Cookies Ceník inzerce | ||
![]() |
![]() |
|
Poslední aktualizace: 5.11.2021 | , svátek má |
Treking > Chaty, ubytování > Chata Charbulák v Beskydech, cena a kontakty
Chata Charbulák v Beskydech, cena a kontaktyHorský hotel na Gruni, ubytování Staré Hamry v Beskydech1.4.2008 | Otakar Brandos
Horskou chatu (hotel) Charbulák nalezneme v katastru obce Staré Hamry v místní části Gruň. Pro ty mně znalé místopisu Moravskoslezských Beskyd zhruba mezi vodní nádrží Šance a sedlem Bílý Kříž. Chata je dobře přístupná ze Starých Hamrů (možno i automobilem), z Bílého Kříže nebo z Visalají. ![]() Této horské chaty můžeme využít během přechodu hřebene Moravskoslezských Beskyd nebo při poznávání této části Beskyd. Vyrazit odsud můžeme i na 13 km vzdálenou Lysou horu. Od chaty Charbulák se za pěkného počasí otevírají nádherné pohledy na hřeben Malé Fatry a okolní beskydské vrcholy. Chata Charbulák poskytuje celoroční možnost ubytování i stravování. V blízkosti hotelu Charbulák nalezneme dvě další turistické chaty s možností ubytování – Chyžu a Švarnou Hanku.
Chata Charbulák na turistické mapěDiskuse k tomuto článkupřidat názor zobrazit celou diskusi
Je to nejstarąí chata v Beskydech - má 203 let ! A nejen to...!
(Ivan Zajíček,
09.07.2008, 10:24
)
Chata je skutečně v překrásném místě a pokračovat na Bílý Kříľ přes Kozlenu a daląí chaty Chýľi i ąvarnou Hanku , která se nyní opravuje, je za krásného počasí s dobrou viditelností záľitek. Jako na dlani je hřeben Malé Fatry a taky kus Roháčů, na druhé straně to jistí majestátní Lysá hora. Je zde te? nová naučná stezka Gruň -Bílý Kříľ, která má 12 zastavení u tabulí s poučnými texty. Kdyľ jsem byl naposled s vnoučaty a synem na Gruni minulou sobotu (5.7.2008) , viditelnost díky oparu a pozdějąímu drobnému deąti nebyla dobrá, ale v chatě mi duąe pookřála. Kdyľ jsme byli razítkovat wanderbuchy v recepci chaty, seděl v za pultem u obrazovky počítače pan Mgr. Bohumír Charbulák, který nejenľe s láskou orazítkoval stránky, ale přidal vąem hezkou malůvku vousatého pána v brýlích (zřejmě autoportrét) a poděkování za návątěvu s vlasnoručním podpisem a zdůrazněním tradice 203 let chaty v Beskydech. Za toto mu patří poděkování a pro vąechny ostatní nechť je toto jako pozvání k návątěvě chaty , která má jiľ neuvěřitelných 203 roků a tohoto překrásného místa Beskyd! Takľe -Vivat Charbulák!! Objednat ubytování je moľno na 605890170.
Další související články:+ České srdce, nejlevnější ubytování v Beskydech+ Na Kotaři, turistická chata v Beskydech; ubytování + Turistická chata Gírová, Slezské Beskydy + Horská chata Kozinec, Beskydy + Kamenný dům neboli Kameňák, Lysá hora + Horská chata Kmínek, Beskydy; ubytování na horách + Horská chata Sněžná, Beskydy + Horský hotel Radegast, Beskydy + Horská chata Skalka, Beskydy; ubytování + Horský hotel Martiňák, Moravskoslezské Beskydy + Svinec, turistická a lyžařská chata + Chata Třeštík, Moravskoslezské Beskydy + Lyžařská střediska v České republice, přehled |
|