Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | Produkty | Více…
Cookies  Ceník inzerce 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 5.10.2017 , svátek má
Treking > Aktuality > Horská výzva opět v Krkonoších, výsledky závodů

Horská výzva opět v Krkonoších, výsledky závodů

Závěrečný podnik v Krkonoších patřil novým dvojicím

5.10.2017 | Patrik Pátek

Roman Košťák a Ladislav Tuček ovládli pátý díl Rock Point - Horské výzvy. Dvojice, která spolu šla vůbec poprvé, v Krkonoších na nejprestižnější trase Long neměla konkurenci. Na závěrečnou štaci oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu dorazilo přes šest stovek běžců, kteří silně pocítili přicházející podzim, a Horská výzva se opravdu stala horskou se vším všudy.

Horská výzva v Krkonoších

Poslední bodovaný závod pětidílné série tradičně zahájil půlnoční start hlavního závodu na 66,7 km. Přes sto padesát borců se ve dvojících ponořilo nejen do tmy, ale brzy i do husté mlhy. Na hřebeni foukal studený vítr a teploměr ukazoval hodnotu jen těsně nad nulou.

Nejrychlejší dvojice si s trasou Long poradila za rovných sedm hodin. Na celkově druhého dogtrekaře Vlastimila Vágnera naběhli dvacet minut a na druhé v kategorii, tedy třetí celkově, už téměř tři čtvrtě hodiny. Společně přitom závodili poprvé.

Čtěte také: Běžce na Božím Daru čekají tento týden nové trasy, 7. ročník seriálu…

Paradoxně podobný osud měly i další vítězné dvojice v Krkonoších. Mnohdy se soutěžní dvojky dávají dohromady úplnou náhodou. Rock Point - Horská výzva si dává za cíl účastníky motivovat a spojovat je. Závodní příběhy jen potvrzují, že se myšlenku pořadatelům daří naplňovat. Své o tom mohou vyprávět třeba i zlatí běžci v kategorii mix.

V součtu napsalo v Krkonoších svůj příběh přes šest stovek běžců, kteří se motivovali heslem závodu "Dej Výzvu". Pořadatelé tradičně připravili tři délky tras - Long (66,7 km), Half (35 km) a nejkratší Short (17,3 km). Ceny se pak rozdaly v téměř dvou desítkách kategorií, tedy nejen mezi dvojicemi, ale také mezi jednotlivci a dogtrekaři. Krkonošskou výzvu si za své vzal nový ambasador, ostřílený skyrunner Pavel Brýdl, který závodníky motivoval a předával jim své rady a zkušenosti.

Horská výzva v Krkonoších

Stejně jako v předchozích zastávkách i v Krkonoších měli účastníci možnost pomoci dobré věci. Ti, kteří si netroufli závodit, mohli absolvovat nesoutěžní Pochod s Mixitkou, ze kterého polovina startovného putovala na konto malého Kubíka Pecky, který od narození trpí svalovou dystrofií. Na konto mu nakonec putuje i díky příspěvku od firmy Synlab 14 871,- korun.

Na závěr závodu celou pětidílnou sérii uzavřel Pavel Zitta, ředitel Rock Point - Horské výzvy s tím, že všechny pozval 14. října do Mikulova, kde před samotným slavnostním vyhlášením celého ročníku proběhne ještě samostatně hodnocený šestý nadstavbový závod, který udělá definitivní tečku za letošním 7. ročníkem. Na programu budou jen dvě symbolické trasy - Short 14 km a Long 28 km.

Treking.cz - diskuze
Reklama
Témata našich článků…
Saturn Chalupská slať Vosecká bouda Hrad Sovinec Zámek Hluboká Šerák Šerlich Macocha Merkur Sluneční soustava Motýli Matterhorn Hukvaldy Zvířetník Konopiště Pluto Cumulus Velhartice Bouřky Černá díra Opruzeniny Jelení hřbet
Reklama
Na Trekingu dále naleznete
Naše rozhledny Skalní města
Naše vrcholy Vodopády
Ledovcová jezera Sedla a doliny
Jeskyně Památky
České hrady Slovenské hrady
Geomorfologie (ČR) Geomorfologie (SK)
Nejvyšší hory (SK) Nejvyšší hory (ČR)
Nejvyšší vrcholy Orografické členění
Karpaty Alpy
Reklama


Vyhledat ubytování podle pohoří

1. Beskydy, ubytování a horské chaty v Beskydech
2. Javorníky, ubytování a horské chaty v Javorníkách
3. Jeseníky, ubytování a horské chaty v Jeseníkách
4. Jizerské hory, ubytování a chaty v Jizerských horách
5. Krkonoše, ubytování a horské boudy v Krkonoších
6. Orlické hory, ubytování a chaty v Orlických horách
7. Šumava, ubytování a horské chaty na Šumavě
CZ / SK
1. Malá Fatra, ubytování a horské chaty na Malé Fatře
2. Nízké Tatry, ubytování a chaty v Nízkých Tatrách
3. Oravské Beskydy, ubytování a chaty na Oravě
4. Roháče, ubytování a chaty v Západních Tatrách
5. Slovenský ráj, ubytování a chaty ve Slovenském ráji
6. Velká Fatra, horské chaty a útulny na Velké Fatře
7. Vysoké Tatry, ubytování a chaty ve Vysokých Tatrách
Reklama
Vybíráme z obsahu…
1. Jeskyně Jeskyně Šipka, pravěké obydlí lovců mamutů ve Štramberku
2. Jeskyně Jeskyně Na Pomezí: Otevírací doba a cena vstupného jeskyně Na Pomezí, Rychlebské hory
3. Naše vrcholy Vozka, 5. nejvyšší hora Hrubého Jeseníku
4. Památky Dřevěný kostel v Kunčicích pod Ondřejníkem, tip na výlet v Beskydech
5. Vesmír Mléčná dráha neboli naše Galaxie - náš mateřský galaktický hvězdný ostrov
6. Horské chaty Chata na Čiháku, turistická chata KČT v Orlických horách
7. České hrady Karlštejn. jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších českých hradů
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie Produkty Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist