Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Cookies  Ceník inzerce 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 22.2.2017 , svátek má
Treking > Aktuality > Jarní Ozvěny 2017

Jarní Ozvěny 2017

Cestovatelsko-hudební festival v Ostravě

22.2.2017 | Miroslav Duda

Pěšky, na kole, vlakem, na koni, s kytarou, autem, stopem a na lodi až za obzor. Tak zní podtitul cestovatelského a hudebního festivalu Jarní Ozvěny. Již 14. ročník proběhne 23. - 25. 2. 2017 v ostravském Planetáriu a klubu Parník s hlavním sobotním programem v kině Vesmír od 12 do 22h, kde budou letos budou poprvé otevřeny dva sály.

Jarní Ozvěny

Úvod festivalu proběhne ve čtvrtek 23.2. v Planetáriu přednáškami o Kubě a Kambodži. V pátek v klubu Parník vystoupí ostravská folková skupina Dominika spolu s kapelou Ozvěna z Brna - skupinou více než 40 let hrající trampskou hudbu a patřící k legendám žánru. Večer doprovodí projekce filmu Trampský týdeník č. 13.

Hlavní sobotní program v kině Vesmír bude opravdu pestrý. Nebudou chybět přednášky o dlouhých pěších přechodech Evropy (3 000 km z Polska do Řecka Tomáše Krále) i USA Petra Koska (Continentail Divide Trail - více než 4 500 km), Transsibiřské magistrále Jana Harudy a letních i zimních výpravách na Bajkal Marka Šimíčka. Kateřina Karásková představí země, kde dosud vládnou ženy a Bára Pečeňová povypráví o problémech, které vás mohou na cestách potkat. Dále budou k vidění přednášky o Skotsku, Indii, Bali, Filipínách, Rumunsku, Bulharsku a další.

Čtěte také: Jarní Ozvěny, hudebně-cestovatelský festival

Vodáky a pamětníky potěší přednáška Marka Hýži, autora televizních Zapomenutých výprav a stejnojmenné knihy, která bude na festivalu představena. V roce 1981 ostravští vodáci pod vedením Jiřího Bobáka uskutečnili prvosjezd řeky Apurimac v Peru.

Cestovatelský program doprovodí koncert skupin Dominika, Mr. Stickman, Bída s nouzí a dalších. V předsálí bude k vidění výstava velkoplošných fotografií Vladimíra Půlpána a Vinceho Staré trampské časy.

Cestovatelský & hudební festival Ozvěny probíhá vždy na jaře a podzim a spojuje projekci profesionálních i amatérských cestovatelských přednášek, filmů a diašou společně s hudebními vystoupeními převážně folk&country kapel. Festival pořádá Folk v Ostravě z.s.

Kompletní informace o festivalu najdete na www.ozvenyostrava.cz.

Jarní Ozvěny Treking.cz - diskuze
Reklama
Na Trekingu dále naleznete
Naše rozhledny Skalní města
Naše vrcholy Vodopády
Ledovcová jezera Sedla a doliny
Jeskyně Památky
České hrady Slovenské hrady
Geomorfologie (ČR) Geomorfologie (SK)
Nejvyšší hory (SK) Nejvyšší hory (ČR)
Nejvyšší vrcholy Orografické členění
Karpaty Alpy
Reklama
Témata našich článků…
Venuše Velký Blaník Petrova bouda Hrad Divín Beckov Prašivá Švýcárna Macocha Supernova Černá díra Ježek Heukuppe Blansek Gluony Velikonoce Saturn Bouzov Duben, počasí Opruzeniny Piony Fotoaparáty Svatobor
Reklama
Vyhledat ubytování podle pohoří

1. Beskydy, ubytování a horské chaty v Beskydech
2. Javorníky, ubytování a horské chaty v Javorníkách
3. Jeseníky, ubytování a horské chaty v Jeseníkách
4. Jizerské hory, ubytování a chaty v Jizerských horách
5. Krkonoše, ubytování a horské boudy v Krkonoších
6. Orlické hory, ubytování a chaty v Orlických horách
7. Šumava, ubytování a horské chaty na Šumavě
CZ / SK
1. Malá Fatra, ubytování a horské chaty na Malé Fatře
2. Nízké Tatry, ubytování a chaty v Nízkých Tatrách
3. Oravské Beskydy, ubytování a chaty na Oravě
4. Roháče, ubytování a chaty v Západních Tatrách
5. Slovenský ráj, ubytování a chaty ve Slovenském ráji
6. Velká Fatra, horské chaty a útulny na Velké Fatře
7. Vysoké Tatry, ubytování a chaty ve Vysokých Tatrách
Reklama
Vybíráme z obsahu…
1. Hrady Nový hrad (Furchtenberk), utajený hrad nad řekou Morava v Hanušovické vrchovině
2. Přírodní zajímavosti Soos, rezervace a rašeliniště u Františkových Lázní
3. Naše vrcholy Mužské kameny, hora a skalní útvary v Krkonoších
4. Rozhledny Tyršova rozhledna neboli rozhledna Rozálka, Žamberk
5. Vesmír Neutronová hvězda: Miniaturní hvězda a nebo extrémní atomové jádro?
6. Horské chaty Severomoravská chata: Hanušovická vrchovina, levné ubytování na horách
7. Moravské hrady Helfštýn: Hrad, který byl založen loupeživým rytířem
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist