Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Cookies  Ceník inzerce 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 11.10.2021 , svátek má
Treking > Chaty, ubytování > Srub Nýznerov (Sokolí skály) v Rychlebských horách

Srub Nýznerov (Sokolí skály) v Rychlebských horách

Bouda Sokolí skály v Rychlebských horách

28.6.2010 | Otakar Brandos

Rychlebské hory jsou krajem pro turistiku doslova zaslíbeným. Vedle krásných lesů, panoramatických výhledů, hlubokých údolí a krásných hřebenů tady naleznete řadu objektů vhodných k bivakování.

Bouda Sokolí skály

Jeden z takovýchto objektů se nachází v horní části Stříbrného údolí nad známými Nýznerovskými vodopády. Bouda Sokolí skly oficiálně zvaná srub Nýznerov se nachází v nadmořské výšce asi 790 metrů v těsné blízkosti turistické značky přímo pod vyhlídkovým skaliskem Sokolí skály. Srub Nýznerov je dnes v majetku Arcibiskupských lesů a statků Olomouc.

Bouda Sokolí skály je částečně otevřená. Krytý přístěnek s krbem, zásobou dřeva i příjemným posezením je skutečně velký. Podlaha je pokryta kameninou. Úplnou "frajeřinou" jsou rolety, které lze v zimě a nebo za nepříznivého počasí stáhnout a celý prostor tak uzavřít. Na podleze se tady vyspí až okolo 10 lidí. Uzamčená část nabízí 4 lůžka. Zdejší správce lesa si zaslouží skutečnou pochvalu.

Pokud byste tady chtěli trávit více času, lze si za 500 korun na den pronajmout i uzamčené prostory boudy. Jsou sice vybaveny spartánsky kovovými postelemi, máte tady ale k dispozici kuchyňku. Vodu lze nabrat z upraveného dřevěného koryta na místním potoce. Latrína se nachází asi 50 metrů pod chatou vpravo od cesty. Skvělý bivak v nitru Rychlebských hor na úbočí nejvyšší hory Smrk. Až po srub Nýznerov vede zpevněná cesta, po které sem lze s povolenkou přijet autem.

  • Kontakt snad někde tady https://alsol.cz, výhledově doplním
  • Cena pronájmu na den 500 Kč

Srub Nýznerov na turistické mapě

Vnitřní krytý prostor s krbem Rolety a venkovní ohniště Treking.cz - diskuze

Diskuse k tomuto článku

přidat názor    zobrazit celou diskusi
Volně přístupná část je již uzavřená (2022) (Zbyněk, 05.08.2022, 11:54 )
Pro neustálý nepořádek, odpadky ap. je v současné době objekt celý uzavřen, takže při plánování již s ním nepočítejte jako možným nocležištěm či úkrytem. Takže poděkujme všem "takytáborníkům", kteří se o to zasloužili a není divu, že již někomu došla trpělivost!
současný status (Marek S., 16.12.2019, 08:21 )
Byly jsme tam za poslední měsíc dvakrát. Jednou nás nemile překvapil nepořádek, někdo tam před námi byl a nechal tam pet láhve ,plechovky a poměrně dost střepů. Po druhé tam byla parta "autočundráků" a navzdory opravdu psímu počasí nás se slovy, že mají pronajatou celou chatu, nechtěli nechat přepat ani ve volně dostupné předsíni s krbem, kde stejně nebyli na 5 minut. Smutné.
Arcibichlupské lesy podražily (stanislav, 22.04.2019, 19:09 )
Pokud vím, tak je denní cena za pronájem chaty 500 Kč
Majitel (Adela K., 03.10.2014, 01:52 )
Dobrý den, slyšela jsem, že majitel, nebo správce také v části té chaty bydlí, je to pravda? Takže asi není problém s předáním klíčů a tak, že? :)
Ne, nebydlí (-OB-, 16.10.2014, 20:40 )
klíče je potřeba si předem dohodnout.
Dotaz (Lukáš F., 27.09.2014, 15:24 )
Dobrý den, rád bych zjistil, jestli jste tam někdo byl v poslední době? Je to tam stále takové pěkné? Kolik myslíte, že se tam vleze lidí? (I když budou někteří spát na karimatkách na zemi)... Je takových 15 reálné? (to, že se budeme mačkat nám rozhodně nevadí) Podle fotografií ano, ale rád bych se ujistil. Jednou jsem šel pouze kolem a vnitřek jsem neviděl. Děkuji tedy všem za odpověď! Na závěr chci jen říct, že Rychleby jsou naprosto skvělým místem! :-)
Srub (Pepa Liprt, 28.09.2014, 20:50 )
Je to stále stejně pěkné, lidí se tam vejde min. 8, voda v potoce je nezávadná a kopusek
Místo (Lukáš F., 29.09.2014, 20:21 )
Pokud ale některým nevadí, že budou spát na zemi, tak na zemi také nějaké místo je, že? Třeba tak pro dalších 5-6 lidí...? ...jen chci mít jistotu, že kdyby to bylo potřeba, tak se určitě vlezeme! :-)
Prima chata (Pavouckej, 06.06.2012, 23:50 )
Byli jsme tam na zimním vandru sice už víc jak před rokem, ale nelze na to zapomenout - chatu jsme využili 2x - první noc vandru jsme využili pohostinnosti dvou trampíků, kteří měli pronajatý vnitřek a pozvali nás na nocleh do relativního tepla a hlavně sucha (díky jim) a třetí noc vandru jsme zde přespali ve vnější zaplachtované části. Se dřevem to byla sice honička (zásoba žádná a pod sněhem v lese to bylo dost mokrý), ale poradili jsme si. I tu třetí noc jsme byli zváni do tepla chlapíkem, co zde byl s dětmi, ale odmítli jsme - chtěli jsme si to vyzkoušet i v téhle části chaty. Nelze jinak, než chválit - krásné zázemí v nádherných horách. Letos se tam snad vypravíme v létě...
Báječné "ubytování" (Radka M., 31.12.2011, 13:13 )
Před pár dny jsme srub na jednu noc vyuľili, a bylo to v pohodě, hlavně díky krbu =) Zásoba dřeva byla značná, ovąem jen obrovská polena a sekyrka zůstala zapomenuta doma, takľe jsme si stejně natahali vlastní. Na zemi se dala najít i rovnějąí místa, s chvojím naprosto OK. Kromě sekyrky ovąem doporučuji přibalit také nějaké provázky, rolety sice byly staľené, ale nebyla připravená moľnost jak je lépe upevnit, takľe poryvům větru nedokázaly odolat (ale problém byl spíą s hlukem neľ s průvanem, aspoň pokud si nelehnete přímo k nim =).
Rychlebky jsou skutečný ráj (Vladimír Kraus, 19.02.2011, 22:01 )
Zdarec. Strávil jsem ve srubu týden v únoru 2010. Ve sněľnicích jsem prolezl celé okolí a mohu říci, ľe ačkoliv podobné akce podnikám jiľ od roku 1978, tak Rychlebky jsou skutečný ráj a určitě se tam jeątě vrátím. Pan Martin Zácha se asi troąku spletl při výběru a přecenil své moľnosti, které má kaľdý troąku jiné. S pozdravem Láďa.
Rychlebky jsou ráj (Pompano, 21.09.2010, 20:03 )
Cau, loni jsem cele Rychlebky prosek z Jeseniku do Zlateho Stoku. Za celych sest dni jsem tam potkal cca 10 lidi. Tusim ze jsem k tomuto srubu nahodou dosel cestou pro vodu. Bylo to tam super, absolutni klid. Vodu z pramenu jsem chlastal cely tyden a nic lepsiho jsem nepil. Vsem doporucuji.
Není pravda (Jiří Novák, 25.07.2010, 19:25 )
Jezdím tam 2x ročně a nic lepąího pro milovníka přírody jsem neviděl, pane Zácho, pokud chcete komfort Hilton, doporučuju hotel s výhledem na strom.
Není to aľ takový ráj na zemi (Martin Zácha, 20.07.2010, 18:54 )
Předně - v otervřené části chaty se spát takřka nedá, není-li to otázka krajní nouze, kameny podlahy jsou tak křivé a různě vysoké, ľe nepomůľe ani nejlepąíkarimatka, to uľ se líp vyspíte v lese. Ve vnitřní části chaty jsou celkem často přítomny blechy, neb ve dvojitých stěnnách srubu sídlí početná pląí rodinka. Můľu z vlastní zkuąenosti říct ľe být kaľdé ráno čerstvě pokousaný od blech není nic příjemného. Daląí zradou jsou kamna, která ač skvěle táhnou tak také skvěle kouří. Nemluvě o tom, ľe zásoba dřeva zde bývá opravdu ojedinělým jevem. Vyjednání povolení pro více neľ jedno auto je také komplikované, navíc v zimě je dostat se autem blíľ neľ na nějakých 5km prakticky nemoľné. Co se vody v korýtku týká, doporučuji ji minimálně převařit, pokud nechcete procházet rychleby tak rychlým krokem jako já.
tak proc tam lezete? (jirka, 02.08.2010, 13:32 )
Spal jsem tam predevcirem. Kameny na podlaze nejsou sice uplne nejlepsi napad, ale da se to prezit celkem v klidu (a uplne v klidu, kdyz si clovek naseka nejake chvoji, ktere tam pak necha dalsim prichozim na podpal). Uvital bych spis nejaka prkna na klestinach, cimz by vzniklo jakesi "patro"... zasoba dreva tam byla vcelku dosti znacna, natahali jsme pro jistotu jeste vice (mimochodem, co je to vubec za argument - kdyz prijdete v lese k ohnisti, take ocekavate zasobu dreva, kterou vam ma nekdo ripravit, abyste nemusel hybat rukama?). auta tam stala tri (byla tam nejaka parta z brna na dovolene, rikali ze uz nekolikaty rok po sobe), takze o povoleni asi takovy boj nebude, voda z potoka bez jakychkoli nasledku i bez prevareni. a blechy? clovek by rekl, ze sdilet obydli s prisne chranenym plchem muze byt vcelku romantika bez ohledu na par stipancu a stejne tak nemuze zadara ci za 200 czk denne za cely objekt cekat hilton. proste, nebudte drzgresle, zaplatte si nejake lepsi ubytovani a budete spokojenejsi.
Uľ se tam MOOOC těąím! (Roman, 02.08.2010, 17:23 )
Mám v plánu uľ za pár dnů přejít Rychlebské hory a cestou zde přespat. Zajímá mne jen, jestli je tam často nacpáno tuláky jako jsem já, anebo je lepąí si domluvit za ty 200 Kč nocleh uvnitř v uzamčené části? Na 1 aľ 2 noce....
rezervaci bych neresil... (jirka, 03.08.2010, 13:01 )
.... tedy pokud vas nepujde 10 :). kdyz jsme tam dorazili (ve trech), byli tam, jak uz jsem psal, nejaci lide v te placene casti, dva jejich kamaradi nocovali v casti neplacene, takze na nas zbyla jeste hromada mista a kdyby prislo dalsich 5 lidi, vesli by se taky. krom toho se samozrejme da, pokud neprsi, v pohode spat nekde venku a schovat se jen v pripade nutnosti. jinak - sli jsme trasu z javornika na boruvkovou horu a pak plusminus hrebenovku s obcasnymi odbockami, a vyjma okoli boruvkove hory jsme v celych rychlebkach potkali dva lidi. takze bych se nejakych davu neobaval. ale mozna by nebylo od veci zjistit, nema-li tam zrovna ve vasem terminu namireno nejaky turisticky oddil, ktery zabere celou chatu (koukal jsem totiz, ze tam byvaji i letni tabory).
:-)) (R+V, 12.09.2010, 20:22 )
Tak to jsem jeątě neslyąel....pane Zácha:-)) Na hory je to luxusní ubytování...Takové lidi ty Rychleby váľně nepotřebujou. Moc krásný noclech-díky za něj.
to není o luxusu (Andrea, 29.01.2013, 18:10 )
Ježiši,tohla je komentář roku.Fakt si zaplaťte hotel,toto není pro princeznu na hrášku.Vidět že jste nikdy neměli nouziu a neumíte si toho vážit.Nazdar
No a co... (Michal, 22.01.2017, 19:40 )
Re: Martin Zácha - Na čundry jsem vždycky chodil pěšky a spal pod stromem. Takže nějaká střecha, aby na mě nepršelo, je vlastně výhra v loterii. Tu poznámku o autu jsem nepochopil, snad ty Rychlebky nechceš přejet autem? Chodit a přespávat v horách je žúžo pro turisty a trampy, kdo je paďour, ať spí v hotelu a projiždí si to třeba na kole...
Ať si to každý přečte (Michal, 22.01.2017, 19:42 )
Ale jo, pane Zácha, vlastně je to dobře, že jste to sem napsal. Vám podobní si to přečtou a pak se této lokalitě vyhnou ... a o to vlastně jde!!!
Krmítko pro plchy (Vlk Karpatský, 24.05.2020, 14:56 )
Ahoj, čtu si všechny bohaté komentáře. Martina Záchu znám osobně, jednak je to celoživotní skaut a mimochodem, což sám nepřizná známý muzikant trampské kapely. Má návštěva na noc, nepatřila do říše snů..potraviny i batoh nutné pověsit hodně vysoko na provaz proti vynalézavým plchům..využil jsem venkovní tábořiště, spát třeba i na úzké lavici nevadí..příště bych raději využil méně profláknuté místo..nějak zvláště s bordýlku nelibuji a často nejdřív pořádně ukilidím, než se zabydlím.
Krmelec (Vlk Karpatský, 24.05.2020, 15:06 )
Ahoj Martine,..nedávno jsem tady spal ale nějak zvláštní sednutí na zadek se nekonalo..tolik vzácných plchů pod jednou střechou jsem dlouho nepočítal a nebýt vysokého stropu asi by rozhryzali i popruhy na batohu...chápu že si někdo libuje v bordýlku,..tady bych raději pokračoval jinam...však víš.


Další související články:

+ Klínová bouda, Stříbrné údolí
+ Chata Paprsek (Horský hotel Paprsek)
+ Přístřešek Mrazík na Smrku
+ Bouda na Čertových kazatelnách, Rychlebské hory
+ Hotel pod zámkem, ubytování v Javorníku
Reklama
Výběr článků
Hory Nový zámok - dominanta Banské Štiavnice
Hory Grande Anello dei Sibillini - pohodové putování Apeninami
Hory Národní parky a CHKO Slovenska, úplný přehled
Reklama
Populární treky
1. Karpattreky Trek z Malé Fatry do pohoří Žiar, Fatransko-turčanský Karpattrek (2)
2. Slovenské hory Přechod hlavního hřebene Nízkých Tater
3. Ukrajinské Karpaty Dvoudenní trek na Černou horu a Stoh dolinou Černého Čeremoše na pomezí Ukrajiny a Rumunska
4. České hory Dvoudenní přechod hlavního hřebene Hrubého Jeseníku
5. Rumunské hory Vilcan, hory polonin a krásných výhledů
Reklama
Regiony
Beskydy | Bílé Karpaty | Blatenská pahorkatina | Brdy | Broumovská vrchovina | Česká Kanada | České středohoří | České Švýcarsko | Český les | Český ráj | Děčínská vrchovina | Doupovské hory | Drahanská vrchovina | Džbán | Hanušovická vrchovina | Hornosvratecká vrchovina | Hostýnské vrchy | Chřiby | Javorníky | Jeseníky | Ještědsko-kozákovský hřbet | Jevišovická pahorkatina | Jizerské hory | Králický Sněžník | Krkonoše | Krušné hory | Křemešnická vrchovina | Křivoklátská vrchovina | Litenčická pahorkatina | Lužické hory | Nízký Jeseník | Novohradské hory | Orlické hory | Pálava | Podbeskydská pahorkatina | Podyjí | Rakovnická pahorkatina | Ralsko | Rychlebské hory | Slavkovský les | Slezské Beskydy | Smrčiny | Svitavská pahorkatina | Šluknovská pahorkatina | Šumava | Švihovská vrchovina | Vizovická vrchovina | Vlašimská pahorkatina | Vsetínské vrchy | Východolabská tabule | Zábřežská vrchovina | Zlatohorská vrchovina | Ždánický les | Železné hory | Žulovská pahorkatina | Belianské Tatry | Branisko | Bukovské vrchy | Burda | Cerová vrchovina | Čergov | Čierna hora | Chočské vrchy | Kremnické vrchy | Krupinská planina | Kysucké Beskydy | Laborecká vrchovina | Levočské vrchy | Ľubovnianska vrchovina | Malá Fatra | Malé Karpaty | Muránska planina | Myjavská pahorkatina | Nízké Tatry | Ondavská vrchovina | Oravská Magura | Oravské Beskydy | Ostrôžky | Pieniny | Podunajská pahorkatina | Pohronský Inovec | Polana | Považský Inovec | Revúcka vrchovina | Roháče | Slanské vrchy | Slovenský kras | Slovenský ráj | Spišská Magura | Beskydy | Stolické vrchy | Strážovské vrchy | Starohorské vrchy | Šarišská vrchovina | Štiavnické vrchy | Tribeč | Velká Fatra | Veporské vrchy | Vihorlat | Volovské vrchy | Vtáčnik | Vysoké Tatry | Východoslovenská rovina | Zemplínské vrchy | Žiar
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist