - možná příští rok. Jaký je prosím výhled ohledně vydání průvodce na tento rok ;-( ?
Za současné (-OB-, 03.02.2014, 13:34 )
situace na trhu knihu nevydáme. DPH, nefunkční distribuce a nerovné postavení vydavatelů, vytunelování (nejen našich) knih na Slovensku atd. Riziko jsme vyhodnotili jako pro nás nepřijatelné. Bohužel ze slibů vlády tiskárnu nezaplatíme. Termín proto odkládáme na neurčito.
Jen pro (-OB-, 10.02.2014, 17:50 )
představu, jak se "prodávají" knihy. Link se váže sice ke slovenskému trhu - http://www.teraz.sk/kultura/tk-belimex-knihy-vydavatelia-kauza/60191-clanok.html , na kterém aktuálně splachujeme do záchodu knihy za asi 200 tisíc, na českém jsme již podobné případy ale také "řešili". Takže snad pochopíte, že motivace vydávat další publikace za současných "podmínek" je na bodu mrazu…
Kde sehnat levné mapy Karpat a Krymu? (Tom, 14.11.2013, 15:16 )
Ahoj, nevíte, kde se v ČR dají koupit levné ukrajinské mapy Karpat (např. Verchovinský rajon, Volovecký rajon, Lvovcká oblast...) a Krymu? Vím, že se tyto mapy dají na Ukrajině koupit za rozumné peníze cca 60Kč, v ČR se ale prodávají nejméně za 150-200 Kč. Poradíte mně? Děkuji.
V ČR za takovou cenu (-OB-, 14.11.2013, 15:36 )
asi jen náhodně v antikvariátu či bazaru. Na mapy za tuto cenu jsem nikde u nás nenarazil a to se po mapách docela koukám. Proto nezbude než vyrazit na Ukrajinu. Např. v Rachově je poměrně dobře zásobený obchod, ve kterém jsem nakoupil téměř všechny mapy Ukrajiny, které při svých cestách používám.
Mapy (Honza, 27.11.2013, 10:56 )
Tome, koukni třeba někdy na www.aukro.cz .Tam se tu a tam daji koupit. Jsou dražší než na Ukrajině, ale určitě tak o cca 1/3 levnější, než v ČR.
Povzdechnutí (Karel, 23.12.2012, 11:27 )
V podnikatelském prostředí se nepohybuji, takže neznám všechny problémy. Do rumunských Karpat jezdím rád a na Průvodce jsem se těšil i jako na připomínku, kde jsem už byl a inspiraci, kam bych ještě chtěl. Navíc se obávám, že odkládáním vydání bude obsah zastarávat.
Rumunské Karpaty (-OB-, 23.12.2012, 12:43 )
jsou kouzelné, s tím souhlasím. Obsah knihy nezastarává, neboť kniha se průběžně aktualizuje, do Rumunska jsme jezdit nepřestali. Obávám se však, že kniha bude moci vyjít až po pádu Přesčasovy vlády, která podnikání spíše škodí…
Tak kdy? (viktor klán, 09.08.2013, 13:42 )
Nečas už je v propadlišti dějin :-)
Ano, je v propadlišti, (-OB-, 09.08.2013, 14:08 )
mezitím nám ale opět stihl zvednout DPH. Dnes, mimo jiné, jsme dostali zprávu o krachu dalšího knižního distributora, u nějž máme knihy. Za chvíli nebude přes koho prodávat. Snad se trh vzpamatuje, zatím je ale v klinické smrti. Pokud nepůjde knižní trh zcela do kopru, tak vydáme knížku na příští turistickou sezónu, letos pro to nejsou vůbec podmínky.
Opakovaný dotaz (Karel, 08.11.2013, 12:37 )
Bude před letošními vánocemi ? Nedoplníte Mehedinci, Cernei, ... ? Díky za odpověď.
Rumunské hory (-OB-, 08.11.2013, 13:49 )
do letošních vánoc bohužel nevyjdou. Nemáme odvahu (při současném stavu trhu) vydat pro nás takto finančně náročnou publikaci. Od léta řešíme krach slovenského distributora Belimex, kde nám uvízla nějaká ta koruna a asi tisícovka knížek (se kterými se asi budeme muset nenávratně rozloučit), špatná distribuce v ČR (rabaty od 50 %, komise, splatnost min. 90 dní a mizerné prodeje / pokrytí) a uzavírání řady knihkupectví nás od záměru vydání odarazují. Zvažujeme, zda-li se pustit do elektronického vydání a nebo připravenou publikaci překlopit na web, přece jen jsme knize věnovali obrovské množství práce a času, zatím se ale nedokážeme u nás shodnout na konečné verzi. Mehedinci ani Cernei zatím v publikaci nejsou, ale během příštího roku budou zpracovány.
09 - 12 (tonda, 05.12.2012, 17:28 )
Tady se vesele slibuje od roku 2009 vydani a kazdy pul rok se to posouva. Je to trapne. Neslibujte co neumite splnit. Klasicky cesky podnikatele, umime a mame vse a kdyz dojde na vec jen a jen vymluvy. Zabalte to.
Nazdar Tondo, (-OB-, 05.12.2012, 18:24 )
je hezké, že nás kritizuješ. Asi budeš státní zaměstnanec a nebo pracovat v příspěvkové organizaci, takže plně nechápeš trable soukromých podnikatelů. Až nebude tahle "naše" vládička dvakrát ročně měnit DPH, osmkrát ročně novelizovat "zákony", pak my budeme schopni vydávat knihy v plánovaných termínech. Zatím se to má v tomto státě tak, že vydávat knihy si může dovolit pouze velké vydavatelství a nebo příspěvková organizace. Všichni ostatní jsou buď ztrátoví a nebo to dělají jako charitu. A my jít do nejistoty si v dnešní době netroufáme. Ale klidně si necháme poradit, jak to dělat jinak a lépe.
reakce (tonda, 06.12.2012, 17:27 )
Otakare, pracuji jako OSVČ a zároveň jednatel ve firmě. Jen prostě furt nebrečim a snažim se i v těžký době. Prostě už nejsou zlatá 90-tá, ale musíme se snažit a riskovat.
Nebrečíme, (-OB-, 06.12.2012, 18:07 )
jen se nenecháme zruinovat nefunkčním trhem. V současné době se snažíme v online a IT oblasti. No a když se vrátí do ČR rovný trh s normálními podmínkami (a nebo alespoň přestane škodit pražská partička ve Strakovce), jsme připraveni pustit se v plné míře opět do printu.
realita je tvrdá (Aleš, 06.12.2012, 18:19 )
Musím reagovat na vaši mini diskusi - s kolegou jsme začali v Auriusu vydávat turistické mapy Ukrajiny 1:50 (od malování reliefu, aktualizace terénu až po tisk). Bohužel dostat se na trh ovládaný partičkami, které malé vydavatele téměř vydírají (za distribuci chtějí přes 50%), není na uživení. Proto mapy prodáváme pouze v KIWI a přes MCU, se kterými je dobrá spolupráce. Bohužel ale vydávat další mapy v takovémto "nepodnikatelském" prostředí, kdy přes 60% ceny z mapy jde jen na DPH a abyste mapu dostali na pult, je nereálné. Pokud bude DPH 17,5% (jako "dočasné" řešení vládního chaosu s DPH) tak je hotovo. Z toho mála co zbyde musíte zaplatit nejen daně, socialky a hlavně ty, kteří tu mapu tvoří... Opravdu, dělat ediční plán nejde...
Díky za (-OB-, 06.12.2012, 19:32 )
podporu. Asi zítra připravím krátký článek na web o tom, jak "snadno" se malým vydavatelům podniká a co tvoří cenu knihy (mapy)…
Kdy (Karel, 31.10.2012, 12:17 )
Dobrý den, bude průvodce ke koupi do vánoc ?
Před letošními (-OB-, 01.11.2012, 08:08 )
Vánocemi knížka bohužel nevyjde. Současné ekonomické podmínky, kdy se každého půl roku mění daňové předpisy a daňová zátěž, nám neumožňují něco smysluplného vydávat. Budeme se snažit knížku vydat před příští turistickou sezónou.
elektronická podoba (Tomáš Vrbka, 07.08.2012, 17:07 )
Zdravím, nepřemýšleli jste popojít s dobou viz. Lonely Planet? Vždyť se to nemusí pořád tisknout celé ne?
Ale ano, uvažovali jsme (-OB-, 12.08.2012, 18:11 )
jít do elektronické formy. Avšak v době, kdy se kašle na autorská práva a zvesela se kopíruje a dále "redistribuuje" jsme od toho (zatím?) upustili. Přece jen i předtisková příprava něco stojí. Spíše zvažujeme knihu postupně zveřejňovat na webu. K definitivnímu závěru jsme se ale ještě nedohrabali…
Kdy ? (štětináč, 28.03.2012, 13:31 )
Je už nějaký reálný termín, kdy průvodce vyjde ? Děkuji
Zdravím a díky za zájem, (-OB-, 28.03.2012, 13:56 )
kniha je připravena do výroby, nyní ale řešíme obecně problémy s distribucí po krachu specializovaných distributorů a řady knihkupectví. Také čekáme, jak se letos bude vyvíjet trh a DPH. Pokud nám politici přestanou "pomáhat", pak by kniha mohla vyjít v létě. Pokud nám naopak politici opět "pomohou", budeme upřesňovat a přesměrovávat termín na podzimní a zimní měsíce. Nyní vám, bohužel, nedokáži seriózně nic konkrétnějšího sdělit.
Dotaz (ątětináč, 11.11.2011, 11:00 )
Dobrý den, platí termín 25.11. nebo se jeątě něco změnilo ? Děkuji
Bohuľel, tento termín neplatí, (-OB-, 14.11.2011, 09:14 )
zapomněl jsem jej v létě opravit. Kniha vyjde aľ v příątím roce, nyní by to byla vydavatelská sebevraľda. Do konce roku plánuje zavřít velká řada knihkupectví, distributoři nedistribuují a navíc DPH. Za posuny vydání se omlouváme. Jak zájemcům o knihu, tak spoluautorům, kteří výrazně pomohli s přípravou této knihy.
DPH (ątětináč, 05.04.2011, 13:02 )
Momentálně se mluví o DPH 14%, neuspíąí to vydání průvodce ?
Ahoj, o této informaci (-OB-, 05.04.2011, 13:31 )
vím, ale jelikoľ této vládě nelze věřit ani nos mezi očima, nelze věřit ani hranici 14% ani lednu 2012. KLidně můľeme dostat napařenu dvacítku a klidně od října. "Koncepce" této vládíčky se jen za poslední dva měsíce třikrát zásadně změnila, nemůľeme jít do takovéhoto risku. Sice nás to velice mrzí, protoľe jsme se na toto dílo, jenľ nás stálo mnoho potu a času, také těąili. Určitě budeme o stavu průběľně informovat.
DPH (Lukáą Lenon, 04.03.2011, 17:08 )
Ve větąině těch vyspělejąích zemí EU je dph na knihy průměrně 5-6 procent, v některých zemích je to míň neľ na potraviny a v Británii a Irsku je to nula! Pokud zvýąení DPH na knihy povaľujete za nic neřeąící zhovadilost můľete na Svazu českých knihkuoců a nakladetelů podepsat petici proti tomuto kroku. http://www.sckn.cz/index.php?p=vyzva#formular
věčné odklady (rado, 26.07.2010, 10:26 )
zdravím, taky mě mrzí věčné odklady knih a průvodců, ale berme to s rezervou. zaprvé to není jen tak něco publikovat a pustit se do takových projektů. vím to z vlastní zkuąenosti. zadruhé existují mapy a spousta článků na netu, kde si zájemce o turistiku na východě najde téměř vąe, co potřebuje. průvodce je jen taková berlička. no a zatřetí buďme rádi, ľe něco takového vůbec vychází, myslím, ľe české průvodce po horách jsou v evropě téměř ojedinělé, větąina zahraničních průvodců řeąí hospody a hotely, naąi lidé se pouątějí do divočiny. přeji panu brandosovi a» to vyjde co nejrychleji a rád tomu nadále pomůľu. RH (ps: retezatová túra od gury zlatne po jezero bucura je sepsaná a mám hotové i kosovské prokletije, brzy poąlu)
Proč odklad? (Kamil, 16.07.2010, 19:57 )
Těąil jsem na novou publikaci o Rumunsku, opět ale doąlo k posunu termínu vydání. Proč?
RE: Proč odklad? (-OB-, 16.07.2010, 20:44 )
K odkladu doąlo z ryze ekonomicko - pragmatických důvodů. Tiskárny dnes chtějí platit předem a vydání takovéto publikace přijde na více neľ čtvrt miliónu korun. Vzhledem k tomu, ľe máme ve výrobě dvě daląí publikace a první peníze z distribucí vidíme nejdříve za čtvrt roku po expedici publikací, netroufli jsme si tolik naąponovat rozpočet vydavatelství. Děkujeme za pochopení.
cekani (zdenek, 26.07.2010, 08:38 )
Pisem si tu uz dva roky o tom proc se posouva termin..... no myslim ze i za bolsevika necekal nikdo tak dlouho ani na nove auto. Toto uz je proste v roce 2010 vic nez smutne. Sorry.
Za boląevika se knihy (-OB-, 26.07.2010, 09:47 )
prodávaly úplně jinak neľ dnes. Knihy jednak vycházely v nákladech o více neľ řád vyąąích, existovala solidní kniľní distribuce a nekonkuroval internet. My na knihy i daląí tiątěné tituly musíme nejprve vydělat, zadarmo nám je nikdo nechce vytisknout, ale naopak platit musíme předem. Rád si od vás ale nechám poradit jak to dělat jinak a lépe.
Opravdu vyjde ? (Martin, 11.05.2010, 11:07 )
Dobrý den,tak zase posun ? Opravdu jeątě v létě bude ? Těąím se jiľ více neľ 2 roky... Nech» se daří,m...
Opravdu vyjde, (-OB-, 11.05.2010, 11:29 )
ale vzhledem k tomu, ľe situace na českém kniľním trhu je ąpatná a distribuce přímo katastrofální, kdy specializované distribuce byly postupně díky podstrčeným figurkám zlikvidovány vysloveně chamtivou konkurencí ľádající 60% z ceny publikací při komisním způsobu prodeje, si netroufneme vąechny volné prostředky vloľit do skladových zásob. V současnosti je rukopis knihy téměř hotov, do tisku ale půjde aľ po vyřeąení problémů s distribucí či po nalezení solidního distribučního kanálu - minimálně na internetu. Děkujeme za pochopení.
Distribuce ? (Martin, 19.05.2010, 14:36 )
Dobrý den,těmi distribucemi s 60 % rabatem myslíte i Pemic a Kosmas ?
Těąím se (Martin, 24.05.2010, 17:18 )
Dobrý den,tak jsem dnes mluvi l s p.Cabalkou a těąím se v červnu.Nech» se daří,m...
Ne, Pemic a (-OB-, 02.06.2010, 10:33 )
Kosmas mají rabat do 50%. To jsou ales spíąe prodejci kniľních novinek a ne map a průvodců. Novinku navezu a pak na ni kaąlu a nestarám se o její doplňování. Distribuce map a průvodců je o něčem jiném - titul vydávám s tím, ľe jej budu prodávat alespoň tři roky a po tuto dobu se starám i o zásobování. Geoclub zanikl, Praľská Kartografie bude asi brzy bohuľel také na odstřel díky stejné sobě no a zůstává nám rakouský FB a MP. A tí jsou skutečně nenaľraní, pod 60% nejdou. Vydávat knihu bez zisku nejde a jít cenou neúměrného zvyąování ceny rovněľ není rozumné. K tomu si připočtěte 10% DPH (asi se od naąí vládíčky brzy dočkáme jednotné a samozřejmě vyąąí daně okolo 17 - 18% no a jste na nule ne-li pod ní. Naątěstí existují kamarádi, internet a několik málo mapových speciálek, které jsou schopny si knihy objednávat přímo u vydavatele.
bude nekdy? (zdenek, 13.11.2009, 08:20 )
Ahoj, tak znova zmena? Uz sem se tesil na darek k vanocum a zas nic. Skoda
Bude, bude :-)) (-OB-, 13.11.2009, 09:22 )
Ahoj, je mi líto, ľe knihu nestíháme v původním termínu, ale zasekli jsme se kvůli ąpatnému pčasí v Rumunsku, prostě nám chyběly fotky. Ale na jaře příątího roku na měsíc knihy (či internetu?) kniha bude. Slibuji :-)).
vydani (Zdenek, 13.05.2009, 08:38 )
Tak pruvodce na leto nebude? To je skoda, datum 20.5. nam dost vyhovoval, kuli dovolene. Proc takove zdrzeni? A listopad uz plati nebo ne?
Rumunské Karpaty (-OB-, 13.05.2009, 11:11 )
Přeji příjemný den. Listopadový termín vydání by měl být definitivní, knihu chceme mít na vánočním trhu. Ke zpoľdění doąlo z více důvodů - nutnost aktualizovat některé oblasti (nové značení, turistické chaty) a také proto, ľe jsme do publikace přidali daląí čtyři pohoří, která v původním plánu nebyla.


Další související články:

+ Rumunsko - přehled pohoří
+ Výstup na Moldoveanul, nejvyšší vrchol pohoří Fagaraš a Rumunska
+ Apuseni je vhodné pre každého; Rumunsko a turistika
+ Munţii Făgăraşului – Fagaraš úchvatný i nedoceněný
+ Pohoří Trascau (Munţii Trascau), Rumunsko
+ Horami Retezatu, rumunské hory
+ Stopem na Ciucaş; Tilak Treking 2006
+ Rumunské Karpaty; Tilak Treking 2004
+ Cesta pohořím Retezat; Tilak Treking 2004
+ Rozmary počasí na Fagaraši, Rumunsko
Reklama
Témata našich článků…
Sněžka Rozhledny Roháče, ubytování Barborka Jeseníky, ubytování Červená Lhota Téryho chata Říp Praděd Propast Macocha Skalnaté pleso Čičmany Lysá hora Měsíc Mars Čertovo jezero Jeskyně Památky Vodopády Helfštýn Lomnický štít Štrbské pleso Chopok
Reklama
Populární treky
1. Ukrajinské Karpaty Huculské Alpy aneb po hřebeni Rachovských hor
2. Alpy Mont Blanc du Tacul (4 248 m) a Mont Maudit (4 465 m)
3. Rumunské hory Vilcan, hory polonin a krásných výhledů
4. Karpattreky Trek z Malé Fatry do pohoří Žiar, Fatransko-turčanský Karpattrek (2)
5. Slovenské hory Přechod hlavního hřebene Nízkých Tater
Reklama
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist