Průvodce | Karpattreky | Horolezectví | Cykloturistika | Cestování | Lyžování | Příroda | Soutěže | Aktuality | Zajímavosti | Kalendář akcí | Napsat článek | E-shop | Více…
Cookies  Ceník inzerce 
Treking.cz Hledat
Poslední aktualizace: 11.9.2017 , svátek má
Treking > Aktuality > Na Ekofilm přijíždí hvězdný fotograf přírody

Na Ekofilm přijíždí hvězdný fotograf přírody

Staffan Widstrand zasedne v mezinárodní porotě

11.9.2017 | Martin Gillár

Časopis Outdoor Photography Magazine o něm svého času prohlásil, že je jedním z nejvlivnějších fotografů divoké přírody na světě. Fotí pro National Geographic, je členem poroty World Press Photo a několikanásobným držitelem ceny Wildlife Photographer of the Year a první říjnový týden navštíví Brno. Švédský fotograf Staffan Widstrand bude porotcem festivalu Ekofilm a zároveň jednou z jeho hlavních hvězd.

Ekofilm

"Staffan je skutečná fotografická špička a já si velmi vážím toho, že přijal naše pozvání na Ekofilm," říká prezident festivalu Ladislav Miko. "Potkal jsem ho osobně v roce 2009 kdy jsme spolu pro nizozemskou premiéru a pak pro Prahu připravovali velkou výstavu "Wild Wonders of Europe" dokumentující evropskou divočinu, ale jeho práci jsem znal důvěrně už dřív. Jeho fotky jsou úchvatné a právem patří mezi nejuznávanější světové fotografy divoké přírody."

Čtěte také: Výr velký - soví král: Ohrožené druhy živočichů v České republice a na…

Staffan Widstrand je jedním ze zakladatelů Mezinárodní společnosti fotografů chráněných území (International League of Conservation Photographers). Kromě National Geographic fotí i pro známé deníky, jako jsou Der Spiegel, Le Figaro nebo El Mundo. Za sebou má autorské výstavy například v Torontu, Tokyu, Washingtonu, Mexico City, Šangaji, Berlíně i v Praze. Vydal šestnáct knih, za čtyři z nich získal cenu od Světového fondu na ochranu přírody (WWF).

V roce 2010 navštívil Widstrand i Prahu, a to při příležitosti pořádání výstavy Wild Wonders of Europe. Nyní tedy přijíždí znovu jako porotce festivalu Ekofilm. Kromě jiného v Brně představí i výstavu svých fotografií. Její vernisáž proběhne na náměstí Svobody ve čtvrtek 5. října od 16 hodin.

Widstrand není jedinou výraznou osobností festivalu. V porotě vedle něj zasedne také další mezinárodní kapacita a jeden z nejvýraznějších světových odborníků na environmentální a sociální témata, profesor Univerzity v Michiganu Andrew Hoffman. "Andrew Hoffman je hvězda environmentální sociologie - je autorem více než stovky odborných článků a čtrnácti knih," představuje dalšího hosta festivalu Bohuslav Binka z Katedry environmentalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, která Ekofilm společně s Nadace Partnerství a agenturou Key Promotion pořádá.

Do festivalové poroty přijali pozvání i známý cestovatel Rudolf Švaříček, slovenský geograf a držitel Ceny Josefa Vavrouška Mikuláš Huba, režisér David Sís, kameraman a režisér dokumentárních a cestovatelských filmů Martin Čech, historik přírodních věd Karel Stibral a filmař Jan Svatoš.

Zajímaví hosté se objeví i v doprovodném programu festivalu. V Otevřené zahradě například proběhne beseda s aktuálními laureáty Ceny Josefa Vavrouška Jaromírem Bláhou a Liborem Musilem, na Fakultě sociální studií pak diskuze se známou socioložkou a environmentalistkou Hanou Librovou. Festivalu se za pořadatele festivalu Ekofilm zúčastní i ministr životního prostředí Richard Brabec.

Další informace o festivalu na www.ekofilm.cz.

Treking.cz - diskuze
Reklama
Témata našich článků…
Jupiter Panská skála Rýchorská bouda Hrad Sovinec Zámek Hluboká Šerák Šerlich Macocha Venuše Sluneční soustava Motýli Matterhorn Hukvaldy Zvířetník Konopiště Mars Cumulus Velhartice Bouřky Kvasar Opruzeniny Boreč
Reklama
Na Trekingu dále naleznete
Naše rozhledny Skalní města
Naše vrcholy Vodopády
Ledovcová jezera Sedla a doliny
Jeskyně Památky
České hrady Slovenské hrady
Geomorfologie (ČR) Geomorfologie (SK)
Nejvyšší hory (SK) Nejvyšší hory (ČR)
Nejvyšší vrcholy Orografické členění
Karpaty Alpy
Reklama
Vyhledat ubytování podle pohoří

1. Beskydy, ubytování a horské chaty v Beskydech
2. Javorníky, ubytování a horské chaty v Javorníkách
3. Jeseníky, ubytování a horské chaty v Jeseníkách
4. Jizerské hory, ubytování a chaty v Jizerských horách
5. Krkonoše, ubytování a horské boudy v Krkonoších
6. Orlické hory, ubytování a chaty v Orlických horách
7. Šumava, ubytování a horské chaty na Šumavě
CZ / SK
1. Malá Fatra, ubytování a horské chaty na Malé Fatře
2. Nízké Tatry, ubytování a chaty v Nízkých Tatrách
3. Oravské Beskydy, ubytování a chaty na Oravě
4. Roháče, ubytování a chaty v Západních Tatrách
5. Slovenský ráj, ubytování a chaty ve Slovenském ráji
6. Velká Fatra, horské chaty a útulny na Velké Fatře
7. Vysoké Tatry, ubytování a chaty ve Vysokých Tatrách
Reklama
Vybíráme z obsahu…
1. Jeskyně Jeskyně Šipka, pravěké obydlí lovců mamutů ve Štramberku
2. Jeskyně Zbrašovské aragonitové jeskyně: Hydrotermální jeskyně Hranického krasu, Teplice nad Bečvou
3. Naše vrcholy Praděd, nejvyšší hora Hrubého Jeseníku a pátá nejvyšší hora v ČR
4. Památky Dřevěný kostel v Kunčicích pod Ondřejníkem, tip na výlet v Beskydech
5. Vesmír Mléčná dráha neboli naše Galaxie - náš mateřský galaktický hvězdný ostrov
6. Horské chaty Chata na Čiháku, turistická chata KČT v Orlických horách
7. Moravské hrady Helfštýn: Hrad, který byl založen loupeživým rytířem
Služby Horská seznamka Outdoor bazar Ztráty a nálezy Archiv článků Spolupracujeme Počasí Satelitní snímky Fotogalerie Turistická mapa Kalendář turistických akcí Treky České hory Slovenské hory Alpy Karpattreky Rumunské hory Ukrajinské Karpaty Asijské hory Severské země Turistika s dětmi Balkánské a evropské hory Ubytování Horské chaty, české hory Slovenské chaty Penziony, hotely Ubytování online Alpské chaty České kempy Slovenské kempy Chorvatské kempy Kempy, Slovinsko Ukrajina, Rumunské hory Výlety Skalní města a skály Naše vrcholy Rozhledny České hrady Slovenské hrady Jeskyně Vodopády Sedla a doliny Členění Slovenska Geomorfologické členění ČR Výlety Přehled našich pohoří Sopky v ČR Karpaty Alpy Ledovcová jezera Památky a zámky Větrné mlýny Čedičové varhany Viklany Bludné (eratické) balvany Ostatní Cestování, cestopisy Horolezectví Cykloturistika Snow Soutěže Příroda, fauna a flóra Vesmír, astronomie E-shop Testujeme Outdoor vybavení, poradna
TOPlist