Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Cookies  Ceník inzerce 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 9.2.2015 , svátek má
Treking > Aktuality > Adrenalin Cup

Adrenalin Cup

V Beskydech proběhl třináctý ročník SMS.cz Adrenalin Cupu

23.6.2009 | Kristýna Kollerová

Beskydskou Ostravici vytrhl v sobotu 27. června z klidu třináctý ročník extrémního závodu čtyřčlenných štafet. Tento den se zde nesl v duchu SMS.Adrenalin Cupu. Své síly přijelo změřit celkem 57 týmů, z toho 4 ženské. Tolik týmů se na Adrenalin Cupu za celou historii nezúčastnilo. Obavy související s povodněmi v regionu se nevyplnily a Ostravice se vyhnula větším dešťům. Jen padáčkáři se letos ke své disciplíně nedostali.

Kajak

Jedinečnost Lysé hory však závodníky každý rok láká toto riziko podstoupit. První místo v mužské kategorii vybojoval horký favorit závodu tým Salomon s časem 3:20:11,1. Jeho barvy hájil reprezentant ČR v běhu do vrchu Roman Skalský, který předal pomyslnou štafetu padáčkáři Janu Škrabálkovi. Ten místo letu oběhl prostor na Lysé hoře.

Po něm přišel na řadu juniorský mistr světa i Evropy Jaroslav Kulhavý na MTB. Kajaku se ujal Ondřej Raab. Druhé místo obsadil tým NUTREND/Salomon-run s trojnásobný účastníkem Giro de Italia a Vuelty, cyklistou Janem Hruškou. Bronz si odvezl tým ODLO.

Týmy si na SMS.cz Adrenalin Cupu rozdělují čtyři úseky závodu. V první etapě letošní trasy musel běžec zdolat 16 kilometrů a převýšení 1 145 metrů na vrchol Lysé hory. Zrušený let padáčkářů urychlil nástup části MTB s 1 450 metry převýšení na 32 kilometrech trasy. Závod dovršil vjezdem do cíle kajakář, předtím však musel seskočit do vody z rampy, provést eskymácký obrat a na pěti kilometrech projet patnácti brankami. Ostravice se těšila z výkonů špičkových sportovců.

Silně zastoupená byla tradičně disciplína MTB, na Lysou horu vystoupal také několikanásobný účastník Tour de France Pavel Padrnos, či dvojnásobný olympionik Radim Kořínek. Do kajaku letos usedl nejlepší český snowboardcrossař Michal Novotný. Dvojnásobný medailista z mistrovství světa v klasickém lyžování Dušan Kožíšek si zkusil zase běh do vrchu. V ženské kategorii přijely závodit mimo jiné cyklistky Irena Šádková a Tereza Jansová. Vavříny vítězství si u žen odnesl tým Studio 2001 s časem 4:24:47,2.

Kajakářská část proběhla letos oproti paraglidingu naopak naprosto bez problémů. Díky vstřícnosti Povodí Odry si mohla divokou vodu řeky Ostravice upouštěnou výjimečně z přehrady Šance zkusit po kajakářích i veřejnost. Tuto část závodu si samozřejmě vedle závodníků užili i ostatní přítomní. Divácky atraktivní byl vedle slalomu také začátek v podobě eskymáckého obratu. Průtok vody činil 15m3/s. S velkým úspěchem proběhl také prémiový ročník závodu ve vynášce nesoucí název Radegast Beskydský šerpa. Organizátoři omezili kapacitu závodu na 20 týmů, zájem o závod byl ale obrovský.

Nejrychlejší čtyřčlenný tým s názvem "Tlustý Lájoš" vynesl padesátilitrový sud ve speciální šerpské krosně se skvělým časem 2:19:15,9. Za odměnu získali čtyři sudy piva Radegast, ostatní týmy si vybojovali sud jeden. Radegast Beskydský šerpa nebyl jedinou novinkou letošního ročníku SMS.cz Adrenalin Cupu. Tato jedinečná sportovní událost začala tentokrát nově již v pátek Radegast Warm Up party pro závodníky a média, na které zahrála kapela Robson a DJ Friky. Lehce změněna byla také trasa úseku horských kol. Během závodu byl připraven i další bohatý doprovodný program. Nejen děti se bavily nafukovacími atrakcemi a v lanovém centru. Obdiv sklidila exhibiční show na U-rampě.

Zábava v Ostravici neskončila s cílovou páskou, sportovce vystřídalo herecké vokálněinstrumentální trio Hamleti a písničkář Xavier Baumaxa. Později večer zahrála i skupina Air Fare a Marian Grexa Band. Na závěr nastoupil před rozehřátě publikum na stage DJ Friky, kterého můžete slyšet pravidelně na Rádiu DJ. Svými sety tak završil Radegast After party přenášenou živě v pořadu České televize Noc s Andělem, a vlastně i celkově letošní ročník závodu. Extrémní závod organizačně zajišťuje Seven Days Agency za podpory Moravskoslezského kraje a pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslava Palase. Závod by nebylo možné uskutečnit bez podpory sponzorů včetně generálního partnera, portálu SMS.cz.

SMS.cz Adrenalin Cup 2009 je za dveřmi

23.6.2009 | TZ
SMS Adrenalin Cup

Třináctý ročník SMS.cz Adrenalin Cupu už klepe na dveře. Vypukne v beskydské Ostravici již tuto sobotu 27. června! Počet přihlášených týmů extrémního závodu čtyřčlenných štafet se nyní blíží padesátce, těšit se můžeme i na hvězdy světového formátu! Kapacita souběžného závodu Radegast Beskydský šerpa stanovená na dvacet týmů je naplněna.

Na startu letošního ročníku se objeví i český reprezentant ČR v běhu do vrchu Roman Skalský, či maratonec Jiří Novák. Účast potvrdil i Dušan Kožíšek, dvojnásobný medailista z mistrovství světa v klasickém lyžování. O úroveň disciplíny paraglidingu se postarají přední čeští letci včetně Tomáše Braunera a Jana Škrabálka. Tradičně silné zastoupení má úsek horských kol, tešit se můžeme na výkony juniorského mistra světa i Evropy Jaroslava Kulhavého, či dvojnásobného olympionika Radima Kořínka.

Ze slavných žen na kolo usedne například Ilona Bublová a Tereza Janzová. Na kajak se již tradičně těší nejlepší český snowboardista a zakladatel Fondu sportovců Terezy Maxové Michal Novotný. Také jeho zásluhou bude mít při příznivých povětrnostních podmínkách několik dětí z dětských domovů možnost zkusit si tandemový seskok padákem. Závodu se letos znovu zúčastní i Tomáš Slavata, který loni za pomoc konkurenčnímu běžci, který přecenil své síly, získal cenu fair play. Měření času bude na SMS.cz Adrenalin Cupu 2009 probíhat nově pomocí čipovému systému ChampionChip.

Poprvé v ČR se v Beskydech v rámci SMS.cz Adrenalin Cupu uskuteční závod amatérských šerpů s názvem Radegast Beskydský šerpa. Úkolem týmů bude vynést na tradičním nosiči plný sud piva Radegast z Ostravice na Lysou horu.Prémiový ročník odstartuje legendární horolezec Leopold Sulovský. Zájem o závod šerpů byl podle manažera značky Radegast Pavla Kmínka obrovský: "Původně jsme chtěli zapojit 10 nejrychleji přihlášených týmů. Tato kvóta byla vyčerpána pár hodin po zahájení přihlašování, a tak jsme přidali ještě jednou tolik. Do boje s 900 výškovými metry a 9 kilometry se tak vrhne 20 týmů."

Bohatý doprovodný program zahájí páteční Warm Up Party s exhibicí Author gang teamu na nových fun box překážkách pro MTB a BMX, ostravskou rockovou kapelou Robson a nenapodobitelnými sety dvojky DJ Friky @ DJ Bouler. Sobota nabídne program pro každého, připraveno bude lanové městečko, nafukovací atrakce, či lety horkovzdušným balónem. Tomáš Kraus, mistr světa ve skikrosu, ukáže v Ostravici vzdušnou tandemovou exhibici. Tomáš Ledník zase předvede akrobatické kousky s motorovým rogalem.

Večer bude ve znamení Radegast After Party, na kterou je stejně jako na páteční Radegast Warm Up Party volný vstup. Ostravice čeká hudební zážitek, koncert bude mít litvínovský písničkář Xavier Baumaxa, pražská skupina Air Fare a slovenský rocker Marian Grexa. Začátek večera bude v režii hereckého vokálně-instrumentálního kvarteta Hamleti, konec si zase vezme na starost ověřená dvojice DJ Friky @ DJ Bouler. V sobotu od 23:45hod bude z Ostravice tradičně živě vysílat pořad Noc s Andělem.

Časový harmonogram závodu a doprovodného programu a podrobnější informace o jednotlivých disciplínách a týmech naleznete na www.adrenalincup.com. Zde jsou ke stažení také mapy aktuálních tras závodu s 3D vizualizací od společnosti Geodis a v sekci PRESS fotografie z minulého ročníku v tiskové kvalitě. Díky vstřícnému přístupu Povodí Odry bude mít široká vodácká veřejnost možnost splout si divokou vodu řeky Ostravice vypouštěnou z přehrady Šance.

Veřejné splutí se uskuteční těsně po skončení kajakářské části závodu, tedy v sobotu před druhou hodinou odpolední. Extrémní závod organizačně zajišťuje Seven Days Agency za podpory Moravskoslezského kraje a pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslava Palase. Závod by nebylo možné uskutečnit bez podpory sponzorů včetně generálního partnera, portálu SMS.cz.

Na letošním SMS.cz Adrenalin Cupu budou Padrnos, Pichrtová i Kraus

6.5.2009 | TZ
Ilustrační foto, Adrenalincup

Na seznam účastníků letošního třináctého ročníku extrémního závodu čtyřčlenných štafet SMS.cz Adrenalin Cupu postupně přibývají další týmy i slavní závodníci. V sedle bude s náročným terénem i soupeři bojovat několikanásobný účastník Tour de France, Pavel Padrnos, další hvězdou na horském kole bude dvojnásobný olympionik Radim Kořínek. A Lysou horu bude chtít po svých pokořit dokonce Anna Pichrtová, jedna z nejlepších běžkyň do vrchu na světě. Pichrtová je dvojnásobnou mistryní Evropy, z ME má také dvě stříbrné medaile, v roce 2007 vyhrála dokonce světový šampionát a na olympiádě v Aténách navíc běžela maratón.

Jednotlivých úseků závodu, běhu do vrchu, horského kola, seskoku padákem a kajaku, se tradičně nebojí i slavní sportovci, jejichž denním chlebem jsou mnohdy zcela odlišné disciplíny. Nově se hovoří o možné účasti či doprovodné exhibici Tomáše Krause, který v posledních letech sbírá vavříny na nejprestižnějších mezinárodních závodech ve skikrosu. Do kajaku letos znovu usedne přední český snowboardista Michal Novotný.

O dalších nových jménech budou organizátoři pravidelně informovat, potvrzeni zůstávají český reprezentant ČR v běhu do vrchu, Roman Skalský, a přední čeští paraglidisté Tomáš Brauner a Jan Škrabálek. Ze závodnic jmenujme například olympioničku ze Salt Lake City v běhu na lyžích a jednu z nejlepších českých jezdkyň na horském kole, Ilonu Bublovou, či další přední reprezentantku v MTB, Terezu Jancovou.

Závodníci se mohou již přihlašovat na internetové s t ránce závodu www.ADRENALINCUP.com, kde je mimo jiné možné získat podrobnější informace o startujících, jednotlivých disciplínách, doprovodném programu a další informace týkající se závodu. Na stránkách jsou také umístěny aktualizované mapy a výškové profily jednotlivých úseků. Ke změnám došlo především v části horského kola, oproti minulému ročníku je pozměněna a směřuje víceméně k eliminaci silničního povrchu ve prospěch zpevněných lesních cest, v důsledku toho pak k větší bezpečnosti závodníků. Oproti všem předchozím ročníkům bude také otočen směr jízdy, cyklisté budou tedy stejně jako běžci startovat na hřišti v Ostravici.

Treking.cz - diskuze
Reklama
Témata našich článků…
Jupiter Borový vodopád Vosecká bouda Cvilín Zámek Hluboká Chata Horalka Chata Jelenka Macocha Pluto Sluneční soustava Motýli Matterhorn Hukvaldy Kvarky Konopiště Pluto Altocumulus Velhartice Bouřky Černá díra Opruzeniny Čertův mlýn
Reklama
Populární treky
1. Slovenské hory Přechod hřebene Malé Fatry na sněžnicích
2. Slovenské hory Přechod hlavního hřebene Západních Tater - Roháčů, nejnáročnější hřebenovka Slovenska
3. České hory Dvoudenní přechod hřebene Krkonoš, hřebenovka nejvyšších českých hor
4. Divoký Balkán Což takhle hřebenovka přes Korab a Deshat?
5. Bulharské hory Divokou stopou Rodop (3), ke skalním mostům rodopského krasu
Reklama
Túry a lokality podle pohoří
Beskydy Bílé Karpaty Javorníky
Jeseníky Jizerské hory Krkonoše
Kysuce Krušné hory Malá Fatra
Malé Karpaty Nízké Tatry Roháče
Šumava Velká Fatra Vysoké Tatry
Česká republika, hledej podle pohoří
Reklama
Regiony
Beskydy | Bílé Karpaty | Blatenská pahorkatina | Brdy | Broumovská vrchovina | Česká Kanada | České středohoří | České Švýcarsko | Český les | Český ráj | Děčínská vrchovina | Doupovské hory | Drahanská vrchovina | Džbán | Hanušovická vrchovina | Hornosvratecká vrchovina | Hostýnské vrchy | Chřiby | Javorníky | Jeseníky | Ještědsko-kozákovský hřbet | Jevišovická pahorkatina | Jizerské hory | Králický Sněžník | Krkonoše | Krušné hory | Křemešnická vrchovina | Křivoklátská vrchovina | Litenčická pahorkatina | Lužické hory | Nízký Jeseník | Novohradské hory | Orlické hory | Pálava | Podbeskydská pahorkatina | Podyjí | Rakovnická pahorkatina | Ralsko | Rychlebské hory | Slavkovský les | Slezské Beskydy | Smrčiny | Svitavská pahorkatina | Šluknovská pahorkatina | Šumava | Švihovská vrchovina | Vizovická vrchovina | Vlašimská pahorkatina | Vsetínské vrchy | Východolabská tabule | Zábřežská vrchovina | Zlatohorská vrchovina | Ždánický les | Železné hory | Žulovská pahorkatina | Belianské Tatry | Branisko | Bukovské vrchy | Burda | Cerová vrchovina | Čergov | Čierna hora | Chočské vrchy | Kremnické vrchy | Krupinská planina | Kysucké Beskydy | Laborecká vrchovina | Levočské vrchy | Ľubovnianska vrchovina | Malá Fatra | Malé Karpaty | Muránska planina | Myjavská pahorkatina | Nízké Tatry | Ondavská vrchovina | Oravská Magura | Oravské Beskydy | Ostrôžky | Pieniny | Podunajská pahorkatina | Pohronský Inovec | Polana | Považský Inovec | Revúcka vrchovina | Roháče | Slanské vrchy | Slovenský kras | Slovenský ráj | Spišská Magura | Beskydy | Stolické vrchy | Strážovské vrchy | Starohorské vrchy | Šarišská vrchovina | Štiavnické vrchy | Tribeč | Velká Fatra | Veporské vrchy | Vihorlat | Volovské vrchy | Vtáčnik | Vysoké Tatry | Východoslovenská rovina | Zemplínské vrchy | Žiar
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist