Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Archiv | Kalendář akcí | Napsat článek
Eshop Kontakty Satelitní snímky Webkamery Počasí Treking.cz
Poslední aktualizace: 13.9.2017 , , svátek má
Reklama
Treking > Aktuality > Vysněný svět s lovci zážitků

Vysněný svět s lovci zážitků

Velké cestovatelské promítání s CK SEN

13.9.2017 | Michaela Bučková

Thajsko, Malajsie, Čína a Tibet, perly Indočíny, příroda USA či Jihoafrická republika - to vše lze procestovat za jediný večer během promítání a debat v kině Atlas v Praze 8. Promítání se koná 21. září od 18.30 do 21.30 hodin ve dvou promítacích sálech.

Velké cestovatelské promítání

Diváci si budou moci během večera vybírat z celkem šesti tematických promítání. Zkušení průvodci a odborníci na vybrané země z Cestovní kanceláře SEN, která akci organizuje, je zavedou do oblíbených exotických destinací světa. "Chceme se s vámi podělit o zkušenosti z posledních cest, navštívit země, které jsou stále ještě nezkažené masovou turistikou, ukázat bezpečná cestovatelská místa naší planety," říká Pavel Fellner z Cestovní kanceláře SEN, která vozí své klienty do 150 zemí světa.

Program

Velký kinosál

18:30 hod. - Thajsko, Malajsie, Singapur - historie versus moderna. Přednáší: Katrin Abou Naboutová 19:30 hod. - Čína, Tibet, Nepál, Indie. Přednáší: Jan Buday 20:30 hod. - Perly Indočíny a buddhistická Barma. Přednáší: Katrin Abou Naboutová

Malý kinosál

18:30 hod. - Národní parky USA a Kanady versus velká města východního pobřeží. Přednáší: Martin Karniš 19:30 hod. - Kuba a nejkrásnější místa Jižní Ameriky. Přednáší: Peter Hliničan 20:30 hod. - Z Kapského Města na Viktoriiny vodopády, Nejznámější národní parky Afriky. Přednáší: Martin Karniš

Více informací a rezervace lístků zde:

Více o přednáškách

Thajsko, Malajsie, Singapur - historie versus moderna

Podívejte se s námi na fotky - od hříšného Bangkoku s nádherným královským palácem a největším ležícím Buddhou Thajska až po pláže Andamanského moře. Navštivte exotické Krabi, ochutnejte kokosové ořechy, nejlepší ananas na světě, grilované ryby a odpočiňte s i na nejkrásnějších plážích - třeba na místě, kde se točil slavný film Pláž s Leonardem Di Caprio.

Thajský buddhismus vystřídá islám v Malajsii, která může svět učit toleranci. Na fotkách "navštívíme" ostrov Penang, kde vedle sebe stojí křesťanský kostel, buddhistický chrám, hinduistická svatyně a krásná mešita. V moderní metropoli Kuala Lumpur se pokocháme pohledem na nejslavnější dvojčata a cestu zakončíme ve městě budoucnosti - Singapuru, kde moderní architektura předběhla dobu. Co je nového ve městě Lva a jak vypadá panorama mrakodrapů z bazénu na střeše hotelu Marina Bay Sands? To vše, a ještě více vám zodpoví Katrin Abou Naboutová.

Čína, Tibet, Nepál, Indie

Křížem krážem přes celou Čínu a himálajská sedla do Tibetu na střechu světa, přes hinduistický Nepál a asijské safari až do neuvěřitelné Indie. Na promítání se objeví fotky Velké čínské zdi, Zakázaného města v Pekingu, Hliněné armády v Xi-Anu, mrakodrapů v Šanghaji a pand v Chengdu. Prohlédneme si památky císařské Číny, mughalské Indie i buddhistický Tibet uprostřed Himálají.

Velké cestovatelské promítání

Leteckou společností Buddha Air doletíme téměř až k magickému Mt. Everestu, potom si prohlédneme krásné ženy v Káthmándú a pastýřky jaků v sedlech přes 5 000 m n. m. Velkým zážitkem je i hledání nosorožců ze sloního hřbetu v nejstarším národním parku Nepálu.

Středověké Varanasi na posvátné řece Ganze vás dostane. Romantický Taj Mahal, nejkrásnější stavba z lásky a jeden z nových sedmi divů světa, vás okouzlí. Závěr cesty vygraduje v neuvěřitelném Dillí. "Tento zájezd je lety vylepšovaná expedice, kde garantujeme ty nejpestřejší zážitky. Vydejte se na nezapomenutelnou cestu plnou kulturních šoků," dodává Pavel Fellner z Cestovní kanceláře SEN, která se specializuje na náročnější klientelu.

Perly Indočíny a buddhistická Barma

Socialistický Vietnam, královská Kambodža a buddhistická Barma - není to zajímavý mix? Začneme v hlavním městě Vietnamu, v Hanoji, kde vás uchvátí nejen císařská architektura, ale také neskutečně hektický život na ulici, mauzoleum "strýčka" Ho nebo první vietnamská univerzita. Pak navštívíme další místa pohádkového Vietnamu s chaotickými uličkami starých míst, tisíci motorek, ale i klidnými zátokami zahalenými mlhou, kde dodnes žijí draci.

Promítneme si fotky z císařské a tajemné Hue, kouzelného Hoi An, který je považován za jedno z nejkrásnějších měst Asie a také z Nha Trang, kam chodili odpočívat američtí vojáci. Dozvíte se ale také, jak se Vietkong zakopával během americko-vietnamské války. Dalším místem k prozkoumání je Kambodža, která překvapí každého a dostane se mu pod kůži.

Velké cestovatelské promítání

Kdo jsou Rudí Khmerové a Pol Pot, jak plyne život na promenádě u Mekongu? Bonbónkem na závěr bude Angkor Wat - fantastické chrámové stavby, které zná celý svět. Věděli jste, že Angkor bylo ve středověku největší město na světě? Ta pravá exotika na vás ale čeká v Barmě, tajuplné zemi plné zlatých pagod a kontrastů. Je jiná než vše, co jste dosud viděli. Muži zde nosí sukně, pádlují nohama a ženy kouří tlusté doutníky. V srdci Barmy se nachází jedna z nejkrásnějších památek naší planety - chrám Bagan.

Národní parky USA a Kanady versus velká města východního pobřeží

Podívejte se s CK SEN na to nejlepší z amerického západu. Navštivte národní parky a slavná americká velkoměsta jako Los Angeles, známé jako město andělů, San Francisco s legendárním mostem Golden Gate Bridge a věznicí Alcatraz. Zažijte jednu velkou party ve městě kasin Las Vegas a načerpejte energii v jedinečných přírodních scenériích národních parků Yosemity, Zion, Bryce, Monument Valley, Joshua Tree a v perle celé Arizony Grand Canyonu. Projděte se po chodníku slávy v Hollywoodu, nakupte si na Rodeo Drive a vychutnejte si slunnou Kalifornii.

Velké cestovatelské promítání

Kanada nabízí nezkrocenou divočinu, nádherná tyrkysově modrá ledovcová jezera ukrytá mezi horskými masivy, rozsáhlé a nekonečně bohaté národní parky, nejdelší pobřeží na světě i supermoderní metropole. Vydejte se z chladných plání provincie Quebec přes nejdůležitější města východního pobřeží Kanady a USA až do subtropické Floridy. Nechte se ohromit sílou Niagarských vodopádů, levnými nákupy v New Yorku i sídlem prezidenta ve Washingtonu DC.

Kuba a nejkrásnější místa Jižní Ameriky

Když Kryštof Kolumbus objevil Kubu, prohlásil: "Toto je nejkrásnější místo, které lidské oko vidělo." Kubánci a mnoho turistů tuto frázi opakují dodnes. Jak vypadá Kuba dnes? Jak se mění při otevírání se Americe? Rytmy salsy nebo afro-kubánské rumby, rum a doutníky a bohatá historie zůstávají stejné. Stejně jako krásná Havana, koloniální Trinidad, kubánská příroda a černošské Santiago.

Přednáška bude pokračovat v Jižní Americe. Podíváme se na slavné Machu Picchu, jezero Titicaca, indiánský La Paz, vydáme se na cestu bolivijským Altiplanem přes Salar de Uyuni do nejsušší pouště světa, necháme se okouzlit elegancí hlavního města Argentiny - Buenos Aires, steaky a lahví červeného vína v rytmu tanga. Přes Iguazu, největší vodopád na světě, se bude pokračovat na jeden ze sedmi nových divů světa - do Rio de Janeira a k soše Ježíše Krista na Corcovado.

Z Kapského Města na Viktoriiny vodopády. Nejznámější národní parky Afriky

Absolutně bezpečná a dokonalá cesta napříč různými oblastmi jižní Afriky. Začínáme v jednom z nejkrásnějších míst světa, v Kapském městě, odkud se pokračuje do Namibie. Ta každého okouzlí. Je to klidná a prázdná země s mnoha přírodními zajímavostmi. Víte, kde je druhý největší kaňonovitý systém na světě? V Namibii. Víte, kde je největší meteorit na světě? V Namibii. Víte, kde jsou největší písečné duny a nejsušší poušť na světě? V Namibii.

Velké cestovatelské promítání

Kromě toho zde poznáte různé kultury a tradiční kmeny, ochutnáte exotická jídla a uvidíte nádhernou noční oblohu. V národních parcích Namibie a Botswany zažijete unikátní safari a na Viktoriiných vodopádech nejlepší rafting, bungee jumping nebo procházku se lvy. Život na otevřených pláních Masai Mara a Serengeti patří mezi nejkrásnější divadla na světě. Stovky druhů zvířat ve svém přirozeném prostředí, které žijí podle vlastních cyklů. Podívejte se na safari do Keni a Tanzanie!

Treking.cz - diskuze
Témata našich článků…
Saturn Chalupská slať Vosecká bouda Hrad Sovinec Zámek Hluboká Šerák Šerlich Macocha Merkur Sluneční soustava Motýli Matterhorn Hukvaldy Zvířetník Konopiště Pluto Cumulus Velhartice Bouřky Černá díra Opruzeniny Boreč
Reklama
Na Trekingu dále naleznete
Naše rozhledny Skalní města
Naše vrcholy Vodopády
Ledovcová jezera Sedla a doliny
Jeskyně Památky
České hrady Slovenské hrady
Geomorfologie (ČR) Geomorfologie (SK)
Nejvyšší hory (SK) Nejvyšší hory (ČR)
Nejvyšší vrcholy Orografické členění
Karpaty Alpy
Reklama
Vyhledat ubytování podle pohoří

1. Beskydy, ubytování a horské chaty v Beskydech
2. Javorníky, ubytování a horské chaty v Javorníkách
3. Jeseníky, ubytování a horské chaty v Jeseníkách
4. Jizerské hory, ubytování a chaty v Jizerských horách
5. Krkonoše, ubytování a horské boudy v Krkonoších
6. Orlické hory, ubytování a chaty v Orlických horách
7. Šumava, ubytování a horské chaty na Šumavě
CZ / SK
1. Malá Fatra, ubytování a horské chaty na Malé Fatře
2. Nízké Tatry, ubytování a chaty v Nízkých Tatrách
3. Oravské Beskydy, ubytování a chaty na Oravě
4. Roháče, ubytování a chaty v Západních Tatrách
5. Slovenský ráj, ubytování a chaty ve Slovenském ráji
6. Velká Fatra, horské chaty a útulny na Velké Fatře
7. Vysoké Tatry, ubytování a chaty ve Vysokých Tatrách
Reklama
Regiony
Oblasti: Beskydy | Bílé Karpaty | Brdy | Broumovská vrchovina | Česká Kanada | České středohoří | České Švýcarsko | Český les | Český ráj | Doupovské hory | Drahanská vrchovina | Hanušovická vrchovina | Hornosvratecká vrchovina | Hostýnské vrchy | Chřiby | Javorníky | Jeseníky | Jevišovická pahorkatina | Jizerské hory | Králický Sněžník | Krkonoše | Krušné hory | Křivoklátská vrchovina | Litenčická pahorkatina | Lužické hory | Nízký Jeseník | Novohradské hory | Orlické hory | Pálava | Podyjí | Rakovnická pahorkatina | Ralsko | Rychlebské hory | Slavkovský les | Svitavská pahorkatina | Šluknovská pahorkatina | Šumava | Švihovská vrchovina | Vizovická vrchovina | Vlašimská pahorkatina | Vsetínské vrchy | Východolabská tabule | Zábřežská vrchovina | Zlatohorská vrchovina | Ždánický les | Železné hory | Žulovská pahorkatina | Branisko | Bukovské vrchy | Burda | Cerová vrchovina | Čergov | Čierna hora | Chočské vrchy | Kremnické vrchy | Krupinská planina | Kysucké Beskydy | Laborecká vrchovina | Levočské vrchy | Ľubovnianska vrchovina | Malá Fatra | Malé Karpaty | Muránska planina | Nízké Tatry | Ondavská vrchovina | Oravská Magura | Oravské Beskydy | Pieniny | Podunajská pahorkatina | Pohronský Inovec | Polana | Považský Inovec | Revúcka vrchovina | Roháče | Slanské vrchy | Slovenský kras | Slovenský ráj | Spišská Magura | Stolické vrchy | Strážovské vrchy | Súlovské skály | Šarišská vrchovina | Štiavnické vrchy | Tribeč | Velká Fatra | Veporské vrchy | Vihorlat | Volovské vrchy | Vtáčnik | Vysoké Tatry | Záhorie | Zemplínské vrchy
Reklama
Vybíráme z obsahu…
1. Jeskyně Jeskyně Šipka, pravěké obydlí lovců mamutů ve Štramberku
2. Jeskyně Jeskyně Na Pomezí: Otevírací doba a cena vstupného jeskyně Na Pomezí, Rychlebské hory
3. Naše vrcholy Vozka, 5. nejvyšší hora Hrubého Jeseníku
4. Památky Dřevěný kostel v Kunčicích pod Ondřejníkem, tip na výlet v Beskydech
5. Vesmír Mléčná dráha neboli naše Galaxie - náš mateřský galaktický hvězdný ostrov
6. Horské chaty Chata na Čiháku, turistická chata KČT v Orlických horách
7. České hrady Karlštejn. jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších českých hradů
Home Page | Časopis | Průvodce | Ceník inzerce | Soutěže | Seznamka | Kalendář akcí | Outdoor testy | Horské chaty | Fotogalerie | Archiv
Treky, turistika | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Vesmír, astronomie | Turistická mapa online | Spolupracujeme
TOPlist