Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Cookies  Ceník inzerce 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 29.3.2022 , svátek má
Treking > Chaty, ubytování > Chata na Grúni pohoří Malá Fatra

Chata na Grúni, pohoří Malá Fatra

Ubytování a horské chaty Malé Fatry, cena ubytování a kontakt, recenze

29.10.2007 | Otakar Brandos

Horská Chata na Grúni (970 m) je krásnou chatou Malé Fatry, jejíž návštěva pohladí po duši každého turistu. Od Chaty na Grúni se totiž otevírají nádherné pohledy k hlavnímu hřebeni Malé Fatry s vrcholy Poludňový Grúň, Stoh a hlavně dominující skalnatý Velký Rozsutec. V zimě se tady můžete vydat nejen na běžkách, ale rovněž si zalyžovat z nedaleké Vrátne.

Chata na Grúni

Nejsnadnější přístup k Chatě na Grúni (970 m n. m.)je po žluté turistické značce od chaty Vrátna v závěru Vrátne doliny od dolní stanice lanovky do Snilovského sedla. Po širokém chodníku se k Chatě na Grúni dostanete za nějakých 40 minut.

Chata má vlastní samoobslužnou restauraci vyzdobenou krásnými fotografiemi s horskými motivy, na terase je pak bufet, odkud se můžete pokochat rozhledy po okolních kopcích. Ty ale dnes poněkud narušuje nově vykácený pruh lesa z rozšiřované sjezdovky na Poludňovém Grúni. Pokud jste závislí na televizi, tak ani na chatě se ji zříci nemusíte. Kdo by ale jezdil do hor sledovat televizi?

Chata na Grúni a Velký Rozsutec
  • Chata na Grúni, 013 06 Terchová
  • Mobil: +421 903 524 200, 904 367 434
  • E-mail: chng@centrum.sk
  • Web: www.chatanagruni.sk
  • Kapacita: 40 l ve 2, 4 a 6 l pokojích
  • Cena: 8,5 - 10 EUR podle sezóny
  • Otevřeno celoročně
  • Poloha: 49° 13,174´ N, 19° 03,240´ E, 970 m

Chata na Grúni na turistické mapě

Treking.cz - diskuze

Diskuse k tomuto článku

přidat názor    zobrazit celou diskusi
Je to chata na horách.... (Petr, 21.05.2019, 13:52 )
Byli jsme tam několikrát a nemáme nějaké negativní zkušenosti. Je to prostě horská turistická chata. Ceny jsou +- na standardní úrovni, obsluha byla vždy ochotná, jako na každé jiné obdobné chatě je třeba trochu počítat s tím, že se nějaké to posezení protáhne atd. Prosdtě chata.
nespokojenost (Lukyn, 26.10.2017, 18:38 )
Bohužel se musím přidat k několika příspěvkům zde a to co se týká zklamání a nespokojenosti s ubytováním. Rezervace několik týdnů předem přes webové stránky chaty proběhla bez problémů. Při příchodu na ubytování ovšem obsluha marně hledala rezervaci v papírech no naštěstí byla malá obsazenost proto nebyl problém. Příšerné pokoje i wc s koupelnou jsou přesně takové jak zde mnozí píší. Otřesně rozvrzaná patrová postel kde každý sebemenší pohyb zněl jako kácení dřeva, stěny pokoje snad z lepenky takže z vedlejšího pokoje byl slyšet sebemenší hovor, prosklené dveře do chodby, pokoj bez zásuvky. WC špatně udržované, pánská sprcha od pavučin napůl používaná jako sklad starých hader a podobných věcí a absolutně ledová voda a to i v garantovaném čase sprchovacích hodin 16-20, neotužilci bez šance. Dámská sprcha alespoň s teplou vodou. Největší zážitek nastal večer kdy jsem byl svědkem zřejmě Slovenské národní zábavy a sice dlouho do noci popíjet borovičku, hrát na kytaru a sborově nahlas hulákat na celou chatu texty československých písniček. Po náročné tůře za sebou i před sebou opravdu parádní "vyspání" takže ráno člověk jako přejetý parním válcem se teší na poctivou snídani aby dostal přesně dva krajíce chleba, míchaná vajíčka a 1ks malého džemu. Za 20E na noc neberte to. Za mě už nikdy víc. Po zkušenostech z jiných horských chat a po tom jak se na webových stránkách chata tváří velké opravdu velké zklamání
Chata Na Gruni, Malá Fatra, aneb velké rozčarování (Hela, 03.11.2014, 11:02 )
Pokoj: objednali jsme si dvoulůžkový pokoj. Byla potvrzena rezervace, uhrazena záloha. Mailová komunikace pružná. Po příjezdu jsme dostali klíče od pokoje velikosti 2x3 m, kde byla patrová postel, fochy na uložení věcí, umyvadlo, akumulačky, 4 háčky. Po tomto zjištění jsme se dotazovali na pokoj s normální postelí. Prý je pouze na 4lůžkovém pokoji, jinak jsou všude palandy. Skutečnost, že je na pokoji palanda jsme se nedočetli na webovkách ani jsme na to nebyli upozorněni během mailové komunikace. Pokoje mají prosklené dveře, tzn. kdokoli rozsvítí na chodbě, jde světlo do pokoje. Navíc je šílená průslechovost, tzn. najde-li se někdo ze 40 osob na patře, kdo chrápe nebo zabrečí děcko, je to slyšet. Do sousedního pokoje je velmi dobře srozumitelný i běžný hovor. Koupelna: při příjezdu nám bylo sděleno, že teplá voda ve sprchách teče pouze večer a že tedy ranní sprcha není možná. Překvapením bylo, že sprcha je přístupná pouze mezi 16 a 20 hodinou (příchozí po 20. h. má smůlu). Teplá voda teče, ale nelze regulovat. Čili nejdřív je šíleně horká, poté asi minutu dobrý a pak je již studená. WC: je společné (na webovkách uvedeno), ale je pouze v přízemí a slouží i všem návštěvníkům restaurace. Zásuvky: na pokojích ani v jídelně není žádná. Zásuvky jsou pouze v průchozí místnosti mezi vstupem na WC, do lyžárny a botárny. Vzhledem k tomu, že do těchto prostor je volný přístup, je poměrně rizikové tam zařízení nechat bez dohledu. Při dobíjení si tam člověk připadá jak dozorce záchodů. Světlo: všude jsou instalovány úsporné žárovky s maximálně minimální svítivostí. Čtení knihy nebo nalezení trasy v mapě lze pouze přímo pod zdrojem. Snídaně: pravidelně je na osobu 1 malilinké máslo, 1 džem či med, 2 krajíce chleba, čaj. Doplněno bylo ze 4 snídaní 2x párky, 1x míchaná vejce, 1x studený talíř (3 malé plátky šunky, 3 plátky eidamu, ½ kolečka rajčete a 1 prstýnek papriky). Snídaně je od 8 do 9, což v době krátkých dnů, kdy chcete udělat výlet, je pozdě. Při příjezdu nám bylo nabídnuto, že na posunu snídaně je možné se domluvit. Když jsme se šli domluvit na 6:30, bylo nám sděleno, že to v žádném případě, že tedy tak v 7:10 – 7:15 nejdříve. Sušení věcí: na chodbičce u WC je sušák na 6 párů obuvi (při kapacitě chaty 40 lůžek), jinak není nikde žádné k tomu určené místo. Na pokojích není prostor, ani šňůra či tyč. Chování personálu: zvláštní. Např. na snídani bývá na stolech počet hrnků podle počtu osob na pokoji. Když jeden pár toto rozdělení nepochopil a sedl si ke stolu se 4 hrnky, bylo mu vyčiněno. Nebo když skupina asi 6 osob nepřišla na snídani současně, bylo jim sděleno, že tedy takto ne.
Umístění báječné, personál a služby strašné (Veronika, 15.07.2013, 14:11 )
Byli jsme tam začátkem léta na prodloužený víkend - dárek přítelovi k třicátinám od jeho rodičů. Měli jsme rezervované 2 dvoulůžkové pokoje a po příchodu nám řekli, že máme jen jeden, nakonec tedy jeden čtyřlůžkový s palandama. Tak si představte 3 noci na 2,5 metrech čtverečních s rodičema, palandy tak rozvrzané, že když se jeden pohnul, vzbudil celý pokoj, dveře to samý. Žádná izolace mezi pokojema, takže slyšíte, co si vedle hosté povídají nebo jak jim tam řvou děti nebo štěkají psi. Ale to by mi u horské chaty až tak nevadilo... Spíš arogantní přístup obsluhujícího, který se neobtěžoval jediným slovem odpovídat na objednávky nebo dotazy, celou dobu se tvářil, že ho tam někdo nutí pracovat a nevyšel vstříc naprosto v ničem. Nabídka jídel - samý smažený...kromě halušek, který celkem ušly. 2 sprchy na celou chatu, fronty a nakonec v jedné ani netekla teplá voda. Jako jediný pozitivum téhle chaty je její úžasná poloha...nebýt toho, tak bych se tam už nikdy nevrátila. Takhle možná za pár let jo. Ale za ty ceny, co tam mají se dá jet do Alp.
Umístění báječné, personál a služby (Michal, 20.07.2013, 08:53 )
Ahoj, já byl na této chatě rovněž několikrát. Znám dobře i její interier a musí říci, že místní ceny v poměru se službami, které chata nabízí nejsou vůbec špatné. Je to spíše o tom co kdo chce. Je to horská chata se svým kouzlem. Kdybych to měl srovnat, tak chata pod Clebom má povalu za 8 euro, což je taky celkem dost a ve srovnání s touto chatou je to skoro to samé. V přepočtu za 300 kč za noc + snídani se nadá očekávat luxus. Když dále vezmu v potaz to, že chata je hodně závislá na počasí a na rychlosti obsluhy, tak se moc nedivím tomu, že jídla jsou převážně smažená, ale já měl asi štěstí, neboť měli i guláš a obvykle ještě jednu hotovku. Osobně jsem rád, že ještě na horách nějaké chaty jsou a jsou lidi co tam jsou pro lidi. Je mi líto tvé zkušenosti, snad příště bude lepší. Jo a ta poloha na sjzdovce (po sestupu nebo výstupu nahoru) nepovovažuju za ideální, neboť nebýt tohoto úseku, tak se člověk z a nebo na hřeben nedostane :-)
Velká NESPOKOJENOST (Petr, 15.11.2012, 21:52 )
Minulý víkend jsme se vydali na přechod Malé Fatry, ale bohužel jsme kvůli nepřízni počasí byli donuceni sestoupit z hřebene k chatě Na Grúni. Tam nám bylo arogantní obsluhou oznámeno, že mají pouze 10 volných míst a vzhledem k tomu, že nás bylo 12 tak nás neubytují. Snažili jsme sepřesvědčit paní, že máme karimatky a že si lehneme kamkoli, ale výsledek byl NULA. To už venku byla tma a počasí přituhovalo. S takovým přístupem jsem se nikdy nesetkal.
Velká spokojenost (Hassan, 04.11.2012, 16:57 )
Na chatě jsme strávili jednu noc v září a musím říct, že jsem velmi spokojený. Nádherná chata v krásném prostředí, příjemný personál, pěkné pokoje a moc hezká restaurace. Přesto, že sprcha je otevřená až od 16.hodin, my jsme už o půl čvrté dostali klíč a mohli se jít vysprchovat. Personál je moc příjemný a na chatě skvěle vaří. Takhle dobré halušky jsem ještě nejedl a snídaně byla také skvělá, ještě dlouho budu vzpomínat na přírodní sýr, který se rozplýval na jazyku. Tuto chatu mohu vřele doporučit, jedna z nejpříjemnějších na M.Fatře!
spokojenost (Martin, 28.03.2011, 08:28 )
byl jsem spokojeny
spokojenost (Jana, 01.08.2009, 21:47 )
k chatě jsme se dostavily bez rezervace
super (Marie Havránková, 29.07.2009, 14:27 )
Uzasna chatička, loni jsme tam byli tyden, 3 a pes:-)čivava si hor opravdu uľila a my taky. Doporučuji:-)))))
WC? (Ros»a Rzyman, 16.07.2009, 23:47 )
Chatu jsem k přenocování nevyuľil, takľe nevím, jak vypadá uvnitř. Zato jsem si na venkovní terase pochutnal na bryndzových haluąkách a čepované kofole za sluąné ceny. Jen mě překvapilo, ľe kdyľ jsem potřeboval na WC, byl jsem odkázán na kadiboudu bez moľnosti umytí si rukou. Nevím, asi ten, kdo tady nebydlí, se tu ani neumyje.
WC? (Roman, 01.09.2009, 20:39 )
Neviem odkial si, ale niekde je voda vzacna .. ked ides do hor, neberes ani toaletak? Vsetko mas pod kazdym stromom?


Další související články:

+ Chata pod Kľačianskou Magurou, Malá Fatra
+ Chata pod Chlebom, Malá Fatra
+ Přechod hlavního hřebene Malé Fatry
+ Malá Fatra a Chočské vrchy, turistický průvodce
+ Malá Fatra, obecné informace
+ Malá Fatra na sněžnicích
+ Malá Fatra v zimě
+ Výstup na Veterné, Lúčanská Malá Fatra
+ Baraniarky, boční hřeben Malé Fatry
+ Výstup na Malý a Velký Rozsutec, Malá Fatra
+ Přírodní šou v podání Malé Fatry
Reklama
Témata našich článků…
Rozhledny Žiarska chata Praděd Babia hora Macocha Sluneční vítr Žiarska chata Roháče, ubytování Macocha Hranická propast Rotštejn Sluneční soustava Kvarky Kráľova studňa Frýdštejn Vodopády Beskydy, ubytování Spacáky Gran Paradiso
Reklama
Populární treky
1. Karpattreky Trek z Malé Fatry do pohoří Žiar, Fatransko-turčanský Karpattrek (2)
2. Slovenské hory Přechod hlavního hřebene Nízkých Tater
3. Ukrajinské Karpaty Dvoudenní trek na Černou horu a Stoh dolinou Černého Čeremoše na pomezí Ukrajiny a Rumunska
4. České hory Dvoudenní přechod hlavního hřebene Hrubého Jeseníku
5. Rumunské hory Vilcan, hory polonin a krásných výhledů
Reklama
Hledej podle pohoří
Regiony
Beskydy | Bílé Karpaty | Blatenská pahorkatina | Brdy | Broumovská vrchovina | Česká Kanada | České středohoří | České Švýcarsko | Český les | Český ráj | Děčínská vrchovina | Doupovské hory | Drahanská vrchovina | Džbán | Hanušovická vrchovina | Hornosvratecká vrchovina | Hostýnské vrchy | Chřiby | Javorníky | Jeseníky | Ještědsko-kozákovský hřbet | Jevišovická pahorkatina | Jizerské hory | Králický Sněžník | Krkonoše | Krušné hory | Křemešnická vrchovina | Křivoklátská vrchovina | Litenčická pahorkatina | Lužické hory | Nízký Jeseník | Novohradské hory | Orlické hory | Pálava | Podbeskydská pahorkatina | Podyjí | Rakovnická pahorkatina | Ralsko | Rychlebské hory | Slavkovský les | Slezské Beskydy | Smrčiny | Svitavská pahorkatina | Šluknovská pahorkatina | Šumava | Švihovská vrchovina | Vizovická vrchovina | Vlašimská pahorkatina | Vsetínské vrchy | Východolabská tabule | Zábřežská vrchovina | Zlatohorská vrchovina | Ždánický les | Železné hory | Žulovská pahorkatina | Belianské Tatry | Branisko | Bukovské vrchy | Burda | Cerová vrchovina | Čergov | Čierna hora | Chočské vrchy | Kremnické vrchy | Krupinská planina | Kysucké Beskydy | Laborecká vrchovina | Levočské vrchy | Ľubovnianska vrchovina | Malá Fatra | Malé Karpaty | Muránska planina | Myjavská pahorkatina | Nízké Tatry | Ondavská vrchovina | Oravská Magura | Oravské Beskydy | Ostrôžky | Pieniny | Podunajská pahorkatina | Pohronský Inovec | Polana | Považský Inovec | Revúcka vrchovina | Roháče | Slanské vrchy | Slovenský kras | Slovenský ráj | Spišská Magura | Beskydy | Stolické vrchy | Strážovské vrchy | Starohorské vrchy | Šarišská vrchovina | Štiavnické vrchy | Tribeč | Velká Fatra | Veporské vrchy | Vihorlat | Volovské vrchy | Vtáčnik | Vysoké Tatry | Východoslovenská rovina | Zemplínské vrchy | Žiar
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist