Ceník inzerce | ||
![]() |
![]() |
|
Poslední aktualizace: 19.4.2023 | , svátek má |
Treking > Chaty, ubytování > Horská chata na Prašivé (706 m) v Beskydech
Horská chata na Prašivé (706 m) v BeskydechTip na levné ubytování v Beskydech12.6.2008 | Otakar Brandos
Pěkná horská chata na Prašivé se nachází na vrcholu Prašivá v Moravskoslezských Beskydech v nadmořské výšce 706 m jihovýchodně od Nošovic se známým pivovarem Radegast. Prašivá prošla po změně chataře (v jarních měsících 2015) rozsáhlou rekonstrukci, která se, věřím tomu, promítne do zkvalitnění služeb. ![]() K vrcholu Prašivé vede řada turistických cest. Ať již červená TZ z Dobratic kolem hospody Harenda, žlutá TZ z Komorní Lhotky, červená TZ od asi 4 km vzdálené horské chaty Na Kotaři, modrá TZ z Pražma či žlutá značka z Vyšních Lhot s mediálně známým uprchlickým táborem. Posledně jmenovaná značka vede po zpevněné komunikaci, po níž je až k Horské chatě na Prašivé možný příjezd automobilem. Horská chata na Prašivé poskytuje celoročně ubytování i stravování. Chata slouží jako výchozí bod do řady blízkých či vzdálenějších oblastí Moravskoslezských Beskyd. Pěkná dřevěná chata nabízí 25 lůžek a dobrou domácí kuchyni. Porce jsme osobně otestovali a nemusíte se bát, že by vás ošidili… Venku posezení s otevřeným ohništěm, houpačky aj. Čtěte také: Rozhledna na Prašivé, slavnostní otevření rozhledny na chatě Prašivá V těsném sousedství chaty se nachází krásný dřevěný kostel sv. Antonína Paduánského z roku 1640, který nechal vybudovat hrabětem z Oppersdorfu. Dřevěný kostel je pod ochranou státního památkového ústavu.
Chata Prašivá, turistická mapaDiskuse k tomuto článkupřidat názor zobrazit celou diskusi
jsem pochopil, že chatu měl v nájmu a vlastník byl KČT. Teď když vidím i vaše fotky, tak ano, beru to, ten bordel byl naprosto otřesný. Ale nemohu si pomoci. Žiju v domnění, že o samotné velké opravy v objektu (viz. třeba trámy na vašich fotkách), by se měl starat majitel... tedy KČT.
Takže z mého pohledu to na mě působí momentálně takto:
KČT na údržbu vlastního objektu několik let kašlal, když to řeknu slušně, pan Mareček tomu taky moc nepomohl. Tudíž na chatu se museli složit dobrovolníci, celou ji opravit, přispět svou prací, či penězi... A KČT nyní asi chrochtá blahem, že jim byla zdarma spravena chata.
Super, vy jste tomu vyloženě nasadil korunu. Aspoň mě to utvrdilo v tom, že do KČT nevstoupim. V konečném důsledku, těch dobrovolníků, co se na tom nadřeli, je mi líto.
Každopádně mě na druhou stranu těší, že aspoň teda těm lidem, co na tom mákli, a pravděpodobně nic, krom dobrého pocitu z toho nemají, nebyl osud chaty lhostejný.
Další související články:+ Dočkáme se otevření rozhledny na Prašivé? Vzkříšení horské chaty Prašivá v Beskydech+ Slavnostní otevření historického sálu na chatě Prašivá, aktuality z Beskyd + Na Kotaři, turistická chata v Beskydech; ubytování + Horská chata Kozinec, Beskydy + Horská chata Kmínek, Beskydy; ubytování na horách |
|