Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | Produkty | Více…
Cookies  Ceník inzerce 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 30.3.2022 , svátek má
Treking > Chaty, ubytování > Chata Jeskyňka, ubytování u Javoříčka

Chata Jeskyňka, ubytování u Javoříčka

Turistická chata na Javoříčku

1.4.2011 | Otakar Brandos

Pěkná turistická chata Jeskyňka se nachází ani ne 100 metrů nad vstupem do turisty vyhledávaných Javoříčských jeskyní v blízkosti Javoříčka. To bylo na sklonku války vypáleno jednotkami SS z nedalekého hradu Bouzov a mužské obyvatelstvo povražděno. Řadě návštěvníků jeskyní zůstávala chata Jeskyňka doslova utajena, až s novým nájemcem chaty došlo k instalaci reklamních poutačů upozorňujících na existenci chaty.

Chata Jeskyňka

Dřevěná stavba chaty Jeskyňka (470 m n. m.) pamatuje zhruba půlstoletí. Přesný datum vzniku pravděpodobně již nikdo nezná, alespoň v tomto duchu se vyjádřil ochotný pan chatař. Po požáru a následné rekonstrukci přibylo k chatě další patro, takže dnes se jedná o celkem čtyřpodlažní budovu. Nás během návštěvy na konci března přivítala příjemně vytopená chata, čepované pivo i výborná fazolová polévka. A to jsme sem zavítali uprostřed pracovního týdne.

Chata Jeskyňka nabízí ubytování i stravování celoročně. Je otevřeno denně mimo od 8.00 do 22.00. Ubytování ve vícelůžkových pokojích se společnými sociálkami na patře. Stravování je možné v restauraci chaty se solidní nabídkou jídel. V restauraci jsou krbová kamna i TV, o kulturu je tedy postaráno.

Jeskyňku lze využít k túrám i cyklotúrám v této části Zábřežské vrchoviny, která díky vápencovému podloží nabízí řadu atraktivních vrcholů, jeskyní, skalních oken a dalších skvělých turistických cílů. K chatě Jeskyňka se nejsnadněji dostanete z Javoříčka (asi 3/4 km) a nebo z Vojtěchova (3 km), malé obce ležící na jižní straně vrcholu Špláz. Po dohodě je možný příjezd až k chatě po zpevněné lesní cestě.

  • Chata Jeskyňka, Javoříčské jeskyně
  • Mobil: +420 777 190 959
  • E-mail:
  • Web: www.chatajeskynka.cz
  • Kapacita 41 l, s přistýlkami 51 l
  • Cena ubytování 280 Kč se snídaní
  • Otevřeno celoročně
  • Poloha: 49° 40' 13.521´´ N, 16° 54' 45.307´´ E

Chata Jeskyňka, turistická mapa

Interiér chaty Chata Jeskyňka Treking.cz - diskuze

Diskuse k tomuto článku

přidat názor    zobrazit celou diskusi
Krásná chata (Roman Simon, 24.07.2017, 11:42 )
Navštívili jsme s přítelkyní o víkendu tuto zapomenutou chatku a byli jsme příjemně spokojení! Dobré jídlo, příjemný personál a i přes to, že je chata velmi stará a ve stavu jako když jsme sem jezdili se školou, lze vidět, že majitelé se snaží renovovat jen aby co nejméně poškodili historii. Za mě palec nahoru! Doufám, že Vám to vydrží!
chaos (Lucka, 29.07.2015, 22:00 )
Dnešní obsluha klatastrofální servírky běhají sem a tam na jídlo(hotovku) čekáme hodinu a ve finále je ještě studené prostě horor jinak jídlo kdyby bylo teplé a včas bylo by ok a to nás tam bylo pouze pár.
pochvala (evicka55, 10.08.2014, 08:17 )
Byla jsem tam poprvé.Mám ten nejlepší dojem.Jídlo chutné,obsluha perfektní,příjemné prostředí,pohodička.Všem doporučuji.
naprostá spokojenost (Lída,24.7.2013, 25.07.2013, 09:11 )
Po návštěvě Javoříčských jeskyní a po procházce po NS Špraněk jsme zakotvili v Jeskyňce.S obědem venku jsme byli spokojeni,dokonce nám k němu pan provozní hrál na kytaru a zpíval.Chata se pěkně probouzí k životu (před lety byla pustá),ubytování,bazén,stolní tenis,pódium pro koncerty.A na stromech plakáty ohlašují nejbližší akce.Doporučujeme.
Zklamání (Petra, 11.07.2013, 10:31 )
Poloprázdná chata, nekonečné čekání na jídlo (40min na polévku, dalších 30 na hlavní chod),po napsání emailu, že by to mohli změnit, žádná omluva nebo snaha, že se zlepší, ale toto:dobrý deň slečna Petra, sme rádi, že ste nás navštívila. podľa emailu kt, nám píšete Ste určite chytrá a dosť inteligentná na to aby ste si dokázala spočítať tieto číselka, kt Vám napíšem a ak by ste si to spočítala inak tak navrhnem majiteľovi aby Vás kontakto val, že povediete jeho podnik. Ja budem mať aspoň dosť času na seba a svoje súkromie. Možme počítať ??? náš kuchár v danú sobotu vydal 112 jedál a z toho vačšia polovica boli minutky. Zistite si koľko asi berú kuchári a budete mať predstavu koľko stojí kuchár za šichtu. Ak nám aspoň jedného kuchára pomožete finančne utiahnuť, budeme len radi, a Vaše pozitívne dojmy nebudú len z Jaskýň ale aj z Našek chaty. Ak vám to Vaša finančná situácia nedovoľuje, možte sa angažovať a ukázať nám, že to ide. Rád Vás zaplatím, a kuchára vymením. Určite doma varíte a asi dobre. Inak ak by Ste niekedy išla okolo, tak je lepšie ísť sa najesť dole na dolinu do Javoříčka, tam Vám prihrejú nejakú mrazenú sračku.(Sto ľudí, sto chutí)
Velikaá paráda (michal, 10.06.2013, 09:07 )
Krásné místo, klid, příjemný a ochotný personál, uzasna atmosfera, bohata kuchyne, dobre ceny, krasne okoli...doporucuji!
Vše je jinak (Martin, 19.06.2012, 12:53 )
... od května 2012 je Jeskyňka tak trochu v novém. Nová obsluha a vlastně i nájemci se snaží vdechnout tomuto místu opět život. Přesvěčte se sami. Osobní zkušenost, nejlepší zkušenost.
Příjemné překvapení (Peťa, 07.04.2012, 22:48 )
Tak byly jsme příjemně překvapené, Chata Jeskyňka byla otevřena v krbu plápolal oheň, jídlo i obsluha byly fain. Ale co jsme nečekaly, ješte nám u jídla hrala živá hudba. proto každému doporučuji toto romantické místo.
jeskyňka (radek, 03.09.2011, 09:24 )
Dobrý den,chata jeskyňka mě zklamala,bývali doby kdyľ jsem tam chodíval velmi rád,na jidlo,na pivečko atd.,hlavně na procházky s rodinou,protoľe je tam krásná procházka lesem a dá se projet s kočárkem aľ k chatě,byl jsem tam minulí týden po deląí době(cca 3měsíce), a musím říct,ľe pan číąník mě velice zklamal,nepamatoval si objednávky a pořád jsem se musel připomínat kdyľ jsem něco chtěl objednat,jinak bych nic nedostal,a to dokonce i zaplatit,jinak bych tam byl asi do teď,hold jsem poctivý a nechtěl jsem odejít bez placení,pan číąník by si toho ani zřejmě nevąiml,jídlo nic moc,zřejmě mraľenka s nějakého supermarketu,teda dával jsem si jakoľe hovězí guláą,ale s guláąem to mělo stejný pouze název a cenu,jinak chu» děs,ale musím zase říct ľe dcera si dávala hranolky a ty byli v pohodě,jo doby kdy chata jeskyňka byla dobrá k návątěvám jsou zřejmě ty tam,paní majitelka by se měla zřejmě zamyslet a zkusit najít nějakou lepąí obsluhu,(třeba tu,co tam byla v roce 2009,2 kluci kteří se starali aby vąe klapalo a vąichni měli objednávky co nejdřív,a byli spokojeni,a o to jde)
Moľná jste akorát neměl (-OB-, 03.09.2011, 10:11 )
ątěstí. Já tam byl na jaře a vąe bylo O.K., obsluha i jídlo dobré. Během zimních měsíců tam určitě zavítám opět, takľe chatu Jeskyňka určitě znovu vyzkouąím a dám vědět.
jeskynka (radek, 03.09.2011, 15:23 )
©těstí jsem zřejmě neměl ani před těma 3 měsíci,ale to nechci rozebírat,bydlím nedaleko od této chaty a chodíval jsem tam rád,a pravidelně,jestli chcete zavítat v zimních měsících na chatu,tak mám strach ľe se jen dobře projdete,ale nenajíte,věřím tomu,a to nechci předpovídat,ľe chata bude uzavřena.
bývalá pracovnice (Petra, 02.12.2011, 14:48 )
Je to uľ 7 let co jsem na této chatě pracovala jeątě za dob paní ľ a myslím ľe to bylo docela fajn,lidé okolí a prostě vąe kolem,před rokem jsem tuto chatu navątívila a nestačila jsem se divit,negativně,bylo to tam tak nějaky bez ľivota,no nevím,třeba tím ľe uľ jsem starąí,ale
doporučení (Robur, 13.07.2011, 12:01 )
doplnění: uvedený telefon je jiľ funkční doporučení: příjemná obsluha, výborná domácí kuchyně (ľádné polotovary z makra), skvělá točená Holba, krásné okolí, dobrý poměr cena/výkon, 100% spokojenost, rozhodně doporučujeme k návątěvě


Další související články:

+ Javoříčko a krasové okolí Javoříčka na kole
+ Moravské jeskyně, přehled zpřístupněných jeskyní
+ Hostinec U posledního mohykána
+ Hrad Bouzov, perla nejen Moravy
+ Hanácký Mont Blanc, hanácké Piešťany a Čechy na Moravě
Reklama
Výběr článků
Hory Túra na Kozí chrbát, Starohorské vrchy
Hory Glocknerrunde, přechod Vysokých Taur
Hory La Tresenta (3 609 m), Grajské Alpy, NP Gran Paradiso
Reklama


Populární treky
1. Karpattreky Trek z Malé Fatry do pohoří Žiar, Fatransko-turčanský Karpattrek (2)
2. Slovenské hory Přechod hlavního hřebene Nízkých Tater
3. Ukrajinské Karpaty Dvoudenní trek na Černou horu a Stoh dolinou Černého Čeremoše na pomezí Ukrajiny a Rumunska
4. České hory Dvoudenní přechod hlavního hřebene Hrubého Jeseníku
5. Rumunské hory Vilcan, hory polonin a krásných výhledů
Reklama
Túry a lokality podle pohoří
Hledej podle pohoří
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie Produkty Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist